Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

​Jak włączyć i wyłączyć Znajdź mój iPhone

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: ​Jak włączyć i wyłączyć Znajdź mój iPhone

Zgubiony, skradziony lub uszkodzony telefon może zepsuć każdy dzień. Na szczęście zaawansowana funkcja Find My™ w telefonie iPhone® oferuje wygodny sposób śledzenia urządzenia, zabezpieczania go, a nawet zdalnego usuwania danych. Śledź, jak eksperci AKKO opowiadają, jak włączać i wyłączać Znajdź mój iPhone.

Ważna uwaga: jeśli telefon wymaga naprawy lub wymiany i jest objęty ubezpieczeniem — na przykład planem ochrony telefonu komórkowego AKKO — przed zwróceniem urządzenia należy dokładnie wykonać instrukcje dezaktywacji funkcji Znajdź mój iPhone.

Jak włączyć Znajdź mój iPhone

Gdy funkcja Lokalizator jest włączona, pomaga odnaleźć zgubionego iPhone’a — nawet gdy jest offline — i daje możliwość zablokowania lub wymazania urządzenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji. Teraz, gdy już wiesz, jak to działa, oto jak to włączyć:

  1. Iść do Ustawienia > [Your Name] > Znajdź mój > Znajdź mojego IPhone’a
  2. Dotknij przełącznika, aby go włączyć lub wyłączyć.
  3. Aby widzieć swoje urządzenie nawet wtedy, gdy jest offline, włącz je Znajdź moją sieć dotykając przełącznika.

Aby dowiedzieć się więcej o krokach, które należy podjąć w przypadku zagubienia urządzenia, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący znajdowania zgubionego lub skradzionego iPhone’a.

Istnieje również narzędzie o nazwie Blokada aktywacji, które uniemożliwia innym osobom dostęp do Twojego urządzenia lub usunięcie Twoich danych, o ile nie mają one Twojego Apple identyfikator i Apple hasło identyfikacyjne. Blokada aktywacji jest włączana automatycznie po włączeniu funkcji Lokalizator.

Jak wyłączyć Znajdź mój iPhone

Istnieje kilka powodów, aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone: jeśli chcesz zachować prywatność swojej lokalizacji, jeśli sprzedajesz lub oddajesz swojego iPhone’a lub jeśli złożyłeś roszczenie i wysyłasz go do naprawy lub wymianę przez dostawcę ubezpieczenia telefonu. Jest na to kilka opcji — wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Rekommenderad:  Jak wybrać nazwę bloga: kompletny przewodnik

Jeśli nadal masz telefon i działa:

Jak wyłączyć Find My na swoim iPhonie

Aplikacja Find My to ułatwia. Wykonaj następujące kroki:

  1. Iść do Ustawienia > [Your Name] > Znajdź mój > Znajdź mój [Device].
  2. Stuknij, aby włączyć lub wyłączyć.
  3. Wprowadź swój Apple ID, a następnie stuknij Wyłączyć coś.

Jeśli nie masz już swojego iPhone’a lub jest on bezużyteczny:

Jeśli wysłałeś urządzenie do ubezpieczyciela telefonu bez uprzedniego wyłączenia funkcji Znajdź mój iPhone lub jeśli Twój telefon nie nadaje się do użytku, wszystko jest w porządku. Nadal możesz zdalnie wyłączyć Find My i wymazać iPhone’a.

Jak zdalnie wyłączyć Find My i zdalnie wymazać iPhone’a

  1. Iść do iCloud.com/find na swoim komputerze i wpisz swój Apple Identyfikator i hasło.
  2. Kliknij Wszystkie urządzenia na ekranie Znajdź mój iPhone, a następnie kliknij urządzenie, które chcesz wymazać i usunąć z Lokalizatora. (Jeśli nie widzisz opcji Wszystkie urządzenia, oznacza to, że urządzenie zostało już wybrane. Aby wrócić, wybierz nazwę bieżącego urządzenia na środku paska narzędzi w celu wyświetlenia listy Urządzenia, a następnie dokonaj wyboru).
  3. Kliknij Wymaż iPhone’a. Ponieważ Twój telefon nie zaginął, nie wprowadzaj numeru telefonu ani wiadomości. Jeśli Twoje urządzenie jest w trybie offline, zdalne wymazywanie rozpocznie się, gdy powróci do trybu online. Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy proces się zakończy.
  4. Wybierać Usuń z konta po wymazaniu urządzenia. Ten krok spowoduje również wyłączenie blokady aktywacji.

Spowoduje to usunięcie całej zawartości urządzenia, ale możesz przywrócić kopię zapasową iPhone’a po naprawie lub wymianie urządzenia.

Chroń swój telefon

Od ponad 25 lat AKKO pomaga 300 milionom klientów chronić, łączyć się i cieszyć technologią, którą kochają najbardziej. I smartphones nie są wyjątkiem. Twoje życie jest na twoim urządzeniu, upewnij się, że jest chronione. Dowiedz się więcej o planach ubezpieczenia telefonu AKKO już dziś.

Rekommenderad:  Jak zacząć inwestować ze 100 $