Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak włączyć hindi jako język systemowy na komputerze Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć hindi jako język systemowy na komputerze Mac

AppleNowa aktualizacja High Sierra dla komputerów Mac jest już dostępna do pobrania dla każdego. Większość ulepszeń kryje się pod maską, w tym nowy system plików firmy, obsługa standardu wideo HEVC i wiele innych. Dodali jednak jedną kluczową funkcję skupioną na użytkowniku — nowy, ogólnosystemowy język, hindi.

Tak, możesz używać komputera Mac wyłącznie w języku hindi, włączając go jako język domyślny. Zasadniczo przetłumaczy to każdy element tekstowy interfejsu z aktualnie skonfigurowanego języka, np. angielskiego. Niestety Siri nadal będzie mówić po angielsku.

Na początek przejdź do „Preferencji systemowych” komputera Mac z poziomu Launchpada lub po prostu przeszukując Spotlight. Tam poszukaj „Języka i regionu”. Jeśli nie możesz go zlokalizować, wpisz pasek wyszukiwania znajdujący się na górze. Tutaj możesz dodać hindi jako podstawowy preferowany język. Aby to zrobić, dotknij małej ikony plusa znajdującej się w lewym dolnym rogu pod białym polem. W wyskakującym okienku musisz znaleźć język hindi. Naciśnij klawisz „H”, aby szybko przejść do określonej sekcji.

Kliknij dwukrotnie język hindi, a komputer Mac zapyta, czy chcesz ustawić go jako podstawowy język systemu. Naciśnij niebieski przycisk „Użyj języka hindi”, uruchom ponownie komputer Mac i gotowe. Dostępnych jest kilka innych języków indyjskich, w tym bengalski, asamski i bhojpuri, ale nie są one w pełni kompatybilne z elementami systemu Mac. Apple na razie dodano tylko obsługę języka hindi. Jeśli w przyszłości zmienisz zdanie, wystarczy, że dotkniesz przycisku minus po wybraniu języka hindi w białym polu.

Biorąc to pod uwagę, przed kontynuowaniem upewnij się, że masz zainstalowaną aktualizację High Sierra MacOS. Jest ona dostępna do bezpłatnego pobrania w sklepie App Store.

Table of Contents