Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak włączyć tryb ciemny w Apple Książki na iPhone, iPad i Mac

Kompletny tryb ciemny w całym sistema Wydaje się, że jest to opcja automatyczna, gdy chcesz zmienić cały ton interfejsu użytkownika na czarny, aby uzyskać łatwiejszy widok. Ale jest kilka problemów, które z pewnością wielu z was by spotkało. Po pierwsze, nie wszystkie aplikacje i strony internetowe obsługują ciemny motyw. I w jakiś sposób stanowi klucz do całości. Po drugie, zmiana podstawy przez zastosowanie trybu ciemnego i jasnego jest wciąż w toku. Wiele popularnych aplikacji nie zostało jeszcze uwzględnionych. Na szczęście tak nie jest Apple Książki, ponieważ aplikacja przyjęła tę funkcję w całej okazałości. Jeśli chcesz dać ci możliwość poprawy przyjemności z czytania, pozwól, że pokażę ci, jak możesz włączyć tryb ciemny Apple Książki na iPhonie / iPadzie i komputerze Mac.

Aktywuj tryb ciemności w Apple Książki na iOS, iPadOS i macOS

Apple Książka zawiera wiele tematów, takich jak ciemny, jasny, szary i żółty, dzięki czemu czytanie jest przyjemnym doświadczeniem. Dlatego możesz wygodnie przełączać między trybami jasnym i ciemnym w aplikacji do czytania książek na urządzeniu z systemem iOS lub macOS. Zachowaj go na czas, gdy chcesz selektywnie używać czarnego motywu bez konieczności włączania trybu ciemności przez cały czas sistema.

Switch Między trybem jasnym a ciemnym w Apple Książki na iPhonie i iPadzie

  1. Uruchom Książki aplikacja na twoim urządzeniu.

2. Teraz dotknij Biblioteka zakładka na dole.

Kliknij kartę Biblioteka u dołu

3. Następnie otwórz książkę co chcesz przeczytać

Otwórz książkę, którą chcesz przeczytać.

4. Następnie dotknij ekranu, aby pokaż przycisk tekstowy na górze. Dotknij go.

Kliknij przycisk tekstowy u góry

5. Do następnego razu wybierz ciemny motyw w menu Zmiana wejdzie w życie natychmiast, powodując, że cały interfejs będzie czarny. Teraz możesz czytać swoje ulubione historie z pożądanym spokojem. I tak, pozostanie taki sam przez całą aplikację.

Wybierz ciemny motyw w Apple Książki

6. Jeśli kiedykolwiek chcesz powrócić do tematu światła, wystarczy kliknąć przycisk tekstowy u góry i wybrać przedmiot światła opcja w menu.

Rekommenderad:  Jak możemy poprawić wyniki wyszukiwania Google?

Switch    między ciemnym i jasnym motywem w Apple książki na iPhonie i iPadzie

7. Jeśli nie chcesz wykonywać całego procesu ręcznie, to upewnij się, że opcja „Automatyczny motyw nocny” jest włączona. Po włączeniu Apple Książki będą zgodne z ogólnymi preferencjami dotyczącymi trybu ciemnego ustawionego na iPhonie.

automatyczny motyw nocny

Switch Między trybem jasnym a ciemnym w Apple Książki w macOS

  1. Otwórz Apple Książki na komputerze Mac

Otwórz Apple Książki na komputerze Mac

2. Teraz otwórz książkę co chcesz przeczytać

Otwórz swoją ulubioną książkę

3. Teraz umieść wskaźnik myszy w prawym górnym rogu, aby pokaż przycisk tekstowy i kliknij na to

Kliknij przycisk tekstowy w aplikacji Books for macOS

4. Dalej wybierz ciemny motyw w menu, aby natychmiast przekonwertować cały interfejs na czarny.

Kliknij ciemny motyw w menu na Apple Książki dla macOS

Ciemny przedmiot w środku Apple Zarezerwuj aplikację

Teraz, gdy cały interfejs stał się całkowicie czarny, zrób długą sesję czytania, wiedząc, że twoje oczy będą czuć się komfortowo podczas podróży. Nie trzeba dodawać, że zadziałałoby to w całej aplikacji. Jeśli kiedykolwiek chcesz wrócić do trybu światła, Kliknij przycisk tekstowy i wybierz jasny motyw.

Włącz tryb jasnego i ciemnego w Apple Książki z łatwością

Teraz, gdy dobrze znasz tę funkcję, wykorzystaj ją w pełni, aby poprawić wrażenia z czytania. Chociaż Apple Książki mogą nie być aplikacją z większą liczbą funkcji na horyzoncie, w przeciwieństwie do Audible lub Kobo Books, to wystarczy, aby być bardzo przydatnym zasobem dla bibliofilów. Jedną z moich ulubionych funkcji tej aplikacji jest możliwość ustalania celów czytania i śledzenia ich, ponieważ odgrywa istotną rolę w poprawie nawyków czytania. Jakie jest Twoje zdanie na temat tej aplikacji i co chcesz dodać? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami.