Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak używać iPada jako drugiego wyświetlacza dla komputera Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać iPada jako drugiego wyświetlacza dla komputera Mac

Konfiguracja wielu monitorów jest wygodna, ale wiąże się z kosztami. Dosłownie! Ponadto potrzebujesz wydzielonego miejsca na biurku, aby pomieścić drugi monitor, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość miejsca na inne przedmioty na biurku.

ZDJĘCIE: Milena Trifonova (Unsplash)

Jeśli jednak posiadasz iPada, przez cały ten czas dosłownie miałeś przy sobie drugi monitor. Taki, który jest przenośny i można go wykorzystać do skonfigurowania konfiguracji z wieloma monitorami, gdziekolwiek tego potrzebujesz. Chociaż możliwe jest używanie iPada jako drugiego wyświetlacza zarówno dla komputerów Mac, jak i… Windowsjeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, jest to znacznie łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić, dzięki Sidecar.

Obserwuj, jak przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy korzystania z funkcji Sidecar i zademonstrujemy, w jaki sposób może ona pomóc Ci używać iPada jako drugiego wyświetlacza dla komputera Mac.

Co to jest wózek boczny?

OBRAZ: Apple

Sidecar to funkcja specyficzna dla komputerów Mac i iPada, która umożliwia używanie iPada jako drugiego wyświetlacza dla komputera Mac. Jest łatwy w użyciu i pozwala albo odzwierciedlić wyświetlacz komputera Mac, albo zamienić go w dodatkowy wyświetlacz, aby uzyskać więcej miejsca na ekranie, gdy jesteś przy biurku lub na zewnątrz.

Według Apple, Sidecar wykorzystuje technologię wirtualnego wyświetlania do wysyłania wirtualnego wyświetlacza do iPada za pośrednictwem zaszyfrowanego, zakodowanego strumienia. Mówi się, że ten strumień jest strumieniem połączenia o niskim opóźnieniu, który przesyła wideo z komputera Mac na iPada i zdarzenia z tabletu (iPad) z iPada na komputer Mac.

Mówiąc prościej, Sidecar wykorzystuje Bluetooth do nawiązania połączenia między dwoma urządzeniami. Następnie przełącza się na połączenie Wi-Fi typu punkt-punkt, aby przesyłać dane między nimi.

Wymagania wózka bocznego

Apple Sidecar wymaga kompatybilnego komputera Mac z systemem macOS Catalina lub nowszym oraz kompatybilnego iPada z systemem iPadOS 13 lub nowszym. Oto lista wszystkich zgodnych modeli komputerów Mac i iPadów, które współpracują z aplikacją Sidecar w chwili pisania tego przewodnika.

Modele iPada kompatybilne z wózkiem bocznym

 • iPad Pro (wszystkie modele)
 • iPad (6. generacji lub nowszy)
 • iPad mini (6. generacji lub nowszy)
 • iPad Air (3. generacji lub nowszy)

Modele komputerów Mac kompatybilne z wózkiem bocznym

 • MacBook (2016 lub nowszy)
 • MacBook Pro (2016 lub nowszy)
 • MacBook Air (2018 lub nowszy)
 • iMac (2017 lub nowszy)
 • iMaca Pro
 • Mac mini iMac (2018 lub nowszy)
 • Mac Pro (2019)
Rekommenderad:  Jak opublikować bloga w HubSpot

Oprócz kompatybilnego komputera Mac i iPada Sidecar wymaga również zalogowania się za jego pomocą w iCloud Apple Identyfikator na obu urządzeniach przy użyciu 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe).

Jak włączyć Sidecar

Apple umożliwia korzystanie z Sidecar zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym.

Jeśli chcesz używać iPada jako wyświetlacza bezprzewodowego, musisz mieć włączone funkcje Bluetooth, Wi-Fi i Handoff. Alternatywnie, jeśli chcesz oszczędzać baterię — lub w rzeczywistości ładować iPada, gdy jest używany — możesz podłączyć iPada do komputera Mac za pomocą kabla Lightning lub kabla USB-C, w zależności od tego, który kabel obsługuje Twój iPad.

Po wybraniu typu połączenia istnieją dwa sposoby włączenia funkcji Sidecar. Oto jak korzystać z każdego z nich:

 1. Jeśli korzystasz z komputera Mac z systemem macOS Big Sir lub nowszym, naciśnij przycisk Wyświetlacz menu w Centrum Kontroli na pasku menu. Następnie wybierz iPada z menu poniżej Połącz się z.
 2. Jeśli używasz komputera Mac z systemem macOS Catalina, kliknij AirPlay na pasku menu i wybierz iPada z menu. Jeśli nie widzisz ikony AirPlay, musisz ją włączyć. Aby to zrobić, dotknij Apple menu, przejdź do Preferencje > Wyświetlaczei zaznacz pole wyboru obok Pokaż opcje tworzenia kopii lustrzanych na pasku menu, jeśli są dostępne.

Jak korzystać z wózka bocznego

Gdy Sidecar jest aktywny, można na nim wykonać kilka operacji, jak pokazano w poniższych sekcjach.

Nawigacja z wózkiem bocznym

Po wejściu w tryb Sidecar zauważysz, że gesty dotykowe nie działają już na ekranie iPada.

Jeśli masz kopię lustrzaną ekranu, nie stanowi to dla Ciebie problemu, ponieważ nawigacja na ekranie komputera Mac przekłada się również na iPada. Jeśli jednak jesteś w trybie rozszerzonym, do poruszania się po ekranie iPada będziesz musiał używać kursora komputera Mac.

Aby to zrobić, przeciągnij kursor za pomocą touchpada komputera Mac do lewej lub prawej krawędzi ekranu, w zależności od tego, czy iPad został umieszczony po lewej czy prawej stronie komputera Mac. Gdy już ustawisz kursor nad iPadem, do poruszania się po tym ekranie będziesz mógł używać prawie wszystkich gestów touchpada.

Opcje paska bocznego w Sidecar

OBRAZ: Apple

Apple umieszcza pasek boczny z niektórymi najczęściej używanymi elementami sterującymi komputera Mac na ekranie iPada w trybie Sidecar. Należą do nich klawisze modyfikujące, takie jak Komenda, Zmiana, KontrolaI Opcja, a także kilka innych przycisków specyficznych dla akcji. Każdy z tych przycisków ma uprościć obsługę Sidecar na iPadzie i można je wybierać palcem lub Apple Ołówek.

Rekommenderad:  Jak aktywować VPN na telefonie Fi?

Switch Między trybami wyświetlania lustrzanego i rozszerzonego

Po włączeniu Sidecar domyślnie odzwierciedla on pulpit Twojego Maca. Jeśli jednak chcesz używać iPada jako rozszerzonego wyświetlacza dla komputera Mac, możesz to zrobić, wykonując te proste czynności:

 1. Przejdź do swojego komputera Mac Wyświetlacz menu lub AirPlay menu.
 2. Kliknij Wyświetlacz.
 3. Wybierz Użyj jako oddzielnego wyświetlacza opcję z menu.

Jeśli chcesz wrócić do trybu lustrzanego, powtórz powyższe kroki podczas wybierania Lustrzany wbudowany wyświetlacz Retina w takt 3.

Szybko przenieś aplikację na iPada

Gdy iPad znajduje się w trybie Sidecar, możesz w szybki sposób przenieść aktywne okno aplikacji z komputera Mac na ekran iPada. Aby skorzystać z tej metody, kliknij i przytrzymaj (zielony) przycisk trybu pełnoekranowego w oknie aplikacji, które chcesz przenieść i wybrać Przejdź na iPada z opcji menu.

OBRAZ: Apple

Manipuluj tekstem i obrazami za pomocą gestów

Sidecar obsługuje gesty wielodotykowe na komputerze Mac oraz nowe gesty edycji tekstu w systemie iPadOS. Za pomocą tych gestów możesz łatwo manipulować tekstem i obrazami na komputerze Mac, gdy jesteś w trybie Sidecar.

Oto niektóre gesty, których możesz używać w Sidecar:

 • Uszczypnięcie trzema palcami: Cięcie
 • Uszczypnięcie dwoma palcami: Kopiuj
 • Rozsuwanie trzema palcami: Pasta
 • Przesunięcie trzema palcami w lewo: Cofnij
 • Przesuń trzema palcami w prawo: Przerobić

Używać Apple Ołówek ułatwiający nawigację

Jeśli posiadasz Apple Ołówek, możesz go używać jako alternatywy dla myszy do wybierania i kontrolowania elementów na ekranie iPada. Nie tylko to, możesz nawet użyć Apple Ołówek do rysowania w programie Illustrator i edytowania zdjęć w niektórych aplikacjach do edycji na iPadzie.

Użyj klawiatury do wprowadzania tekstu

Sidecar obsługuje również wejścia z klawiatury. Jeśli więc do iPada masz podłączoną jedną z klawiatur Smart Keyboard lub Magic Keyboard, możesz jej używać do wprowadzania tekstu w aplikacjach w aplikacji Sidecar.

Użyj paska dotykowego, aby szybko wykonywać typowe czynności

Wiele aplikacji na Maca obsługuje pasek Touch Bar (na MacBookach), dzięki czemu możesz szybciej wykonywać określone czynności w niektórych zgodnych aplikacjach. Jeśli posiadasz jeden z MacBooków wyposażonych w pasek Touch Bar, możesz go używać w trybie Sidecar, aby przyspieszyć działanie.

Rekommenderad:  Komercyjne frytkownice dla Twojej firmy restauracyjnej

Jeśli jednak masz jednego z MacBooków bez paska dotykowego, Sidecar udostępnia wirtualny pasek dotykowy na ekranie iPada, którego możesz zamiast tego używać do wykonywania tych czynności.

Chociaż pasek Touch Bar pojawia się automatycznie po włączeniu Sidecar, jeśli nie widzisz go na iPadzie, możesz go włączyć, wykonując następujące czynności:

 1. Kliknij na Apple menu > Preferencje systemowe > Kontrola misji.
 2. Wybierać Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie.

Switch Między Sidecar a iPadOS

Na koniec, będąc w Sidecar, Apple daje możliwość przejścia do trybu iPadOS z Sidecar. Jest to naprawdę przydatna funkcja, która przydaje się, gdy chcesz szybko skorzystać z aplikacji na iPadzie, a następnie wrócić do Sidecar i kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji na iPada w trybie Sidecar, przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do ekranu głównego lub Przełącznika aplikacji i uruchomić aplikację, której chcesz używać. Kiedy skończysz pracę na iPadzie, kliknij Wózek boczny w Docku, aby wrócić do Sidecar i ponownie zamienić iPada w dodatkowy wyświetlacz dla komputera Mac.

OBRAZ: Apple

Uzyskaj dodatkowy wyświetlacz, gdy jesteś w podróży

Sidecar to jedna z najbardziej przydatnych funkcji na komputerze Mac. Może szybko przekształcić iPada w drugi wyświetlacz dla komputera Mac, oferując większą powierzchnię ekranu, na której możesz uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, co z kolei zwiększa produktywność na komputerze Mac.

Jeśli będziesz ściśle przestrzegać tego przewodnika, powinieneś móc przekształcić iPada w drugi wyświetlacz dla komputera Mac i używać go praktycznie w dowolnym miejscu, czy to przy biurku w domu/biurze, czy też będąc na zewnątrz.