Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak używać Spotlight do wyszukiwania zdjęć na iPhonie w systemie iOS 15

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać Spotlight do wyszukiwania zdjęć na iPhonie w systemie iOS 15

Spotlight to ogólnosystemowy system wyszukiwania, który ułatwia szybkie znajdowanie elementów na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac. Niestety wersji na iOS zawsze brakowało funkcjonalności i nie była ona zbyt dokładna.

Z iOS 15, Apple w końcu to zmienia, aby Spotlight był potężniejszy. Teraz oprócz zwracania dokładnych wyników oferuje także bogate opcje wyszukiwania oraz możliwość instalowania/usuwania aplikacji, wyszukiwania obrazów w Internecie i wyszukiwania zdjęć na urządzeniu.

Spośród nich najcenniejszą funkcją Spotlight jest możliwość wyszukiwania zdjęć za pomocą wyszukiwarki Spotlight. Postępuj zgodnie z opisem, jak używać Spotlight do wyszukiwania zdjęć na iPhonie w systemie iOS 15. []

Kroki wyszukiwania zdjęć w iOS 15 za pomocą Spotlight

Po pierwsze, upewnij się, że masz włączoną funkcję Spotlight dla zdjęć na swoim iPhonie. Zwykle ta funkcja jest domyślnie włączona, ale jeśli tak nie jest, wykonaj następujące kroki, aby ją włączyć:

 1. otwarty Ustawienia.
 2. Iść do Siri i wyszukiwanie.
 3. Przewiń w dół i dotknij Zdjęcia.
 4. Włącz przycisk, aby wyświetlić następujące opcje: Pokaż aplikację w wyszukiwarce, Pokaż treść w wyszukiwarce, Pokaż na ekranie głównymI Zaproponuj aplikację.

Po włączeniu Spotlight for Photos możesz wyszukiwać zdjęcia w aplikacji Zdjęcia w Spotlight, wykonując następujące czynności:

 1. Przesuń palcem w dół na ekranie głównym lub ekranie blokady, aby wyświetlić Reflektor.
 2. Wpisz „zdjęcia” i wprowadź wyszukiwane hasło. W idealnym przypadku Spotlight może identyfikować osoby, sceny, lokalizacje i obiekty na obrazach na Twoim urządzeniu. Co więcej, dzięki funkcji Live Text możesz wyszukiwać tekst na swoich zdjęciach, a Spotlight wyświetli odpowiednie wyniki.
 3. Kliknij na Pokaż więcej możliwość wyświetlenia wszystkich zdjęć zawierających wyszukiwane hasło. Obejmuje to wyniki zarówno dla: zdjęć zawierających temat zapytania, w sekcji Zdjęcia sekcję oraz zdjęcia zawierające tekst zapytania w sekcji Tekst znaleziony na zdjęciach Sekcja.
 4. Jeśli chcesz wyszukać coś innego, dotknij paska wyszukiwania Spotlight i usuń tekst Zdjęcia z nowym zapytaniem.

Wyszukując zdjęcia w Spotlight, pamiętaj, aby zawsze poprzedzać wyszukiwanie słowem „zdjęcie”, aby ograniczyć wyniki tylko do obrazów i zignorować wszystko inne.

Chociaż jest to rzadkie, w przypadku, gdy Spotlight nie wyświetli wyników dla Twoich zapytań, możesz skorzystać z następujących rozwiązań, aby to naprawić:

 1. Otworzyć na nowo Reflektor szukaj.
 2. Sprawdź, czy Spotlight ma dostęp do Zdjęć. (W tym celu zapoznaj się z krokami wcześniej w tej sekcji.)
 3. Spróbuj uzyskać dostęp do Spotlight z ekranu głównego (jeśli nie działa na ekranie blokady).
 4. Uruchom ponownie iPhone’a lub iPada.

Chociaż funkcja wyszukiwania Spotlight w systemie iOS 15 jest naprawdę wygodna i przydaje się, gdy chcesz szybko znaleźć obrazy na swoim urządzeniu, może się zdarzyć, że nie będziesz chciał, aby te wyniki pojawiały się w wynikach wyszukiwania, być może ze względu na obawy dotyczące prywatności .

W takich sytuacjach możesz wybrać, jakie elementy będą pojawiać się w wynikach wyszukiwania Spotlight, wykonując poniższe czynności:

 1. otwarty Ustawienia i idź do Siri i wyszukiwanie.
 2. Przewiń w dół, aby wybrać Zdjęcia i wyłącz przycisk obok opcji poniżej PODCZAS POSZUKIWANIA I PROPOZYCJE opcje ich wyłączenia. Idealnie byłoby mieć pewność, że Pokaż treść w wyszukiwarce opcja jest wyłączona.

Efektywne wyszukiwanie zdjęć w iOS 15 przy użyciu Spotlight

Korzystając z funkcji wyszukiwania Spotlight w systemie iOS 15, możesz łatwo znajdować zdjęcia na swoim iPhonie bezpośrednio z ekranu głównego lub ekranu blokady, bez konieczności przechodzenia do aplikacji Zdjęcia. To nie tylko pozwala zaoszczędzić kilka kroków, ale także zapewnia zasadniczo tę samą funkcjonalność wyszukiwania, którą można znaleźć w aplikacji Zdjęcia.

Table of Contents