Jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane YouTube telewizor

YouTube Telewizja to bardzo wiarygodna opcja cięcia kabli dla tych, którzy lubią mały telewizor na żywo ze swoimi zestawami pudeł. Oferuje transmisje na żywo z ponad 70 sieci, DVR w chmurze, sport, aktualności, zestawy boxów i mnóstwo innych rzeczy. Oferuje również funkcje ułatwień dostępu dla osób o szczególnych potrzebach. Skoncentruję się na jednej z tych potrzeb, napisach zamkniętych.

Dowiedz się, jak to zrobić dla różnych urządzeń poniżej!

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

Napisy kodowane (CC) są istotnym elementem każdego programu telewizyjnego, filmu lub programu, który pozwala osobom z problemami ze słuchem korzystać z tych samych mediów, z których wszyscy korzystamy. Około 15% wszystkich Amerykanów ma jakieś problemy ze słuchem, statystyki, które prawdopodobnie znajdują odzwierciedlenie również w innych krajach.

Napisy kodowane różnią się od napisów tym, że zawierają znacznie więcej scen. Napisy zawierają tylko okno dialogowe, w którym zamknięte napisy zawierają również dźwięki w tle i każdy dźwięk związany z tym, co widzisz na ekranie. To znacznie bardziej angażujące doświadczenie, dlatego jest ważne.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane YouTube telewizor 1

Napisy kodowane włączone YouTube telewizor

YouTube Telewizja ma zarówno napisy, jak i napisy. Wszystko YouTube marki mają kilka wersji każdej z nich, aby pomóc w dostępności. Sposób ich używania zależy od tego, jakiego urządzenia używasz w danym momencie. Niektóre pozwalają zmienić czcionkę, rozmiar i kolor czcionki, podczas gdy inne programy nie mają takiej możliwości. Myślę, że to zależy od tego, która sieć produkuje serial.

Jeśli używasz YouTube TV w Chrome, zrób to, aby włączyć napisy kodowane YouTube TELEWIZOR:

  1. Wybierz ikonę CC, jeśli jest widoczna, lub ikonę menu z trzema kropkami.
  2. Wybierz Napisy kodowane.
  3. Włącz na.
  4. Wybierz ikonę koła zębatego, aby wybrać ustawienia CC, aby w razie potrzeby zmienić wygląd.

Aby go wyłączyć, po prostu powtórz powyższe, ale wyłącz CC zamiast włączyć.

Korzystając z aplikacji na Androida, wykonaj następujące czynności:

  1. Poszukaj logo CC podczas ładowania programu YouTube TV lub użyj ikony menu z trzema kropkami.
  2. Wybierz ikonę i wybierz ścieżkę CC.
  3. Wybierz ikonę koła zębatego, aby dostosować wygląd zamkniętych napisów.

Podobnie jak w przeglądarce, po prostu powtórz powyższe, aby wyłączyć zamknięte napisy, jeśli już ich nie potrzebujesz.

Korzystając z aplikacji na iPhone’a lub iPada, wykonaj następujące czynności:

  1. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami po załadowaniu programu telewizyjnego YouTube TELEWIZOR.
  2. Wybierz opcję Napisy kodowane i wybierz ścieżkę CC.
  3. Jeśli pojawi się ikona ustawień, będziesz mógł dostosować wygląd CC.

Jak wyżej, powtórz to, aby wyłączyć napisy kodowane.

Programy telewizyjne na żywo nie zawsze umożliwiają zmianę ustawień napisów kodowanych. Wszystko zależy od sieci i danego programu. CC jest kontrolowane przez nadawcę, więc oglądając telewizję na żywo, jesteś na łasce tej sieci. Większość sieci stara się zapewnić wyraźne, czytelne napisy, ale jeśli nie widzisz ich wyraźnie, może to nie być wina YouTube TELEWIZOR.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane YouTube telewizor 2

Jak działają napisy kodowane

Napisy kodowane są bardzo przydatne dla osób niedosłyszących, ale w jaki sposób generowane są napisy? Jak działa CC YouTube TELEWIZOR?

Napisy zamknięte są tworzone na jeden z trzech sposobów. Wiele zależy od rodzaju napisanego programu telewizyjnego i technologii dostępnej dla studia. Typowymi metodami są ręcznie przy użyciu stenografa, ręczne tworzenie przy użyciu skryptu lub automatyczne przy użyciu sztucznej inteligencji.

W niektórych nieskryptowanych programach, takich jak quizy lub wywiady, w których niekoniecznie wiesz, co będzie dalej, ludzki stenograf może tworzyć napisy w miarę rozwoju serialu. Słuchają, co się dzieje, i ręcznie wpisują napisy i sygnały dźwiękowe do maszyny stenograficznej. Jest on następnie osadzany w transmisji, którą ma odebrać Twój odtwarzacz.

Skrypty w programach często tworzą napisy i podpisy w postprodukcji przy użyciu skryptu i interpretacji wydarzeń na ekranie. Są one następnie osadzane w transmisji, gotowe do użycia.

Coraz częściej studia używają AI do automatycznego generowania napisów i napisów. Ta technologia jest wciąż w powijakach i często źle się dzieje. Po dopracowaniu do niezawodnego standardu zastąpi to dwie ręczne metody, ponieważ będzie tańszy, szybszy i, miejmy nadzieję, dokładniejszy niż obecnie. AI może wykonywać podpisy z wyprzedzeniem lub w locie.

YouTube bawi się sztuczną inteligencją do napisów i nie jest jeszcze zbyt dobra. To oczywiście się zmieni w miarę rozwoju systemu. Nie jestem pewien, czy używają tego samego systemu do napisów kodowanych, czy nie, ale YouTube Telewizor korzysta z innego systemu, jak opisano powyżej.

Więcej Amerykanów niż myślałem ma problemy ze słuchem. Jeśli jesteś jednym z nich, przynajmniej wiesz, że możesz się cieszyć YouTube Telewizja z napisami, abyś mógł cieszyć się takim samym poziomem rozrywki jak wszyscy inni!

Czy znasz jakieś wskazówki lub porady dotyczące zamkniętych napisów? Pozostaw komentarz poniżej!