Jak włączyć tryb ciemny w Safari na Macu dla większości dowolnych witryn

Włącz tryb ciemny Dowolna witryna Safari Mac

Tryb ciemny jest wspaniałą funkcją zmniejszającą zmęczenie oczu i pomagającą skupić się. A jeśli użyjesz tej funkcji na komputerze Mac, może Cię zaskoczyć, gdy wylądujesz na stronie internetowej, która ma jasne kolory, ponieważ tryb ciemny nie jest obsługiwany.

Na szczęście masz opcje, aby to naprawić. Oto kilka aplikacji, których można użyć do włączenia trybu ciemnego w większości witryn Safari w komputerze Mac.

Dark Mode for Safari

Tryb ciemny dla Safari Mac

Dark Mode for Safari to świetna aplikacja do wdrażania Dark Mode na prawie każdej stronie, na której się znajdujesz. Po zainstalowaniu aplikacji na pasku narzędzi Safari pojawi się przydatny przycisk, który pozwala dostosować ustawienia do sposobu, w jaki chcesz z niej korzystać.

Możesz włączyć lub wyłączyć tryb ciemny, zsynchronizować go z trybem ciemnym na komputerze Mac lub ustawić harmonogram zgodnie z godziną rozpoczęcia i zakończenia.

Wybierz jeden z czterech różnych trybów, w tym zwykły tryb ciemny lub bardziej miękki tryb ciemny. Możesz też użyć Dark Curtain, która pozwala dostosować jasność lub tryb mono.

Na koniec możesz użyć filtrów do stron internetowych. Możesz wykluczyć niektóre witryny z trybu ciemnego lub tylko określone. Jest to przydatne, jeśli masz witryny, na które nie chcesz wpływać w trybie ciemnym lub te, na które zawsze chcesz mieć wpływ.

Dark Mode for Safari jest w rozsądnej cenie $1.99 w Mac App Store.

Night Eye for Safari

Night Eye dla Safari Mac

Jeśli wolisz wypróbować przed zakupem, możesz wypróbować Night Eye for Safari, która oferuje trzymiesięczny bezpłatny okres próbny. Ta aplikacja wyświetla również przycisk na pasku narzędzi, aby wyłączyć i włączyć tryb ciemny oraz dostosować ustawienia.

Możesz po prostu włączyć lub wyłączyć tryb ciemny, ustawić go zgodnie z harmonogramem, ustawić domyślny lub zsynchronizować z ustawieniem trybu ciemnego macOS.

Wybierz tryb Ciemny, Filtrowany lub Normalny dla tego trybu, a następnie dostosuj jasność, kontrast, nasycenie, niebieskie światło i przyciemnij indywidualnie.

Podobnie jak Dark Mode for Safari, możesz ustawić białą listę stron za pomocą Night Eye for Safari. Dotyczy to witryn, które chcesz wykluczyć z trybu ciemnego, gdy jest włączony.

Night Eye for Safari ma bezpłatny trzymiesięczny okres próbny, a następnie możesz kupić licencję lub subskrypcję.

Podsumowując

Pamiętaj, że w przypadku obu tych aplikacji i podobnych może istnieć witryna internetowa lub dwie, z którymi tryb ciemny nie będzie działał. Działają jednak z każdą witryną, której do tej pory próbowałem.

Czy wypróbujesz jedną z tych aplikacji, aby w razie potrzeby przenieść tryb ciemny do Safari na Macu? Daj nam znać!

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź, jak dodać przełącznik Jasny / Ciemny tryb również do Docka.