Jak włączyć tryb kiosku na urządzeniach z Androidem

Możliwe jest przekształcenie telefonu lub tabletu z Androidem w pełnoprawny kiosk. Pozwala to zablokować urządzenie do białej listy aplikacji lub pojedynczego okna przeglądarki. Ponadto możesz mieć własną cyfrową tablicę informacyjną lub ścianę wideo montowaną na uchwycie.

Korzystając z poniższych aplikacji, możesz tworzyć różne rodzaje kiosków za pomocą telefonów i tabletów z Androidem.

Note: jeśli chcesz przekonwertować komputer na kiosk, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

1. Tryb stron internetowych z białej listy

Czasami możesz chcieć, aby Twoje urządzenie wyświetlało tylko jedną lub więcej stron internetowych na pełnym ekranie, co ułatwia odwiedzającym zapoznanie się z twoją ofertą, wyszukiwanie i dobrą obsługę. SureFox pomaga skonfigurować kiosk w trybie pojedynczej witryny lub wielu witryn. Aby rozpocząć, pobierz i Zainstaluj aplikację na telefonie lub tablecie i postępuj zgodnie ze wszystkimi wymaganymi uprawnieniami.

Uprawnienia w trybie kiosku Surefox

Konfiguracja aplikacji jest bardzo łatwa, ponieważ ma standardowe uprawnienia.

Włączone uprawnienia do uruchamiania środowiska kiosku Surefox

Aplikacja wyświetli monit o pięciokrotne dotknięcie ekranu. Wprowadź domyślne hasło, aby kontynuować.

Ustaw hasło w trybie kiosku Surefox

Przejdź do „Dozwolonych stron internetowych”, aby dodać lub edytować adresy URL z białej listy.

Panel ustawień Surefox

Wprowadź dane strony i adres URL. Możesz nawet ukryć adres URL i przekierować wszystkie strony błędów do tej witryny.

Surefox Kiosk Mode Specyficzna dla witryny

Gdy urządzenie znajdzie się w trybie stron z białej listy, użytkownik może uzyskać dostęp tylko do tych stron i nic więcej. Darmowy tryb podstawowy zawiera tylko domyślne hasło, które można bezpiecznie zamknąć. Dzięki licencji pro możesz uzyskać całkowitą blokadę telefonu, z wyjątkiem stron umieszczonych na białej liście, jednocześnie pozbywając się znaku wodnego.

Surefox Tryb kiosku na ekranie głównym

2. Tryb Digital Signage i Video Wall

Aby przekonwertować telefon lub tablet na cyfrowe oznakowanie lub ścianę wideo, musisz zablokować wszystkie inne aplikacje. W tym celu możesz znaleźć aplikacje kiosku wideo, takie jak ten. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacja poprowadzi Cię do „folderu”, w którym możesz dodać wymagane zdjęcia i filmy.

Uprawnienia w trybie kiosku W pełni aplikacja kiosku wideo

Możesz dodać tyle zdjęć i filmów z dowolnego folderu w telefonie lub tablecie. Grać YouTube filmy, musisz je pobrać wcześniej.

W pełni wykorzystywane pliki aplikacji wideo i filmy z kiosku

Gdy tylko klikniesz „Potwierdź”, urządzenie zmieni się w obrotową statyw fotograficzny lub ścianę wideo. W „harmonogramie” i „zarządzaniu” dostępnych jest więcej opcji. Możesz ustawić hasło, aby nikt inny nie mógł zmienić ustawień kiosku.

W pełni kiosk wideo Ustaw hasło aplikacji

3. Tryb wielu aplikacji

Ograniczanie telefonu do uruchamiania tylko wybranych aplikacji jest bardzo przydatne, jeśli jesteś na zewnątrz lub potrzebujesz przerwy od aktualizacji i powiadomień aplikacji. Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia, takie ustawienie może pomóc Ci stworzyć wciągające wrażenia dla odwiedzających.

Pobierz i zainstaluj Scalefusion aby zablokować telefon lub tablet tylko w jednej lub kilku aplikacjach. Najpierw zostaniesz poproszony o nazwę urządzenia.

Nazwa urządzenia Scalefusion

Jako administrator urządzenia będziesz musiał aktywować kilka uprawnień. Obejmują one zdolność aplikacji do usuwania wszystkich danych, zmiany ekranu, odblokowania hasła, zablokowania ekranu i innych.

Zapewnij aplikacji wszystkie wymagane uprawnienia do administrowania urządzeniem, dostępu do użytkowania i powiadomień aplikacji.

Ukończono uprawnienia administratora urządzenia Scalefusion

Wybierz Scalefusion po otwarciu okna dialogowego, a następnie wybierz „zawsze”, aby ustawić go na stałe.

Konfiguracja skalowania

Na następnym ekranie masz wybór, aby uruchomić urządzenie w trybie pojedynczym lub wybrać kilka aplikacji.

Scalefusion Wybierz tryb dozwolonych aplikacji

Wybierz wszystkie wymagane aplikacje, do których użytkownicy urządzenia mają mieć dostęp.

Scalefusion Wybierz dozwolone aplikacje Wybierz

W tym przypadku telefon z Androidem działa w trybie wielu aplikacji, obsługując maksymalnie cztery aplikacje. Możesz ograniczyć użytkownikom dostęp do połączeń Wi-Fi, przeglądać dane specyficzne dla urządzenia, odwiedzić dowolny pasek adresu i wiele więcej.

Zablokowane aplikacje Scalefusion

Kliknij menu z trzema kropkami, aby wyjść z trybu kiosku. Zostaniesz poproszony o podanie domyślnego hasła. Z kontem pro możesz nie tylko zapobiec wyjściu z kiosku, ale także wyłączyć przywracanie ustawień fabrycznych, przycisk zasilania i inne.

Tryb wyjścia Scalefusion

Wniosek

Dzisiaj kioski cyfrowe są wszędzie znane. W przypadku starszego telefonu lub tabletu z Androidem kiosk jest jednym z najlepszych zastosowań, biorąc pod uwagę jego zanikającą pamięć i nieaktualne specyfikacje.

Z tabletem, po przekształceniu go w kiosk, możesz szukać naprawiony stojak na tablet która obraca się wokół osi obrotu. Wreszcie, jeśli jesteś na wakacjach lub jesteś zajęty, ograniczenie urządzenia do kilku aplikacji nie jest złym pomysłem.

Czy korzystałeś z telefonów lub tabletów z Androidem w trybie kiosku? Jakie było twoje doświadczenie? Daj nam znać w komentarzach.

Czy ten artykuł jest przydatny?