Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak włączyć SSH w ESXi 7.0

W tym artykule zostaną omówione dwie metody włączania SSH w VMware ESXi 7.0. W ESXi protokół SSH jest domyślnie wyłączony i możemy włączyć SSH dla rzeczy, których potrzebujemy. Powinniśmy wiedzieć, że w przypadkach, gdy potrzebujemy dostępu do rdzenia ESXi, odbywa się to poprzez SSH.

  • Włącz SSH przez DCUI

Wejdź na swój serwer ESXi, kliknij F2 i zaloguj się.

Włącz SSH

Przejdź do menu opcji rozwiązywania problemów i wejdź w nie.

Włącz SSH

Jak widać, SSH jest w stanie Disable, przejdź do Enable i naciśnij Enter.

Włącz SSHNa koniec naciśnij ESC i wróć do menu głównego.

  • Włącz SSH za pomocą klienta internetowego

Zaloguj się do swojego ESXi przy użyciu swojego konta.

Włącz SSH

Po zalogowaniu podążaj ścieżką pokazaną na obrazku.

Włącz SSH

W otwartym oknie znajdź zakładkę Usługi i wejdź w nią. Następnie znajdź TSM-SSH, wybierz go i kliknij Start.

Włącz SSH

Protokół SSH jest teraz włączony na hoście ESXi.

Co to jest SSH?

SSH, czyli Secure Shell Protocol, to protokół zdalnej administracji, który umożliwia użytkownikom dostęp, kontrolę i modyfikowanie zdalnych serwerów przez Internet.

Usługa SSH została stworzona jako bezpieczny zamiennik niezaszyfrowanego Telnetu i wykorzystuje techniki kryptograficzne, aby zapewnić, że cała komunikacja do i z serwera zdalnego odbywa się w sposób zaszyfrowany. Zapewnia mechanizm uwierzytelniania zdalnego użytkownika, przesyłania danych wejściowych od klienta do hosta i przekazywania wyników z powrotem do klienta.

Poniższy przykład pokazuje typowy monit SSH. Każdy użytkownik systemu Linux lub macOS może połączyć się przez SSH ze swoim zdalnym serwerem bezpośrednio z okna terminala. Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z klientów SSH, takich jak Putty. Polecenia powłoki można wykonywać w taki sam sposób, jak w przypadku fizycznej obsługi komputera zdalnego.

Przykładowe połączenie SSH pokazujące działanie SSH

Jak działa SSH

Jeśli używasz Linuksa lub Maca, korzystanie z SSH jest bardzo proste. Jeśli korzystasz z systemu Windows, do otwierania połączeń SSH musisz używać klienta SSH. Najpopularniejszym klientem SSH jest PuTTY, o którym więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Użytkownicy komputerów Mac i Linux powinni udać się na stronę terminal programu, a następnie wykonaj poniższą procedurę:

Polecenie SSH składa się z 3 odrębnych części:

ssh {użytkownik}@{host}

Polecenie klucza SSH instruuje system, że chcesz otworzyć zaszyfrowane połączenie Secure Shell. {użytkownik} reprezentuje konto, do którego chcesz uzyskać dostęp. Na przykład możesz chcieć uzyskać dostęp do źródło użytkownik, równoznaczny z administratorem systemu, posiadającym pełne prawa do modyfikowania czegokolwiek w systemie. {gospodarz} odnosi się do komputera, do którego chcesz uzyskać dostęp. Może to być adres IP (np. 244.235.23.19) lub nazwę domeny.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie SamsungaBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmo