Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Google

Gmail firmy Google to bez wątpienia najpopularniejsza usługa poczty e-mail w Internecie i prawdopodobnie jest to także preferowany przez Ciebie dostawca poczty e-mail. W rzeczywistości nie tylko poczta e-mail, konta Google są również kluczowe dla wielu innych popularnych usług w Internecie, w tym YouTubeMeet i aplikacje, takie jak Dokumenty, Arkusze, Keep itp. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, konto Google to portal umożliwiający dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług.

W związku z tym, ponieważ duża część Twojego życia cyfrowego zależy od usług Google, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa Twojego konta Google i dodanie do niego dodatkowej warstwy zabezpieczeń, aby chronić je przed nieautoryzowanym dostępem.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Google.

Kroki, aby włączyć 2FA na koncie Google

Chociaż w Sklepie Play i App Store dostępnych jest kilka aplikacji do uwierzytelniania dwuetapowego, które mogą pomóc w skonfigurowaniu weryfikacji dwuetapowej (2SV) na koncie Google i zarządzaniu nią, uważamy, że Google Authenticator jest całkiem dobrym i łatwym w użyciu narzędziem wybór dla większości użytkowników.

Nie wspominając, że aplikacja działa nie tylko z kontami Google, ale można jej także używać do włączania 2FA Facebook, InstagramI Twitter, również. Ale na potrzeby tego przewodnika pozostańmy przy włączaniu 2FA na kontach Google.

Pobierz aplikację uwierzytelniającą Google: Android | iOS

Oto kroki, jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Google:

 1. Iść do mojekonto.google.com i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij Bezpieczeństwo z opcji po lewej stronie i przewiń w dół do Logowanie do Google Sekcja.
 3. Tutaj wybierz 2-Krok Weryfikacjai na następnym ekranie dotknij Zaczynaj.
 4. Po wyświetleniu monitu o ponowne wprowadzenie hasła do konta wprowadź hasło, aby potwierdzić, że to Ty.
 5. Wpisz swój aktywny numer telefonu i poniżej Jak chcesz zdobyć kodywybierz jedną z nich Wiadomość tekstowa Lub Połączenie telefoniczne i uderzył NASTĘPNY. Alternatywnie możesz dotknąć Wybierz inną opcję aby wybrać inne tryby weryfikacji swojego logowania.
 6. Na następnym ekranie wpisz jednorazowy kod weryfikacyjny, który właśnie otrzymałeś na swój numer telefonu i naciśnij NASTĘPNY.
 7. Po zweryfikowaniu kodu dotknij WŁĄCZYĆ COŚ aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 8. Zostanie wyświetlona kolejna opcja weryfikacji. Przewiń w dół do sekcji, która mówi Dodaj więcej drugich kroków, aby zweryfikować, czy to Ty i dotknij ORGANIZOWAĆ COŚ w opcji aplikacji Authenticator.
 9. Teraz, w zależności od posiadanego urządzenia (Android lub iOS), wybierz jedno i dotknij NASTĘPNY.
 10. Otwórz aplikację Authenticator na swoim urządzeniu i naciśnij + ikonę w prawym górnym rogu i wybierz Zeskanuj kod kreskowy.
 11. Skieruj aparat urządzenia na komputer z kodem QR i naciśnij NASTĘPNY.
 12. Na następnym ekranie wpisz 6-cyfrowy kod, który widzisz na telefonie i dotknij ZWERYFIKOWAĆ.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, na Twoim koncie Google powinno być teraz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Jako środek zapobiegawczy, aby mieć pewność, że nie utracisz dostępu do konta w przypadku omyłkowego usunięcia wpisu uwierzytelniającego z telefonu, pamiętaj o pobraniu kodów zapasowych dla swojego konta. Aby to zrobić, pod Dostępne drugie stopniedotknij POKAŻ KODY poniżej Kody zapasowe.

Stąd możesz pobrać te kody na swój komputer lub je wydrukować. Pamiętaj też, że każdego kodu zapasowego można użyć tylko raz. Jeśli więc zabraknie Ci wszystkich dziesięciu kodów, możesz wrócić do ustawień weryfikacji dwuetapowej na swoim koncie i wygenerować nowy zestaw kodów zapasowych.

Zabezpieczanie konta Google za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego

Teraz, gdy na Twoim koncie Google jest włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe, za każdym razem, gdy będziesz próbował się zalogować, po wprowadzeniu hasła do konta konieczne będzie wprowadzenie sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego. Jeśli korzystasz z określonego urządzenia i musisz się od czasu do czasu logować, możesz zaznaczyć odpowiednie pole Nie pytaj ponownie na tym komputerze aby uniknąć konieczności ciągłego wprowadzania kodów weryfikacyjnych na tym urządzeniu. Pamiętaj, aby robić to tylko na zaufanym urządzeniu.

Ponadto, ponieważ aplikacja Authenticator wiąże token (dla Twojego konta) z Twoim urządzeniem, a nie numerem telefonu, za każdym razem, gdy przełączasz się na nowy telefon, konieczne będzie przeniesienie aplikacji Authenticator na nowy telefon lub przeniesienie aplikacji Authenticator konta na nowy telefon. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, takie podejście ma wiele zalet i wad, uważamy, że jest to nadal bezpieczniejsza opcja niż posiadanie aplikacji, która wiąże token z Twoim numerem telefonu.

Jeśli jednak potrzebujesz aplikacji 2FA, która zapewnia większą wygodę i obsługuje synchronizację wielu urządzeń, możesz wypróbować inne aplikacje 2FA.

Table of Contents