Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak używać YouTube w trybie obrazu w obrazie (PiP) w systemie iOS 14

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać YouTube w trybie obrazu w obrazie (PiP) w systemie iOS 14

Z iOS 14, Apple wprowadził szereg ekscytujących funkcji i funkcjonalności systemu. Podczas gdy niektóre z tych dodatków dotyczą aspektów wizualnych, inne zwiększają funkcjonalność, co z kolei pomaga w poprawie doświadczenia użytkownika. Jedną z takich funkcji jest tryb obrazu w obrazie (PiP), który umożliwia odtwarzanie multimediów (głównie filmów) w małym oknie — jako nakładka — na ekranie. Dzięki temu możesz wykonywać wiele zadań jednocześnie i nawigować po telefonie podczas oglądania filmów.

Mimo, że minęło już kilka miesięcy Apple ogłosił iOS 14 i iPadOS 14 na konferencji WWDC 2020 na początku tego roku, YouTube ma problemy z uruchomieniem trybu PiP na iPadzie. A przynajmniej tak to obecnie wygląda. Podobnie jest w przypadku iPhone’ów, YouTube jak dotąd nie udało mu się uruchomić tej funkcji. Co więcej, na ten moment nie jest jasne, czy w ogóle planują udostępnić tryb PiP na iPhone’ach.

Niemniej jednak, jeśli przez cały ten czas czekałeś na tryb PiP, istnieje sposób, aby ta funkcja działała na Twoim iPhonie z systemem iOS 14. I nie, nie mówimy o sztuczce z Safari — tej, która polega na korzystaniu z Safari do uruchamiania wideo w formacie PiP i oferuje ograniczoną funkcjonalność. Zamiast tego porozmawiamy o użyciu skrótów, aby uruchomić tryb PiP bez opuszczania YouTube aplikacji lub bez konieczności polegania na przeglądarce Safari.

Jednak dla tych, którzy zastanawiają się nad obejściem Safari, oto, na czym polega.

  • Otworzyć YouTube aplikację i rozpocznij odtwarzanie wideo.
  • Naciśnij przycisk udostępniania i skopiuj adres URL pliku
  • Otwórz przeglądarkę Safari i wklej adres URL filmu w pasku adresu. Następnie kliknij przycisk odtwarzania, aby rozpocząć odtwarzanie wideo.
  • Zminimalizuj aplikację i przejdź do ekranu głównego, aby odtwarzać wideo w trybie PiP.

Chociaż to obejście działa dobrze i pozwala grać YouTube wideo w trybie PiP, ma to jednak pewne ograniczenia. Nie wspominając o konieczności otwarcia przeglądarki Safari i wklejenia adresu URL, co może być dość uciążliwe, gdy chcesz odtwarzać wiele filmów. Co więcej, rozwiązanie, które wymieniliśmy w tym artykule, polegające na użyciu aplikacji Skróty, oferuje kilka dodatkowych funkcji i nie wymaga otwierania przeglądarki Safari za każdym razem, gdy chcesz odtworzyć wideo. Przyjrzyjmy się zatem krokom związanym z obejściem tego problemu.

Kroki użycia YouTube w trybie obrazu w obrazie (PiP).

1. Po pierwsze, zaktualizuj iPhone’a do iOS 14. []

2. Następnie przejdź do App Store i pobierz aplikację Scriptable [link]. Jednocześnie upewnij się, że aplikacja Skróty jest również zaktualizowana i ma najnowszą wersję.

3. otwarty ten link w przeglądarce, co spowoduje przejście do skrótu, którego będziemy używać w przypadku tego obejścia. Kliknij na Pobierz skrót aby dodać go do aplikacji Skróty.[[

4. Po dodaniu skrótu do biblioteki skrótów otwórz plik YouTube aplikację i rozpocznij odtwarzanie wideo.

5. Naciśnij przycisk udostępniania pod tweetem, aby otworzyć menu udostępniania. Stąd przewiń poziomo i wybierz Więcej.

6. Teraz na wyświetlonej liście opcji kliknij właśnie dodany skrót. To jest nazwane YouTube Pypeć.

7. Odtwarzanie wideo powinno rozpocząć się w ramach skryptu. Tutaj możesz ustawić prędkość odtwarzania, jakość wideo, a także pobrać wideo. Co najważniejsze, możesz zminimalizować aplikację i przejść do ekranu głównego, aby odtwarzać wideo w trybie PiP.

Będąc w trybie PiP, możesz przeciągnąć okno wideo w dowolne miejsce na ekranie, poruszać się tam i z powrotem na osi czasu, zmieniać rozmiar okna i minimalizować je na bok, aby wyświetlić cały ekran. W porównaniu z obejściem przeglądarki Safari metoda Skróty oferuje szereg funkcji, które mogą poprawić jakość oglądania i mogą się przydać, jeśli chcesz pobrać filmy. W ten sposób, oferując lepsze rozwiązanie, aby uzyskać YouTube pracuję w PiP, zanim firma w końcu wprowadzi funkcjonalność natywnie na YouTube aplikacja.

Dla tych, którzy zastanawiają się nad rolą aplikacji Scriptable w przepływie pracy, mamy coś dla Ciebie: Scriptable to JavaScript IDE dla iOS i iPadOS, który umożliwia pisanie i wykonywanie kodu JavaScript na iPhonie i iPadzie. Aplikację opracował Simon Støvring. Zasadniczo zapewnia obsługę natywnych interfejsów API systemu iOS, co umożliwia pisanie skryptów realizujących funkcje specyficzne dla systemu iOS. Dla YouTube Rozwiązanie PiP, twórca skrótu, który występuje pod nazwą na Reddicie, utworzył skrót za pomocą skryptu. Dlatego warunkiem wstępnym jest uruchomienie skrótu na iPhonie.