Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak używać haseł rodzinnych do udostępniania haseł na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać haseł rodzinnych do udostępniania haseł na iPhonie

Wraz z najnowszą wersją iOS 17, Apple znacznie poprawił swoje funkcje bezpieczeństwa i podstawy systemu. Jedną z wyróżniających się funkcji iOS 17 jest możliwość udostępniania haseł i kluczy wybranej grupie zaufanych kontaktów za pośrednictwem pęku kluczy iCloud. Ta funkcja rodzinnego udostępniania haseł zapewnia bezpieczny sposób udostępniania haseł, eliminując potrzebę jawnego udostępniania i zmniejszając ryzyko kradzieży danych. Imponujący postęp, prawda?

W tym artykule omówimy zawiłości bezpiecznego udostępniania haseł zaufanym kontaktom w systemie iOS 17. W pęku kluczy iCloud skonfigurujemy bezpieczne kanały udostępniania haseł, aby chronić Twoje poufne informacje. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje hasła zostaną udostępnione najbliższym osobom z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa.

Poprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia grupy Family Passwords, płynnego dodawania i usuwania członków oraz fachowego zarządzania udostępnionymi hasłami. Zatem bez zbędnych ceregieli, zaczynajmy!

Jakie są hasła rodzinne w iOS 17?

Udostępnianie w rodzinie staje się coraz lepsze z każdą aktualizacją iOS i tym razem zyskuje najbardziej atrakcyjną funkcję, czyli dostęp do hasła i klucza dostępu.

Dzięki Family Passwords Group na iPhonie możesz teraz selektywnie udostępniać dane uwierzytelniające wybranym członkom i umożliwiać im dostęp do wspólnych haseł oraz ich zmianę. Ta funkcja wiąże się z wieloma korzyściami, w tym możliwością udostępniania przez członków grupy własnych haseł. Zapewnia to przejrzystość, ponieważ wszystkie zmiany i modyfikacje dokonane przez członków są widoczne dla wszystkich.

Możesz utworzyć wiele grup, aby udostępniać określone hasła pęku kluczy iCloud różnym członkom rodziny i znajomym oraz łatwo dodawać lub usuwać kontakty na podstawie wspólnych haseł lub kluczy. Jeśli nie chcesz już udostępniać hasła, możesz usunąć samo hasło, konkretny kontakt lub całą grupę.

Możesz mieć pewność, że wszystkie dane są kompleksowo szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w pęku kluczy iCloud. Zapewnia to wygodę i bezpieczeństwo podczas udostępniania danych uwierzytelniających do usług przesyłania strumieniowego, płatności rachunków online, subskrypcji i innych współdzielonych kont.

Wymagania dotyczące utworzenia rodzinnej grupy udostępniania haseł

Jeśli skonfigurujesz grupę rodzinną do udostępniania haseł, możesz wygodnie udostępniać je zaufanym członkom grupy. Istnieją jednak pewne wymagania, które musisz spełnić zarówno Ty, jak i członkowie Twojej grupy, aby pomyślnie utworzyć wspólne hasła i uzyskać do nich dostęp. Przyjrzyjmy się bliżej tym wymaganiom.

1. System operacyjny: Ty i wszyscy członkowie grupy powinniście mieć iPhone’y z systemem iOS 17 lub nowszą wersją systemu operacyjnego. Zapewni to zgodność i dostęp do funkcji udostępniania hasła.

2. Włączanie pęku kluczy iCloud: Wszystko Apple Identyfikatory w grupie muszą mieć włączony pęk kluczy iCloud. Ta funkcja bezpiecznie przechowuje hasła i inne poufne informacje na wszystkich urządzeniach.

3. Informacje kontaktowe: Przed utworzeniem grupy Hasła rodzinne musisz zapisać numery telefonów osób, które chcesz dodać do grupy. Ten krok jest niezbędny do pomyślnego dodania członków.

4. Zaproszenie i akceptacja: Aby członek grupy mógł uzyskać dostęp do wspólnych haseł, musi dołączyć do grupy, akceptując zaproszenie. Link z zaproszeniem jest wysyłany do wybranych członków grupy i muszą oni kliknąć ten link, aby stać się częścią grupy.

Ważne rzeczy do zapamiętania podczas tworzenia rodzinnej grupy udostępniania haseł

Ważne jest, aby zrozumieć najważniejsze kwestie podczas tworzenia wspólnej rodzinnej grupy haseł.

Rekommenderad:  Jak zdobyć Emoji iPhone na Androida - rootowanie i rootowanie urządzeń

1. iOS 17 lub nowszy: Aby móc korzystać z funkcji haseł rodzinnych, wszyscy użytkownicy muszą mieć system iOS 17 lub nowszy. Aby urządzenia były kompatybilne, należy upewnić się, że spełniają ten wymóg.

2. Autorytet Twórcy Grupy: Twórca grupy Shared Passwords ma prawo dodawać i usuwać użytkowników z grupy. Kontrola ta pomaga zachować bezpieczeństwo grupy i skutecznie zarządzać jej członkami.

3. Dołączenie listy kontaktów: Zanim będzie można dodać osobę do grupy Shared Passwords, musi ona znajdować się na liście kontaktów iPhone’a. Wymóg ten zapewnia, że ​​do grupy mogą dołączyć tylko zaufane osoby.

4. Zaproszenie i akceptacja: Gdy członek zostanie dodany do grupy, otrzyma zaproszenie do przyłączenia się do grupy Family Passwords. Członek musi zaakceptować to zaproszenie, aby stać się aktywnym uczestnikiem grupy.

5. Wspólne hasła i klucze: Członkowie grupy Family Passwords mają możliwość udostępniania haseł i kluczy innym członkom grupy. Ta funkcja umożliwia łatwe udostępnianie odpowiednich informacji w kręgu zaufanych osób.

6. Aktualizacje haseł: gdy użytkownik zmieni swoje hasło, zostanie ono automatycznie zaktualizowane w grupie Hasła rodzinne. Dzięki tej funkcji wspólne hasła pozostają aktualne i odzwierciedlają wszelkie zmiany wprowadzone przez poszczególnych użytkowników.

Jak utworzyć rodzinną grupę udostępniania haseł

Zanim skonfigurujesz rodzinną grupę haseł, upewnij się, że Twój iPhone działa w systemie iOS 17 lub nowszym. Ta funkcja nie jest dostępna w starszych wersjach systemu iOS. Aby utworzyć rodzinną grupę haseł zawierającą kontakty lub rozmówców na iPhonie, wykonaj poniższe czynności.

 1. otwarty Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Przewiń w dół i wybierz Hasła. (Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej autentyczności za pomocą FaceID lub hasła)
 3. Pod Udostępniaj hasła i kluczeuzyskiwać Zaczynaj.

  Note:

  Możesz także dotknąć ikony + w prawym górnym rogu ekranu, a następnie dotknąć opcji Nowa grupa udostępniona.

 4. Po kliknięciu Rozpocznij pojawi się okno dialogowe Udostępnione hasła i klucze z trzema punktami objaśniającymi grupę haseł rodzinnych. Po prostu kliknij Kontynuować kontynuować.
 5. Wprowadź żądaną nazwę grupy.
 6. Następnie dotknij Dodaj ludzi.
 7. Przeglądaj swoje kontakty i wybierz członków, których chcesz dodać do grupy. Na koniec dotknij Dodać.

 8. Kiedy skończysz, dotknij Tworzyć.
 9. Wybierz kółko po lewej stronie kluczy i haseł, które chcesz udostępnić, a następnie dotknij Przenieś, aby kontynuować.

 10. Uzyskiwać Powiadamiaj poprzez Wiadomości.
 11. Zostaniesz przekierowany do aplikacji Wiadomości; kliknij strzałkę skierowaną w górę zaproszenia.

To wszystko, co tutaj robisz! Twoja rodzinna grupa haseł jest teraz gotowa do udostępniania haseł pęku kluczy iCloud swoim bliskim i przyjaciołom.

Jak korzystać z haseł rodzinnych na iPhonie

Często z różnych powodów konieczne może być monitorowanie rodzinnej grupy udostępniającej hasła. Niezależnie od tego, czy chodzi o uzyskanie dostępu do grupy, czy dodanie lub usunięcie haseł, zadania te można wykonać w kilku prostych krokach, takich jak poniższe.

Zmiana nazwy grupy udostępniania haseł

Czasami może się zdarzyć, że użytkownicy będą musieli zmienić nazwę swojej grupy haseł. Wykonując poniższe kroki, możesz łatwo zaktualizować nazwę grupy haseł, aby lepiej odpowiadała Twoim preferencjom lub zmieniającym się okolicznościom.

 1. Otworzyć Ustawienia aplikacja.
 2. Przewiń w dół i dotknij Hasła.
 3. w Hasła sekcję, wyszukaj i wybierz nazwę swojej Wspólna grupa haseł.
 4. Kliknij istniejącą nazwę grupy, usuń bieżącą nazwę i wprowadź nową nazwę, którą chcesz zmienić.

 5. Kliknij istniejącą nazwę grupy, usuń bieżącą nazwę i wprowadź żądaną nową nazwę, którą chcesz zmodyfikować.
 6. Stuknij w Ratować przycisk, aby zastosować zmiany.
 7. Na koniec dotknij Zrobione.

Rekommenderad:  Jak zamienić wiadomości e-mail programu Outlook w zadania

Dodaj osoby do rodzinnej grupy udostępniania haseł

Jeśli podczas tworzenia grupy haseł nie dodano znajomego lub członka rodziny, nie stanowi to problemu. Możesz to zrobić nawet po utworzeniu grupy. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

 1. Początek Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Przewiń opcje i znajdź Hasła.
 3. Znajdź konkretną grupę haseł wspólnych, którą chcesz zarządzać, i wybierz ją.
 4. Po wejściu do ustawień grupy przejdź do opcji Zarządzaj i dotknij jej.

 5. Uzyskiwać Dodaj ludzi i wybierz kontakty, które chcesz dodać do grupy.
 6. Uzyskiwać Dodać w prawym górnym rogu
 7. Uzyskiwać Dodaj ponownie po wyświetleniu monitu w oknie dialogowym.

 8. Po dodaniu wszystkich kontaktów dotknij Powiadamiaj poprzez Wiadomości.
 9. Na koniec wybierz Zrobione aby zakończyć proces.

Usuń osoby z rodzinnej grupy udostępniania haseł

Jeśli przypadkowo dodałeś czyjś kontakt podczas tworzenia grupy udostępniania haseł i nie chcesz udostępniać swoich haseł tej osobie lub nie ufasz jej, nie martw się. Nadal możesz usunąć dowolną osobę z grupy. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

 1. otwarty Ustawienia → Stuknij Hasła.
 2. Wybierz nazwę swojego Wspólna grupa haseł.
 3. Kliknij Zarządzać.

 4. Wybierz osobę, którą chcesz usunąć z grupy.
 5. Uzyskiwać Usuń z grupy.
 6. Uzyskiwać Usuń z grupy ponownie, gdy pojawi się monit o potwierdzenie.

Dodaj lub usuń hasła do grupy udostępniania haseł rodzinnych

Jeśli hasła i klucze zostały już podane podczas tworzenia grupy udostępniania rodzinnego, ale chcesz udostępnić więcej haseł innym członkom grupy. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. UstawieniaHasła.
 2. Znajdź nazwę swojej grupy Shared Passwords i wybierz ją.

 3. Stuknij w + ikona u góry ekranu.
 4. Wybierać Przenieś hasła do grupy z menu.
 5. Wybierz z listy hasła, które chcesz udostępnić, a następnie dotknij Przenosić przycisk.

 6. Kliknij hasło, które chcesz usunąć ze współdzielonej grupy rodzinnej.
 7. Przewiń do końca i dotknij Usuń hasło.
 8. Po dotknięciu Usuń hasło, natychmiast pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem; musisz kliknąć Usuń hasło Ponownie.

 9. Możesz też przesunąć w prawo hasło, które chcesz usunąć z grupy.
 10. Uzyskiwać Usuwać.
 11. Uzyskiwać Usuń wspólne hasło.

Odzyskaj usunięte hasło

Może się zdarzyć, że przypadkowo udostępnisz swoje hasło niewłaściwej osobie lub grupie i zechcesz usunąć je z rodzinnej grupy udostępniającej hasła. Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową hasła w pęku kluczy iCloud, wykonaj poniższe czynności.

 1. Uzyskać dostęp do Ustawienia na Twoim urządzeniu.
 2. Uzyskiwać Hasła.
 3. Spójrz na “Niedawno usunięte” i dotknij go.
 4. Wybierz hasła, które chcesz odzyskać.

 5. Następnie pojawią się dwie opcje: Odzyskaj do grupy I Odzyskaj do Moich haseł.
 6. Jeśli chcesz udostępnić hasło z powrotem grupie, możesz dotknąć Przywróć do grupy. Za pomocą jednego kliknięcia hasło zostanie ponownie udostępnione w grupie.

 7. Jeśli jednak chcesz odzyskać hasło tylko do sekcji Moje hasła, kliknij Odzyskaj do Moich haseł. Po kliknięciu pojawi się okno dialogowe z pytaniem: „Czy chcesz odzyskać to hasło do Moich haseł„? Zostanie usunięte z „X” (nazwa wspólnej grupy haseł rodzinnych). Następnie należy kliknąć Przywróć moje hasła.

Note:

Po usunięciu masz 30 dni na wykonanie tej czynności.

Usuń rodzinną grupę udostępniania haseł

Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz już rodzinnej grupy udostępniania haseł, możesz ją usunąć. Aby kontynuować, wykonaj poniższe kroki.

 1. Otworzyć Ustawienia aplikacja.
 2. Stuknij w Hasła opcja.
 3. Wybierz nazwę swojej grupy haseł wspólnych.
 4. Następnie dotknij Zarządzać kontynuować.

 5. Uzyskiwać Usuń grupę.
 6. Na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem; uzyskiwać Usuwać.

Rekommenderad:  Lista wszystkich spółek zależnych i przejęć UpGrad

Kilka znaczących zalet haseł rodzinnych na iPhonie

Odkryj niezwykłe zalety haseł rodzinnych na iPhonie, które zapewniają bezproblemowy dostęp do współdzielonych kont, większe bezpieczeństwo i uproszczone zarządzanie dla Twoich bliskich.

 1. Członkowie grupy mogą udostępniać hasła, zapewniając przejrzystość, ponieważ wszystkie zmiany są widoczne dla wszystkich.
 2. Twórz osobne grupy udostępniania haseł, aby udostępniać hasła pęku kluczy iCloud krewnym i znajomym.
 3. Dodawaj nowe kontakty do istniejących grup na podstawie wspólnych haseł lub kluczy.
 4. Z łatwością usuwaj hasła lub usuwaj grupy/kontakty, jeśli nie chcesz już udostępniać informacji.
 5. Możesz mieć pewność, że wszystkie dane są szyfrowane i bezpiecznie przechowywane w pęku kluczy iCloud.

Udostępnij swoje hasła powiernikom

Zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo danych jest głównym celem programistów iOS, co doprowadziło do wprowadzenia funkcji udostępniania haseł rodzinnych w Beta iOS 17.

Wcześniej użytkownicy musieli polegać na otwartych kanałach do przesyłania haseł między iPhone’ami, co narażało je na kradzież danych. Aby spełnić swoją obietnicę dotyczącą zwiększenia bezpieczeństwa, Apple dodał funkcję udostępniania haseł rodzinnych w iOS 17, co stanowi nowy krok w kierunku szyfrowania danych.

Często zadawane pytania dotyczące haseł rodzinnych do udostępniania haseł na iPhonie

AppleFunkcja udostępniania haseł rodzinnych jest dostępna wyłącznie w systemie iOS 17 lub nowszym i ogranicza udostępnianie do Apple użytkowników urządzenia. Możesz bezpiecznie wysyłać hasła za pośrednictwem wiadomości lub korzystać z wieloplatformowych menedżerów haseł.

Mamy możliwość jednoczesnego tworzenia wielu rodzinnych grup udostępniania haseł, poszerzając możliwości bezpiecznego udostępniania haseł w obrębie rodziny.

Jeśli członek opuści rodzinną grupę haseł, nie będzie już miał dostępu do wspólnych haseł. Dzieje się tak, ponieważ hasła są przechowywane w pęku kluczy iCloud, do którego dostęp mają tylko członkowie grupy. Gdy członek opuści grupę, jego pozwolenie na dostęp do pęku kluczy zostaje cofnięte.

Dodawanie kontaktów do grupy Hasło rodzinne jest możliwe bez wysyłania zaproszenia poprzez Wiadomości. Odbiorca nadal otrzyma zaproszenie do grupy bez towarzyszącej mu wiadomości. Aby zaakceptować zaproszenie, powinien po prostu przejść do opcji Ustawienia > Hasła > Zaproszenia grupowe. W tej sekcji znajdzie zaproszenie do grupy na hasło rodzinne i może je zaakceptować.

Nie, nie można zapisać tego samego hasła dla wielu grup udostępniania hasła rodzinnego jednocześnie. Jeśli chcesz zapisać to samo hasło, możesz przenieść je do innej grupy udostępniającej hasło rodzinne.