Jak włączyć tryb ciemny w Arkuszach Google

Tryb ciemny zyskuje na popularności na różnych urządzeniach. Dzięki najnowszym aktualizacjom iOS i Android każdy iPhone i telefon z Androidem może teraz przejść do trybu ciemnego. Z tego powodu rosnąca liczba aplikacji „ściemnia się”.

Chociaż możesz tego nie wiedzieć, większość aplikacji Google ma teraz opcję trybu ciemnego. Niezależnie od tego, czy chcesz się ściemnić, ponieważ wygląda fajnie, aby oszczędzać baterię, lub z powodów medycznych, oto jak włączyć tę funkcję w aplikacjach Google.

Arkusze Google

Niestety Arkusze Google i Dokumenty Google nie są wyposażone w zintegrowaną opcję trybu ciemnego. Może się to zmienić w przyszłości, ale na razie, jeśli chcesz zgasić w Arkuszach / Dokumentach Google, będziesz musiał użyć aplikacji innej firmy. Na szczęście te aplikacje istnieją i są bardzo skuteczne. Na przykład Dark Reader ma tryby Filtr i Filtr +, które nie tylko przyciemniają górne menu, ale także rzeczywiste komórki, tak jakby Arkusze Google miały wbudowaną opcję trybu ciemnego.

włącz tryb ciemny w arkuszach Google

dysk Google

Wreszcie Dysk Google gaśnie! Niestety ta funkcja działa tylko w modelach z systemem Android 10. Tryb ciemny Dysku Google uwzględnia globalne ustawienie trybu ciemnego.

Chociaż zdecydowanie aplikacja nadrzędna dla Arkuszy, Dokumentów, Prezentacji i Formularzy Google, na motywy tej aplikacji nie ma wpływu wspomniane powyżej rozwiązanie trybu ciemnego Arkuszy / Dokumentów Google. Odnosi się to również odwrotnie – fakt, że Twoja aplikacja Dysk Google ma tryb ciemny, nie wpływa na Twoje Arkusze, Dokumenty, Prezentacje ani Formularze.

kalendarz Google

Jeśli chcesz iść spać i ustawić dzienny / tygodniowy / miesięczny program bez uszczerbku dla oczu, potrzebujesz trybu ciemnego dla zaufanej aplikacji Kalendarz Google. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem iPhone'a, musisz poczekać na tę funkcję.

Na szczęście dla użytkowników Androida wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawienia, Generałi dotknij Motyw aby przejść do trybu ciemności, przełącz. Aplikacja szanuje również ustawienie trybu ciemności dla całego systemu.

Google Play Store

Chociaż jest to aplikacja centralna, która umożliwia pobieranie wszystkich innych aplikacji, Google Play była jedną z ostatnich aplikacji Google, które otrzymały oficjalny tryb ciemny. Chociaż ręczne przełączanie trybu ciemnego dla aplikacji sklepu Google Play nie istnieje, aplikacja jest teraz zgodna z globalną wersją systemu Android 10.

Teraz kompatybilny z trybem ciemnym, możesz korzystać z tej funkcji w swoim sklepie podczas przeglądania aplikacji i gier.

Google Chrome

Tak, bez względu na to, czy jesteś użytkownikiem komputera PC, czy Maca, możesz ustawić Google Chrome na tryb ciemny. Idź do Ustawienia ikonę w prawym górnym rogu przeglądarki i przejdź do Wygląd Sekcja. W tej sekcji znajdziesz Tematy opcja. Kliknięcie tego spowoduje przejście do Chrome Web Store. Pobierz motyw o nazwie Po prostu czarny aby cieszyć się swoim ciemnym motywem.

Jak włączyć tryb ciemny w Arkuszach Google 1

Użytkownicy Androida i iOS będą musieli poczekać, aż tryb ciemny aplikacji Google Chrome stanie się dostępny.

YouTube

YouTube faktycznie przewodził całemu trendowi w trybie ciemności. Aplikacja dodała go w iOS i Internecie kilka miesięcy temu. Ostatnio użytkownicy Androida również uzyskali dostęp do YouTubeTryb ciemny. Ciemny motyw, bez względu na to, czy używasz wersji komputerowej, czy aplikacji YouTuberozciąga się na każdy YouTube menu.

Aby wybrać YouTube tryb ciemny na pulpicie, przejdź do ikony profilu, wybierz Ciemny schemati po prostu go włącz. Na telefonie komórkowym dotknij zdjęcia profilowego, wybierz Ustawienia i przestaw przełącznik obok ciemny schemat.

Gmail

Gmail był jedną z najbardziej oczekiwanych aplikacji wprowadzających tryb ciemny. Cóż, w końcu stało się to zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Aplikacja szanuje ogólnosystemowy wyzwalacz ciemnych motywów dla iPhone'ów i telefonów z Androidem, ale wersja dla Androida zawiera również ręczny wyzwalacz w samej aplikacji.

Istnieją doniesienia o tym, że użytkownicy Gmaila nie dostają opcji trybu ciemnego w najnowszej aktualizacji, ale będą musieli tylko usiąść i czekać na aktualizację, która to naprawi.

Google Assistant

Pomimo faktu, że aplikacje Google, takie jak Discover, mają tryb ciemny od dłuższego czasu, podstawowe aplikacje, takie jak Google Assistant bali się tej funkcji. Na szczęście zmieniło się to, ponieważ ciemny motyw jest teraz dostępny dla użytkowników wersji beta Google Assistant.

Tryb ciemny odpowiada ogólnemu systemowi przełączania trybu ciemnego i wydaje się działać dobrze. To tylko kwestia czasu, zanim zostanie wprowadzony dla wszystkich użytkowników.

Rejestrator Google

Google Recorder to nowa aplikacja dostępna jako aplikacja systemowa na telefony z Androidem. W związku z tym respektuje globalne ustawienie trybu ciemnego, więc nie musisz się martwić ręcznym przełączaniem motywu. Jednak ty mogą zmień to z Ustawienia menu. Kran Wybierz motyw i będziesz mógł wybrać jasny / ciemny motyw dla Google Recorder.

Google Fit

Użytkownicy Google Fit mogą cieszyć się ciemnością podczas ćwiczeń. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, Google Fit otrzymał największą liczbę żądań trybu ciemnego od użytkowników, ponieważ białe tło naprawdę nie działało dobrze podczas nocnych ćwiczeń.

W każdym razie Google Fit w pełni obsługuje teraz ciemny motyw i szanuje ustawienie globalne. Motyw można jednak niezależnie zmienić w aplikacji.

Zdjęcia Google

Domyślna aplikacja do zdjęć ściemnia się po przejściu do trybu ciemności. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem Zdjęć Google, do niedawna nie mogłeś korzystać z aplikacji z czarnym tłem. Wreszcie, jeśli jesteś użytkownikiem Androida, możesz cieszyć się aplikacją Zdjęcia Google w ciemności. Oczywiście na ciemne tło nie ma wpływu na zdjęcia.

Wszystkie ustawienia i menu są objęte doskonale wyglądającym trybem ciemności. Jednak tryb ciemny dla Zdjęć Google działa tylko na Androidzie 10. Użytkownicy iOS prawdopodobnie będą musieli poczekać na tę funkcję.

Hype trybu ciemności

Coraz większa liczba aplikacji zaczyna oferować tryb ciemny na wszystkich urządzeniach. Wygląda fajniej, ale, co ważniejsze, zdecydowanie zmniejsza zmęczenie oczu. Ponadto pomaga zachować żywotność baterii, ponieważ emituje znacznie mniej światła na ekranie. Jeśli nie widzisz opcji trybu ciemnego w aplikacji Google, to tylko kwestia czasu.

W jakich aplikacjach chcesz zobaczyć tryb ciemności? Co najbardziej cenisz w ciemnym motywie? Czy przełączyłeś się na to na wszystkich swoich urządzeniach? Zachęcamy do przejścia do sekcji komentarzy poniżej z wszelkimi pytaniami, wskazówkami lub poradami, którymi możesz się podzielić.