Jak włączyć Bluetooth

Istnieją powody, dla których możesz chcieć używać Bluetooth na swoim Windows 10 system. Niezależnie od tego, czy chcesz korzystać z pary słuchawek Bluetooth, bezprzewodowo połączyć się z telefonem, czy przesyłać rzeczy, musisz wiedzieć, jak uzyskać dostęp do Bluetooth na komputerze, oprócz tego na telefonie.

Włączanie Bluetooth Windows 10 stało się bardzo proste i łatwe. Mogą jednak wystąpić błędy, które powodują problemy. Oto jak włączyć Bluetooth Windows 10

Włączanie Bluetooth

Domyślnie nie ma nic prostszego niż robienie tego. Wystarczy przejść do menu Start, klikając przycisk Początek przycisk w lewym dolnym rogu Windows ekran lub za pomocą Windows klawisz na klawiaturze.

Następnie wyszukaj lub wpisz Ustawienia i naciśnij Wchodzić. W menu Ustawienia poszukaj Urządzenia i kliknij tę opcję. Pierwszy wpis, Bluetooth i inne urządzenia należy wybrać z listy po lewej stronie. Na ekranie głównym po prostu przełącz Bluetooth opcja włączenia. Twój Windows Funkcja Bluetooth powinna być aktywna.

włącz bluetooth windows 10

Parowanie z urządzeniami

Sama funkcja Bluetooth nie wprowadza żadnych zmian w komputerze, poza odłamywaniem baterii. Daje to jednak możliwość łączenia się z wieloma urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth.

Podłączenie komputera do urządzenia Bluetooth jest tak proste, jak znalezienie go na liście w menu Bluetooth i innych urządzeń. Oczywiście urządzenie musi być w trybie parowania i być wykrywalne. Szczegółowe informacje na temat parowania dowolnego urządzenia Bluetooth można znaleźć w instrukcji obsługi.

Aby połączyć się z wykrytym urządzeniem, kliknij je, a następnie wybierz Połączyć. Połączenie powinno zostać nawiązane szybko.

Rozwiązywanie problemów

Niestety funkcja Bluetooth jest włączona Windows Działa 10 komputerów. Chociaż powyższa metoda jest oficjalna i najprostsza, czasem po prostu nie działa.

Najszybszym sposobem działania jest tutaj ponowne uruchomienie urządzenia. Wystarczy przejść do menu Start, kliknąć ikonę Zasilanie i wybrać Uruchom ponownie. Teraz spróbuj ponownie włączyć / wyłączyć funkcję Bluetooth.

Czy Twój komputer obsługuje Bluetooth?

Jeśli to nie pomoże, spróbuj użyć Menedżera urządzeń. Aby to uruchomić Windows , otwórz menu Start i wpisz „menadżer urządzeń”Lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start i wybierz Menadżer urządzeń z listy.

windows  10 jak włączyć bluetooth

Po wejściu do funkcji Menedżera urządzeń spójrz na Bluetooth pozycja na liście. Jeśli znajdziesz jeden lub więcej wpisów wewnątrz wpisu Bluetooth, oznacza to, że Twój komputer obsługuje Bluetooth, więc nie o to chodzi. Możesz też poszukać Karty sieciowe i sprawdź, czy gdzieś jest wpis urządzenia Bluetooth. Wreszcie spójrz pod Inne urządzenia. Jeśli nigdzie nie możesz znaleźć wpisu Bluetooth, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój komputer nie obsługuje Bluetooth.

Jeśli jednak znajdziesz urządzenie Bluetooth w Menedżerze urządzeń i nadal nie możesz go włączyć, problem leży gdzie indziej.

Zaktualizuj sterownik Bluetooth

Ilekroć funkcja w Windows komputer nie działa, zawsze należy szukać aktualizacji. Podobnie jak większość komponentów, adaptery Bluetooth potrzebują oprogramowania do działania.

Sterowniki są aktualizowane ręcznie lub automatycznie. Metoda ręczna może być nieco uciążliwa, ale spełni swoje zadanie. Po prostu dowiedz się, z którego urządzenia Bluetooth korzysta Twój komputer (z poziomu Menedżera urządzeń). Następnie wyszukaj w Google nazwę urządzenia i pobierz sterowniki z oficjalnej strony internetowej.

Możesz też pobrać program innej firmy, który automatycznie pobiera brakujące sterowniki na twój komputer. Te usługi są jednak często płatne. Jeśli masz taką usługę, możesz mieć pewność, że najnowsze sterowniki są zawsze instalowane na twoim komputerze.

Po zakończeniu instalacji sterowników (tak czy inaczej) uruchom ponownie komputer i spróbuj włączyć Bluetooth.

Ponowne włączanie oprogramowania Bluetooth

Czasami występują błędy i komponenty komputera przestają działać. Zdarza się to zwykle w przypadku komponentów Bluetooth, a najlepszym sposobem działania jest, cóż, trochę ich podważyć. Aby to zrobić, przejdź do Menedżera urządzeń i znajdź komponent Bluetooth. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłącz urządzenie. Nie martw się, ponieważ nie spowoduje to uszkodzenia urządzenia ani zniknięcia z listy. Teraz kliknij ponownie wpis prawym przyciskiem myszy i wybierz Włącz urządzenie.

Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie włączyć Bluetooth.

Usługa wsparcia Bluetooth

Teraz będziemy musieli zagłębić się trochę głębiej. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało, czas wydobyć wielkie działa. Czas odwiedzić funkcję Run. Aby uzyskać dostęp do funkcji Uruchom, otwórz menu Start i wpisz „biegać, ”Lub przytrzymaj Windows klucz na klawiaturze i naciśnij R.

Teraz w polu Uruchom wpisz „services.msc”I uderzył Wchodzić lub kliknij ok. Pojawi się nowe okno z listą wpisów. Znaleźć Usługa wsparcia Bluetooth wpis, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Początek. Jeśli nie możesz kliknąć opcji Start, wybierz Uruchom ponownie.

Jeśli nie chcesz tego robić przy każdym uruchomieniu komputera, jeszcze nie skończyłeś. W oknie Usługi kliknij ponownie usługę wsparcia Bluetooth. Następnie przejdź do Nieruchomości. Pod Generał przejdź do Typ uruchomienia. Kliknij menu rozwijane i wybierz Automatycznyi uderzył ok.

Co jeszcze?

Chociaż co najmniej jeden z nich musi działać, istnieje szansa, że ​​nadal utkniesz, nawet po wypróbowaniu wszystkich. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z producentem lub sprzedawcą. Jeśli nie, uzyskanie adaptera USB Bluetooth powinno pomóc.

Włączanie Bluetooth

Bluetooth to prosta funkcja Windows komputery. Tak przynajmniej jest w przypadku. Ale jest wiele rzeczy, które mogą się z tym nie udać, od problemów sprzętowych po oprogramowanie. Zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź, czy Twój komputer obsługuje Bluetooth (wiele starszych nie) i zaktualizuj oprogramowanie. Najprawdopodobniej przynajmniej jedna z pokazanych metod powinna zadziałać.

Czy udało Ci się włączyć usługę Bluetooth? Która metoda działała dla Ciebie? Mamy nadzieję, że nie będziesz musiał kontaktować się z producentem / sprzedawcą. Daj nam znać w komentarzach poniżej i dodaj swoje wskazówki lub pytania, które możesz mieć.