Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak używać telefonu iPhone i telefonu z systemem Android jako mobilnego punktu dostępowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać telefonu iPhone i telefonu z systemem Android jako mobilnego punktu dostępowego

Chcesz podłączyć laptopa do Wi-Fi, gdy jesteś w podróży? A może jesteś Praca z domu a twoje połączenie internetowe jest mniej niż gwiezdne. Jeśli tak, nie musisz polegać na sieciach publicznych — użyj smartfona jako mobilnego punktu dostępowego Wi-Fi, aby udostępniać Internet innym urządzeniom za pomocą mobilnej transmisji danych.

Eksperci AKKO pomagają milionom klientów szybko naprawić ich technologię i znaleźć rozwiązania dla ich codziennych potrzeb w zakresie opieki technicznej. W tym artykule opowiedzą, jak działa hotspot, jak używać telefonu iPhone® lub telefonu z systemem Android™ jako hotspotu oraz jak zablokować innym możliwość korzystania z Twojej sieci hotspot.

Przyjazne przypomnienie: między innymi Verizon®, AT&T® i Sprint® oferują plany hotspotów, więc sprawdź u swojego operatora sieci bezprzewodowej, czy obowiązują dodatkowe opłaty za przesyłanie danych.

Co to jest mobilny punkt dostępu?

Używanie telefonu jako mobilnego hotspotu Wi-Fi umożliwia udostępnianie połączenia sieci komórkowej smartfona innym urządzeniom, umożliwiając im łączenie się z Internetem w dowolnym miejscu, w którym dostępna jest usługa mobilna. Bardzo smartphonesw tym Samsunga Galaxy® i iPhone mają wbudowane funkcje, które pozwalają szybko włączyć hotspot Wi-Fi z poziomu menu Ustawienia lub aplikacji.

Jasne, darmowe Wi-Fi można znaleźć wszędzie, od kawiarni po parki narodowe, ale korzystanie ogólnodostępne Wi-Fi zawsze wiąże się z pewnymi zagrożeniami bezpieczeństwa i często wymaga podania danych osobowych, takich jak adres e-mail, w celu korzystania z usługi. Korzystanie z mobilnego hotspotu w smartfonie umożliwia zastosowanie dodatkowych środków bezpieczeństwa, które pomogą chronić Ciebie i Twoje prywatne informacje.

Jak zamienić iPhone’a w mobilny hotspot

  1. Uzyskiwać UstawieniaNastępnie Osobisty hotspot.
  2. Uzyskiwać Pozwól innym dołączyća następnie stuknij Hasło do wifi aby zmienić hasło do udostępnionej sieci.
  3. Połącz komputer z Internetem w telefonie — możesz wybrać połączenie przez Wi-Fi, Bluetooth® lub USB.
Rekommenderad:  Odblokuj potencjał nowych reakcji na Snapchacie: dlaczego wciąż podpowiada i jak najlepiej go wykorzystać

Note: Twój iCloud® będą mogły z niego korzystać automatycznie.

Jak korzystać z Samsunga Galaxy jako mobilny hotspot

  1. Uzyskiwać UstawieniaNastępnie Znajomości.
  2. Uzyskiwać Mobilny punkt dostępu i tethering.
  3. Uzyskiwać Mobilny punkt dostępu żeby to włączyć.
  4. Po włączeniu stuknij Mobilny punkt dostępu ponownie, a następnie stuknij Skonfigurujgdzie możesz zmienić hasło na coś wystarczająco trudnego, aby uniemożliwić niepożądanym gościom dołączenie.

Jak używać Google Pixel jako hotspotu

  1. Uzyskiwać Ustawienia > Sieć i internet > Hotspot i tethering.
  2. Uzyskiwać Hotspot Wi-Fii dotknij przełącznika, aby go włączyć.
  3. Po włączeniu możesz stuknąć Hasło do hotspotu zmień to na coś wystarczająco trudnego, aby powstrzymać niepożądanych gości przed dołączeniem.

Jak zablokować innym możliwość korzystania z mobilnego punktu dostępowego

Najłatwiejszym sposobem zablokowania innym możliwości korzystania z osobistego mobilnego punktu dostępowego jest zabezpieczenie go silnym, złożonym hasłem. Połącz wielkie i małe litery, a także cyfry i znaki specjalne, takie jak $, @ i #, aby utworzyć hasło, które jest co najmniej 8 znaki długie. Nie używaj danych osobowych, takich jak rocznica lub imię zwierzaka, i unikaj używania powtarzających się znaków.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś korzysta z Twojego mobilnego hotspotu bez Twojej zgody, możesz sprawdzić, kto z niego korzysta, przechodząc do sekcji Hotspot w Ustawieniach telefonu i przeglądając Połączone urządzenia. Jeśli w Twojej sieci jest ktoś, kogo nie chcesz, odłącz mobilny hotspot i aktywuj go ponownie, używając zupełnie innego hasła. Niektóre urządzenia oferują również opcję wybrania użytkownika w obszarze Podłączone urządzenia i stuknięcia Blokuj, aby uniemożliwić mu korzystanie z hotspotu.

Chroń swój telefon

Od ponad 25 lat AKKO pomaga 300 milionom klientów chronić, łączyć się i cieszyć technologią, którą kochają najbardziej. I smartphones nie są wyjątkiem. Twoje życie jest na twoim urządzeniu, upewnij się, że jest chronione. Dowiedz się więcej o planach ubezpieczenia telefonu AKKO już dziś.

Rekommenderad:  Jak sprawdzić zablokowane numery na iPhonie w 2022 roku?

Table of Contents