Jak włączyć ciągłą konwersację w Google Home

Funkcja Continued Conversation w Google Home pozwala na nieprzerwaną i naturalną rozmowę z urządzeniem Google Home, bez konieczności mówienia „Hej Google” lub „Ok Google” przed każdym pytaniem. Poniżej znajdują się kroki, aby włączyć ciągłą konwersację na urządzeniu Google Home.

Włącz ciągłą rozmowę w Google Home

Jeśli korzystasz z urządzenia Google Home, musisz znać „Ok Google” lub „Hej Google” za każdym razem, gdy chcesz uzyskać odpowiedź z urządzenia.

Dzięki nowej funkcji Continued Conversation wystarczy, że powiesz „Ok Google” lub „Hej Google” po raz pierwszy, a po tym, jak urządzenie odpowie na pierwsze pytanie, będzie nadal czekać na pytania uzupełniające, zanim znowu pójdzie spać (w około 8 sekund).

Na przykład możesz powiedzieć „Hej, Google, jakie są dziś godziny dla Walmart?”, A następnie odpowiedzieć na drugie pytanie, po prostu mówiąc „i godziny dla Costco?”

Nie ma ograniczenia liczby pytań uzupełniających, które możesz zadać w Google Home. Po pierwszym pytaniu możesz odpowiedzieć na wiele pytań, tak jak chcesz, dlatego właśnie ta funkcja nosi nazwę „Kontynuacja rozmowy”.

Jak wspomniano powyżej, urządzenie Google Home czeka na około 8 sekund na kolejne pytanie. Możesz wiedzieć, czy urządzenie czeka na dodatkowe pytanie, obserwując diody LED na urządzeniu.

Po zadaniu pytania urządzenie Google Home będzie miało włączone diody LED (znajdujące się na górze urządzenia), aby wskazać, że nadal nasłuchuje na kolejne pytanie.

Oto, w jaki sposób możesz włączyć funkcję Continued Conversation na swoim urządzeniu Google Home.

1. Otwórz aplikację Google Home na telefonie i dotknij 3ikona linii znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.

3Ikona w Google Home

2. Z menu rozwijanego dotknij Więcej ustawień

Karta Więcej ustawień w aplikacji Google Home

3. Następnie dotknij Preferencje > Kontynuacja rozmowy

Karta Kontynuacja rozmowy w aplikacji Google Home

4. Na następnym ekranie włącz opcję dla Kontynuacja rozmowy przesuwając przełącznik do ON pozycja.

Włącz funkcję kontynuacji konwersacji