Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp

Aby zabezpieczyć konto Whatsapp, zaleca się użytkownikom włączenie weryfikacji dwuetapowej. W tym artykule poprowadzimy Cię przez aktywację tej opcji.

Od 2017 roku WhatsApp udostępnia swoim użytkownikom weryfikację dwuetapową. Dwuetapowa weryfikacja po aktywacji utrudnia hakerom włamanie się na konto WhatsApp. Dlatego wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili, zaleca się włączenie tej opcji.

Włącz weryfikację dwuetapową w WhatsApp

Użytkownicy iPhone’a, aby uzyskać dostęp do opcji weryfikacji dwuetapowej lub weryfikacji dwuetapowej w WhatsApp, muszą dotknąć Konta opcję w sekcji ustawień (pierwsza zakładka w prawym dolnym rogu strony WhatsApp), a następnie wybierz Weryfikacja dwuetapowa. Na następnym ekranie dotknij opcji Włącz, aby aktywować weryfikację dwuetapową.

Użytkownicy Androida, aby uzyskać dostęp do opcji weryfikacji dwuetapowej w WhatsApp, muszą wybrać ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wejść w ustawienia, dotykając Ustawienie opcja. Na ekranie Ustawienia dotknij Konto.

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp

Teraz wybierz Weryfikacja dwuetapowa. Kliknij opcję Włącz na dole, aby włączyć weryfikację dwuetapową na następnym ekranie.

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp

Włączenie weryfikacji dwuetapowej jest takie samo dla użytkowników iPhone’a i Androida; Aby kontynuować, wykonaj poniższe czynności:

Po wybraniu opcji Włącz od razu przejdziesz na stronę z prośbą o wybranie sześciocyfrowego PIN-u do konta WhatsApp. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy będziesz chciał zalogować się na swoje konto WhatsApp z dowolnego urządzenia, WhatsApp poprosi Cię o wprowadzenie tego kodu PIN. Po wprowadzeniu PIN-u stuknij Następny. (Na iPhonie w prawym górnym rogu ekranu i na Androidzie u dołu ekranu)

CZYTAĆ:  Jak usunąć DRM ze swoich e-booków: 6 Metody do wypróbowania

Dwuetapowa weryfikacja WhatsApp

Następnie WhatsApp poprosi o ponowne wprowadzenie kodu PIN wprowadzonego w poprzednim kroku i potwierdzenie. Po ponownym wprowadzeniu PIN-u stuknij Następny.

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp

Następnie WhatsApp poprosi Cię o podanie adresu e-mail. Po wprowadzeniu adresu e-mail dotknij Następny. Na następnej stronie musisz to potwierdzić, wpisując ponownie adres e-mail.

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp

Na pierwszej stronie żądania adresu e-mail możesz uniknąć wprowadzania adresu e-mail, dotykając opcji Pomiń, ale zdecydowanie zalecamy dołączenie do prawidłowego konta e-mail. Ponieważ jeśli kiedykolwiek zapomnisz sześciocyfrowego kodu PIN, WhatsApp użyje tego adresu e-mail, aby zresetować kod PIN. Aby jednak anulować importowanie wiadomości e-mail, dotknij Pomiń, a następnie wybierz Pomiń e-mail.

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp

Po wykonaniu tych kroków umożliwi Ci weryfikację dwuetapową WhatsApp. Od tej chwili wchodząc na stronę Weryfikacja dwuetapowa zobaczysz trzy opcje:

  • Wyłączyć: Wybranie tej opcji wyłączy weryfikację dwuetapową Twojego konta WhatsApp.
  • Zmień PIN: możesz zmienić swój sześciocyfrowy PIN Wybierając tę ​​opcję.
  • Adres e-mail: Opcja adresu e-mail, jeśli nie podałeś jeszcze swojego adresu e-mail (na zdjęciu po prawej), będzie miała postać Dodaj adres e-mail, które możesz wybrać, aby wprowadzić adres e-mail. Ponadto, jeśli podałeś już swój adres e-mail (obrazek po lewej), opcja ta będzie miała postać Zmień adres email; przez wybierając ją, możesz zastąpić wprowadzony adres e-mail nowym adresem.

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp

Weryfikacja dwuetapowa WhatsApp włącza Twoje konto. Radzimy włączyć tę opcję, aby nikt poza Tobą nie mógł zalogować się na Twoje konto WhatsApp i uzyskać dostępu do Twoich informacji. Mamy nadzieję, że ten samouczek był pomocny. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące włączania weryfikacji dwuetapowej w WhatsApp, daj znać nam i użytkownikom.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie micromaxPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo