Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ważne jest FBA dla osiągnięcia sukcesu Amazon?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ważne jest FBA dla osiągnięcia sukcesu Amazon?

Realizacja wg Amazon (FBA) jest usługą dla Amazon sprzedawcy, w których Amazon zajmuje się magazynowaniem zapasów oraz kompletacją, pakowaniem i wysyłką zamówień.

FBA ewoluowało daleko poza to, czym było w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy zostało zaprezentowane sprzedawcom. Jamesa Thomsona, AmazonPierwszy w historii menedżer konta dla FBA pamięta nawet oprowadzanie po Amazonbłyskotliwe spełnienie skupia się w dawnych czasach.

„Kiedy aktywnie sprzedawaliśmy FBA sprzedawcom zewnętrznym, najważniejsze punkty, które staraliśmy się sprzedać, brzmiały: „Hej, nasze magazyny są większe niż twoje i możemy skalować lepiej niż ty” — powiedział Thomson w wywiad z Zentailem. „Dopiero w 2011 roku stało się jasne, że powinieneś być w FBA nie dlatego, że jesteśmy więksi od ciebie, ale dlatego, że twoje produkty będą kwalifikować się do Prime, co pomoże ci w wyszukiwaniu organicznym i konwersji klientów”.

Obecnie prawie 66% z 10 000 najlepszych sprzedawców korzysta z FBA. Jest wykorzystywany przez dużych i małych sprzedawców i jest wspierany przez Amazonpotężna sieć logistyczna.

Każdy Amazon sprzedawca staje teraz przed tym samym pytaniem: do FBA czy nie do FBA? Na tym blogu znajdziesz informacje, które musisz wiedzieć, podejmując tę ​​decyzję dla siebie.

Plusy Amazon FBA

Uczestnictwo w programie FBA ma wyraźne zalety, z których wiele prawdopodobnie znasz. Ale oto, co sprzedawcy nadal uważają za najważniejsze w programie i dlaczego wielu decyduje się na udział.

Odznaka Prime

W chwili pisania tego tekstu FBA to jedyny sposób, aby Twoje produkty kwalifikowały się do Prime. Chwila Amazon oferowali program beta o nazwie Seller-Fulfilled Prime (SFP), który pozwala sprzedawcom FBM zdobyć odznakę Prime, spełniając surowe standardy, nie przyjmują już nowych kandydatów. Jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem kontroli i zasobów w celu upewnienia się, że sprzedawcy SFP spełniają wymagania.

Chociaż SFP stało się mniej dostępne, odznaka Prime jest nadal ważniejsza niż kiedykolwiek. To podobno najłatwiejszy sposób na wygranie buy boxa. Od Amazon daje sobie ocenę A+ we wszystkich aspektach realizacji, sprzedawcom FBA znacznie łatwiej jest wygrać pole zakupu, nawet jeśli ich ceny są wyższe niż ich konkurentów.

„Ważne jest, aby to zrozumieć, kiedy loguje się klient Prime Amazon…Amazon domyślnie pokaże im oferty kwalifikujące się do Prime na długo przed tym, zanim pokażą im oferty, które nie kwalifikują się do Prime” — dodaje Thomson. “Pod koniec dnia, [there are] 100 plus milion [Prime members in the US] które wchodzą i szukają produktów. Jeśli nie widzą Twoich produktów, ponieważ nie kwalifikują się one do programu Prime, nie należysz do grupy osób rozważających zakup. W zasadzie jesteś nieistotny.

Szybka wysyłka ze zniżką

Oczekiwania klientów zmieniły się w kierunku szybkiej dostawy i Amazon Prime był katalizatorem, który zapoczątkował ten trend. Wysyłka w ciągu dwóch dni jest standardem w przypadku większości kategorii produktów na rynku. Tak więc, jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć tego samodzielnie, FBA jest jednym ze sposobów zapewnienia, że ​​Twoje produkty będą mogły zostać wysłane szybko i bez dodatkowych kosztów dla członków Prime.

Rekommenderad:  Napraw niedziałającą konsolę audio Realtek Windows 11

Amazon oferuje sprzedawcom rabaty w postaci obniżonych opłat za wysyłkę przychodzącą, które dotyczą towarów wysyłanych do jednego z centrów realizacji. W zależności od wagi, rozmiaru i kategorii twoich przedmiotów ekonomia jednostkowa może wyglądać lepiej lub gorzej niż FBM. Możesz to wykorzystać Realizacja wg Amazon Kalkulator przychodów porównać koszty, biorąc pod uwagę opłaty za wysyłkę oprócz kosztów przechowywania i realizacji.

Wygoda

Zarządzanie własnym magazynem po raz pierwszy wiąże się ze stromą krzywą uczenia się. Oprócz konieczności zatrudniania pracowników, musisz zachować kontrolę jakości podczas procesu pick-pack-ship; zapewnić, że produkty są bezpieczne i dobrze zorganizowane; i odłóż wystarczająco dużo miejsca w magazynie, aby pomieścić wszystkie towary (między innymi).

Amazon, z drugiej strony, oferuje praktycznie nieograniczoną przestrzeń magazynową z ponad 75 centrami logistycznymi w Ameryce Północnej. Całkowicie odciążają logistykę, pozwalając skupić się na rzeczach wykraczających poza codzienne wyzwania związane z realizacją zamówień.

Zarządzanie obsługą klienta oraz ochrona przed opiniami

FBA chroni Cię przed wściekłymi kupującymi, pytaniami klientów i kłopotami ze zwrotami. Amazon bierze pełną odpowiedzialność za wszelkie spóźnione, wadliwe lub anulowane zamówienia, którymi się opiekuje, chroniąc Cię przed karami związanymi z niską wydajnością sprzedawcy lub negatywną opinią sprzedawcy.

W przypadku jakichkolwiek produktów FBA nie ponosisz odpowiedzialności za obciążenia zwrotne ani roszczenia od A do Z, z wyjątkiem produktów oznaczonych jako wadliwe lub niezgodne z opisem (i innych kwestii związanych z tym, na co masz wpływ). Amazon usunie również z rejestru negatywną opinię sprzedawcy, jeśli jest to wynikiem błędów w dostawie FBA.

Wady FBA

Chociaż FBA ma wiele zalet, istnieją ograniczenia, o których powinieneś wiedzieć. Niektórzy sprzedawcy odmawiają dotknięcia FBA kijem o długości 10 stóp, ponieważ doświadczyli jednej lub kilku wad wymienionych poniżej.

Ukryte koszty

Oprócz spodziewanych opłat za wysyłkę i przechowywanie, istnieją dodatkowe koszty, które mogą wzrosnąć. Aby wymienić tylko kilka:

  • Opłaty za przetwarzanie zwrotów
  • Długoterminowe opłaty za przechowywanie
  • Opłaty za polecenie usunięcia (jeśli chcesz usunąć swój ekwipunek z FBA)
  • Opłaty za usługi przygotowawcze FBA (patrz „Przygotowanie produktu” poniżej)

W słowach jeden sprzedawca w Amazon forum, „Za wszystko jest opłata, opłata za to, opłata za tamto, opłata za POMYŚLENIE o opłatach”. Jeśli nie zwracasz uwagi na to, ile zasobów inwestujesz w FBA lub jak Twoje produkty mogą działać, wynikające z tego opłaty mogą być przytłaczające.

Zwiększone zwroty

Sprzedawcy zgłaszają dwukrotnie lub trzykrotnie więcej zwrotów niż zwykle po przejściu na FBA. Niekoniecznie musi to być coś złego, biorąc pod uwagę, jak ci sami sprzedawcy zwykle widzą wzrost sprzedaży. Nie jest jednak tajemnicą, że Amazon opowie się po stronie klienta, gdy pojawią się problemy związane z zamówieniami.

Rekommenderad:  Jak używać Instagram Markowe narzędzia treści jak profesjonalista w 2023 r

Jeśli na przykład klient zwróci produkt, który został uszkodzony po użyciu —Amazon prawdopodobnie dokona pełnego zwrotu kosztów klientowi, a z kolei może tylko częściowo zwrócić koszty uszkodzonych produktów (jeśli w ogóle). Amazon może również przyjąć zwroty wykraczające poza standardowe okno.

Sprzedawca dodatkowo według własnego uznania ustala, czy zwrócony produkt nadal nadaje się do sprzedaży. W zależności od typu produktu i stopnia znajomości Amazon pracownicy są za tym, to wezwanie do osądu może wyglądać inaczej niż twoje. Następnie poniesiesz opłaty za usunięcie zwróconych przedmiotów, których nie można sprzedać.

Przygotowanie produktu

Zanim będziesz mógł nawet wysłać swoje produkty do centrum realizacji FBA, musisz odpowiednio zapakować, oznakować i posortować swoje produkty. Te wymagania różnią się w zależności od rodzaju produktu i może stać się nużący — istnieją nawet alternatywy innych firm Amazonusługi przygotowawcze firmy, które istnieją wyłącznie w celu przygotowania paczek dla FBA.

Jeśli Twoje przesyłki nie spełniają wymagań, zostaniesz obciążony opłatami za nieplanowaną usługę przygotowawczą. W najgorszym przypadku Twoje przesyłki zostaną odrzucone lub usunięte.

Note To Amazon oferuje wymieszaną opcję bez naklejek, aby nieco ułatwić przygotowanie. Zaufaj nam, kiedy mówimy, że będziesz chciał tego uniknąć. W ramach tej opcji Twój asortyment będzie nie do odróżnienia od asortymentu innego sprzedawcy i ryzykujesz poniesieniem konsekwencji uszkodzonych lub podrobionych produktów, które nie były częścią Twojego oryginalnego asortymentu.

Ograniczona kontrola i widoczność

Gdy Twoje produkty zostaną wysłane do Amazonsą w zasadzie poniżej Amazonkontrola. Nie możesz wybrać, dokąd mają trafić, jak mają być traktowane ani kiedy mają być przetwarzane (sprzedawcy często narzekają na opóźnione przesyłki przychodzące, w wyniku których Twoje zapasy są redystrybuowane nawet po wysłaniu ich w wielu przesyłkach, a ich otrzymanie zajmuje więcej czasu oficjalnie otrzymane i zaopatrzone).

Chociaż oczekuje się, że wszelkie zagubione lub uszkodzone produkty w Amazonopieka zostanie zwrócona, co nie zawsze się zdarza. Sam będziesz musiał czujnie śledzić, co wysłałeś do FBA i co faktycznie zostało odebrane, aby upewnić się, że wszelkie rozbieżności zostaną wyłapane.

Ponadto zasady FBA mogą ulec zmianie z dnia na dzień. Na przykład w marcu 2020 r. Amazon tymczasowo zablokował nieistotne przedmioty z FBA – posunięcie, które poważnie wpłynęło na tysiące sprzedawców i przyczyniło się do 7% skok liczby nieaktywnych sprzedawców (do 35% nieaktywnych do końca marca). Jesteś pod wieloma względami zdany na łaskę Amazon jeśli chodzi o ruch i sprzedaż Twoich produktów.

Rekommenderad:  Facebook Udostępnia świąteczne narzędzia marketingowe dla małych firm

Ograniczenia dla sprzedawców wielokanałowych

Amazon oferuje wielokanałową realizację (MCF) poprzez FBA, co na pierwszy rzut oka może wydawać się atrakcyjne dla każdego sprzedawcy, który sprzedaje swoje produkty na innych marketplace’ach poza Amazon.

Ale wadą jest to, że FBA jest szeroko rozpowszechniony zabronione przez strony takie jak Walmart Marketplace i eBayu. Nie wspominając o tym, że opłaty za realizację MCF są wyższe; ten sam przedmiot wysyłany przez FBA może kosztować więcej dolarów za sztukę, jeśli jest wysyłany przez MCF.

Zwykle, jeśli jesteś sprzedawcą wielokanałowym, będziesz chciał mieć osobne rozwiązanie do realizacji, takie jak 3PL, do obsługi wszystkich niezwiązanychAmazon Zamówienia.

Werdykt: FBA jest ważny, ale nie jest ostatecznym rozwiązaniem

Nie ma sztywnych reguł, jeśli chodzi o FBA. Znajdziesz sprzedawców po obu stronach podziału — ustalenie, co będzie dla Ciebie najlepsze, będzie wymagało przeanalizowania kilku liczb i potencjalnych próbnych testów z tylko jedną lub kilkoma jednostkami SKU.

Być może najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że FBA to usługa. Jest to model biznesowy sam w sobie. Chociaż jest to wysoce motywowane przez Amazonmoże to nie być właściwe lub długoterminowe rozwiązanie dla Ciebie.

Jeśli chcesz rozszerzyć działalność na inne rynki (które powinieneś z tych powodów), to szczególnie ważne jest, aby mieć inne alternatywy. Nawet jeśli sprzedajesz tylko dalej Amazon w tej chwili zawsze możesz zastosować hybrydowe podejście do spełnienia, aby temu zapobiec Amazon od posiadania wszystkich zapasów lub ograniczania sprzedaży w przypadku nagłej zmiany zasad lub opóźnienia w przesyłkach przychodzących.

Jak zauważył James Thomson, niedawna pandemia COVID-19 była ostrzeżeniem, że nadmierne poleganie na FBA może być niebezpieczne: „Cała ta sytuacja pokazała, że ​​tak wielu sprzedawców [fulfill all their products through FBA]…Kiedy FBA zaczęło mówić: „Nie mogę szybko wysłać twojego produktu”, sprzedawcy zostali wielokrotnie uderzeni. Mają wiele powodów do narzekań. Ale chcę przypomnieć sprzedawcom, że… dokonali wyboru, aby sprzedawać wszystko w jednym kanale i zdecydowali się, aby tylko jedna firma zajmowała się realizacją zamówień. Tak więc, jeśli istnieje wariancja w którymkolwiek z tych różnych systemów, stwarza to duży problem.

Nie pozwól, aby FBA było upadkiem Twojego biznesu. Korzystaj z niej odpowiedzialnie i znajdź właściwą równowagę między wykorzystaniem tej popularnej usługi a znalezieniem własnej podstawy w miarę rozwoju Twojej firmy e-commerce.