Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wybrać agencję marketingu cyfrowego?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wybrać agencję marketingu cyfrowego?

W połowie 2023 roku, kiedy korzystanie z sieci społecznościowych jest bardziej niż znormalizowane, paradoksalnie trudniej jest nam wybrać agencję marketingu cyfrowego, która może zaoferować konkretne wyniki.

Powód jest co najmniej niepokojący: duży odsetek profesjonalistów i/lub wyspecjalizowanych agencji nie jest wystarczająco przygotowany do zaplanowania lub przeprowadzenia skutecznej kampanii marketingu cyfrowego.

Pamiętaj, że reklamowanie siebie jako profesjonalisty lub eksperta w dziedzinie marketingu niekoniecznie czyni cię nim. W tej branży wyniki są wszystkim. W ten sposób postanowiliśmy pokazać Ci najważniejsze aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o konkretnej agencji marketingu cyfrowego. Czytaj dalej.

  • Najważniejsze aspekty wyboru agencji marketingu cyfrowego
  • Najważniejsza rzecz: miej jasność co do swoich celów i tego, co chcesz osiągnąć

Najważniejsze aspekty wyboru agencji marketingu cyfrowego

Agencja marketingu cyfrowego obejmuje wiele aspektów, ale w szczególności kilka cech może pomóc w podjęciu najbardziej odpowiedniej decyzji dla Twojej marki lub firmy. Oto niektóre z nich:

  • Historia osiągnięć: klienci i udane kampanie

Jak wspomnieliśmy powyżej, w marketingu najważniejsze są wyniki. Dlatego decydując się na konkretną agencję marketingu cyfrowego sprawdź, z jakimi klientami wcześniej współpracowała. I co ważniejsze, czy kampanie przeprowadzone dla tych klientów zakończyły się sukcesem.

Podczas dochodzenia w sprawie agencji zaleca się, aby nie przechowywać wyłącznie dostarczonych przez nią informacji. Z oczywistych względów pominą przypadki, w których ich profesjonalizm nie jest głównym bohaterem. Sprawdź recenzje, konta klientów agencji na portalach społecznościowych, sprawdź, czy te konta używają botów, procent zaangażowania, wzrost i inne dane.

  • Zespół roboczy: Wyspecjalizowani profesjonaliści we wszystkich obszarach

W końcu agencja marketingu cyfrowego to nic innego jak marka sama w sobie, która będzie odpowiedzialna za realizację Twojej strategii cyfrowej, to profesjonaliści, którzy ją tworzą. Zbadaj role każdego z nich, jeśli mają specjalizację w obszarach, w których działają (projektanci, content manager, copywriter, community manager i inni)

Rekommenderad:  Jak sztuczna inteligencja wpłynie na menedżerów mediów społecznościowych?

Nawiasem mówiąc, bardzo podstawowym sposobem określenia rentowności agencji w tym zakresie jest sprawdzenie liczby osób zaangażowanych w pracę nad strategią. Agencje, w których ta sama osoba odpowiada za design, strategię, copy, publikacje i wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia konta. Na pewno NIE przyniesie to dobrych rezultatów.

  • Twoja marka: sieci społecznościowe, strona internetowa, biuletyny i nie tylko

W agencjach marketingu cyfrowego obowiązuje zasada, którą można zastosować w każdej branży: jeśli nie jest w stanie wykonać dobrej pracy dla siebie, tym bardziej nie zrobi tego dla innych. Na szczęście marketing cyfrowy jest wyraźnie weryfikowalny, recenzja:

Portale społecznościowe agencji i sprawdź czy ma odpowiednie zaangażowanie, sprawdź też:

  • Publikacje.
  • Częstotliwość podczas publikowania.
  • Jak reagują na wiadomości?
  • Komentarze pozostawione w Twoim poście.

Kolejnym ważnym faktem jest sposób, w jaki została stworzona jej oficjalna strona: Responsywny design, parametry bezpieczeństwa HTTPS, szybkość ładowania, opracowywane treści, linki do ich sieci społecznościowych, możliwość zapisania się do Newslettera i inne dane.

  • Prawdziwe rozwiązania: jakie są plany działania dla Twojej marki

Ważne jest, aby agencja, którą wybierzesz, nie skupiała się na ogólnym bełkocie marketingowym, który brzmi jak coś z poradnika. Od pierwszej rozmowy z opiekunem klienta lub osobą odpowiedzialną za prowadzenie projektu muszą oni być naprawdę zainteresowani Twoją marką i zadawać WSZYSTKIE właściwe pytania, aby opracować dokładną strategię.

Wśród tak wielu wskaźników ROI jest jednym z najważniejszych, zapytaj ich o to. Pamiętaj, że w cyfrowej kampanii marketingowej wyświetlenia niekoniecznie przekładają się na sprzedaż. Dlatego najważniejszym rezultatem jest konwersja nowych klientów i lojalność.

Najważniejsze: jasno określ swoje cele i to, co chcesz osiągnąć

Jeśli nie wiesz, jakie są cele Twojej marki lub nie wiesz, co chcesz osiągnąć dzięki strategii, agencja bardzo łatwo Cię oszuka. Kolejną ważną kwestią jest to, że w zależności od Twoich celów łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednią agencję marketingową. Pamiętajmy, że rodzajów agencji reklamowych czy marketingowych jest wiele i każda z nich idealnie nadaje się do innego rodzaju strategii.

Rekommenderad:  Dane LinkedIn: podstawowe wskaźniki KPI w strategii marketingowej

W niektórych przypadkach agencje marketingowe oferujące pełen zakres usług są najlepszą opcją, jeśli opracowywanie kampanii marketingowych obejmuje wiele obszarów. Ale ważne jest, aby mieć to wcześniej jasne. I zawsze pamiętaj, że w marketingu największe sukcesy odnoszą nie ci, którzy obiecują najwięcej, tylko ci, którzy tych obietnic dotrzymują.

Z przyjemnością poznasz usługi, które mamy dla Ciebie dostępne, możesz spójrz tutaj.

Zapraszamy również do śledzenia nas w naszych sieciach zawodowych, z przyjemnością dowiemy się o Tobie trochę więcej Linkedin.

Table of Contents