Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Fitbit

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Fitbit

Fitbit to jedna z najpopularniejszych marek urządzeń do noszenia na rynku. W związku z tym na rynku znajdziesz różne trackery i smartwatche Fitbit w różnych przedziałach cenowych, a każdy z nich ma na celu poprawę Twojego zdrowia i utrzymanie Cię na szczycie swoich celów fitness.

Ponieważ wiele informacji o kondycji i zdrowiu, które śledzisz za pomocą urządzenia Fitbit, ma charakter poufny, nie chcesz, aby zostały one przejęte i ujawnione osobom nieupoważnionym. Na szczęście Fitbit umożliwia teraz włączenie 2FA na Twoim koncie Fitbit, aby dodać do niego dodatkową warstwę zabezpieczeń i zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na koncie Fitbit.

Jak działa 2FA w Fitbit?

Uwierzytelnianie 2FA lub dwuskładnikowe w Fitbit działa tak samo jak w każdej innej usłudze online: wymaga wprowadzenia drugiego czynnika – otrzymanego w wiadomości SMS na zarejestrowany numer telefonu komórkowego – po wpisaniu hasła w momencie logowania, aby uzyskać dostęp do konto.

Niestety, podobnie jak w przypadku większości kont online, nie można używać aplikacji uwierzytelniających, takich jak Google Authenticator lub Authy, do generowania tokenów 2FA – przynajmniej na razie. W danym momencie możesz włączyć 2FA za pomocą swojego numeru telefonu komórkowego tylko na jednym koncie Fitbit.

Jak włączyć 2FA w Fitbit?

Fitbit 2FA jest dostępny zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Zanim przejdziesz dalej, aby włączyć 2FA, najpierw zaktualizuj aplikację Fitbit na swoim urządzeniu z odpowiedniego sklepu z aplikacjami. Następnie upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto.

Po zakończeniu wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować 2FA na swoim koncie:

 1. Otwórz aplikację Fitbit na swoim Androidzie lub iPhonie.
 2. Kliknij awatar profilu w lewym górnym rogu.
 3. Kliknij Ustawienia konta.
 4. Wybierać Uwierzytelnianie dwuskładnikowe i włącz przycisk obok Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 5. Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie kliknij przycisk Zróbmy to aby rozpocząć konfigurację 2FA.
 6. Na Ustaw numer telefonu ekranie, wpisz swój numer telefonu i naciśnij Potwierdzać.
 7. Skopiuj kod weryfikacyjny otrzymany z aplikacji Wiadomości i wprowadź go na następnym ekranie. Uderzyć Potwierdzać uwierzytelnić.
 8. Na koniec wprowadź hasło Fitbit i kliknij Składać aby dokończyć konfigurowanie 2FA na swoim koncie.
Rekommenderad:  12 statystyk aplikacji do przesyłania wiadomości, które musisz znać

Fitbit przekaże Ci teraz pięciocyfrowy kod odzyskiwania, którego będziesz mógł użyć do odzyskania konta Fitbit, jeśli zgubisz numer telefonu. Note zapisz ten kod w bezpiecznym miejscu lub przechwyć jego zrzut ekranu.

Gdy na koncie Fitbit włączysz funkcję 2FA, za każdym razem, gdy podasz hasło podczas logowania, będziesz musiał wprowadzić kod weryfikacyjny wysłany na Twój numer telefonu komórkowego, aby się uwierzytelnić.

Jak zmienić numer telefonu powiązany z kontem Fitbit?

Jeśli kiedykolwiek zmienisz swój numer telefonu – tak że nie będziesz mieć dostępu do istniejącego numeru w przyszłości, będziesz musiał zmienić numer telefonu powiązany z kontem Fitbit, aby zachować dostęp do swojego konta.

Oto kroki, jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Fitbit na swoim smartfonie.
 2. Kliknij ikonę swojego profilu i wybierz Ustawienia konta > Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 3. Wyłącz przycisk obok Uwierzytelnianie dwuskładnikowe aby to wyłączyć.
 4. Kliknij swój numer telefonu.
 5. Wpisz swój nowy numer telefonu i naciśnij Zweryfikować.
 6. Wpisz kod weryfikacyjny, który otrzymasz na nowy numer i naciśnij Potwierdzać.
 7. Ponownie włącz przełącznik obok Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (w takt 3) i wprowadź hasło do konta Fitbit, aby przywrócić 2FA na koncie Fitbit.

Co zrobić, gdy nie masz kodu weryfikacyjnego?

Ponieważ musisz wprowadzić kod weryfikacyjny za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do swojego konta Fitbit, utrata dostępu oznacza, że ​​nie będziesz już mieć dostępu do swojego konta. Dlatego też w sytuacjach, gdy nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego lub utracisz dostęp do swojego numeru telefonu, możesz użyć kodu odzyskiwania, aby uwierzytelnić swój dostęp w Fitbit.

Oto jak uwierzytelnić się przy użyciu kodu odzyskiwania:

 1. Otwórz aplikację i wprowadź swoje dane uwierzytelniające na ekranie logowania.
 2. Po wyświetleniu monitu o wprowadzenie kodu SMS dotknij opcji Dezaktywuj 2FA i wybierz Dezaktywuj przy użyciu kodu odzyskiwania.
 3. Wprowadź kod odzyskiwania i naciśnij Potwierdzać.
Rekommenderad:  Jak uzyskać tryb ciemny na Snapchacie bez wyświetlania aplikacji w 2022 roku?

Co zrobić, gdy zapomniałeś/zgubiłeś kod odzyskiwania?

Jeśli nie możesz otrzymać kodu weryfikacyjnego i utracisz dostęp do kodu odzyskiwania, ostatnią deską ratunku, aby uzyskać dostęp do konta Fitbit, jest dezaktywacja 2FA za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Fitbit na swoim telefonie i wprowadź dane logowania, aby rozpocząć logowanie.
 2. Gdy zostaniesz poproszony o kod weryfikacyjny, kliknij Dezaktywuj 2FA i wybierz Dezaktywuj za pomocą instrukcji e-mail.
 3. Przejdź na swój zarejestrowany adres e-mail i poszukaj wiadomości e-mail o dezaktywacji 2FA od Fitbit.
 4. Kliknij link w e-mailu, aby dezaktywować 2FA.

Teraz zaloguj się na swoje konto Fitbit i włącz 2FA od początku. Tym razem pamiętaj, aby zachować kod odzyskiwania w bezpiecznym miejscu.

Jak wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Fitbit?

Jeśli po pewnym czasie korzystania z 2FA na koncie Fitbit uznasz to za niewygodne lub masz problemy z otrzymaniem kodu weryfikacyjnego od swojego operatora, możesz wyłączyć 2FA, wykonując poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Fitbit.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu.
 3. Kliknij Ustawienia konta i wybierz Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 4. Przełącz przycisk obok Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 5. Po otrzymaniu kodu weryfikacyjnego wprowadź go i dotknij Potwierdzać. Jeśli nie możesz otrzymać kodu weryfikacyjnego, możesz dezaktywować 2FA na swoim koncie Fitbit, korzystając z kodu odzyskiwania lub linku dezaktywacyjnego przesłanego e-mailem.

Chroń swoje dane Fitbit dotyczące zdrowia i kondycji

Dodanie uwierzytelniania dwuskładnikowego do konta Fitbit to świetny sposób na zabezpieczenie go przed nieautoryzowanym dostępem i ochronę osobistych danych dotyczących zdrowia i kondycji przed innymi. Możesz więc nadal korzystać ze swojego ulubionego trackera lub smartwatcha Fitbit, aby śledzić swoje codzienne czynności, monitorować wskaźniki zdrowotne, takie jak tętno, nasycenie krwi tlenem i inne, nie martwiąc się, że zostaną naruszone i trafią w niepowołane ręce.

Rekommenderad:  Jak zamienić głowice w programie Photoshop Elements?