Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wybrać idealnego partnera biznesowego

Znalezienie dobrego partnera biznesowego jest jak szukanie igły w stogu siana. To znaczy, tak trudno jest znaleźć kogoś, kto świetnie wygląda na zdjęciach z tobą, wiesz? Spójrz na zdjęcie mojej partnerki biznesowej, Brittney i mnie poniżej. Idealne dopasowanie, jeśli mnie pytasz.

Żarty na bok, wskaźnik niepowodzeń w związkach partnerskich jest wysoki i może być bardzo przerażający. Wybór partnera biznesowego ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Twojej firmy, a także dla Twojego zdrowia psychicznego. Na pewno miałem szczęście ze swoim, ale włożyliśmy w to dużo pracy.

Ścieżki Brittney i ja skrzyżowały się na krótko, kiedy pracowaliśmy dla tej samej firmy w wyjątkowo toksycznym środowisku pracy. Zachowamy historie na inny dzień, ale chodzi o to, że oboje wiedzieliśmy, że nigdy nie chcieliśmy prowadzić naszych przyszłych biznesów w ten sposób. Po latach ponownego połączenia, wciąż wyznając te same wartości, wiedzieliśmy, że nadszedł czas, aby wyrwać się z toksycznej rutyny i wziąć sprawy w swoje ręce. Wchodzić Strategia Agencja Mavennasza butikowa agencja marketingu cyfrowego, która pomaga markom tworzyć i wdrażać strategie marketingowe za pomocą metod wzrostu organicznego, takich jak e-mail marketing, SEO, copywriting i możliwości w mediach społecznościowych.

Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby znaleźć partnera, z którym chcesz pracować, jest kilka kluczowych czynników, które powinieneś rozważyć przed podjęciem decyzji. Lub, jeśli próbujesz poprawić swoje relacje z obecnym partnerem biznesowym, mam nadzieję, że mogę ci to wyjaśnić.

Komunikatywność i uczciwość

„Komunikacja to podstawa”. Słyszałeś to mnóstwo, w wielu różnych kontekstach, a to dlatego, że to prawda. O swoim przyszłym partnerze biznesowym musisz myśleć tak, jak o każdym innym związku. Posiadanie firmy wiąże się z wieloma trudnymi momentami, a wtedy komunikacja jest Twoim najcenniejszym zasobem.

Oto kilka pytań, które należy sobie zadać:

  • Czy kiedykolwiek wahasz się, czy podzielić się z nimi informacjami?

  • Martwisz się czasem, jak na coś zareagują?

  • Jak o tobie? Kiedy są sfrustrowani lub przestraszeni, jak reagujesz?

Rekommenderad:  Jak korzystać z Disney Plus z Chromecastem

Jedną z rzeczy, które robimy, aby upewnić się, że komunikujemy się skutecznie, jest po prostu pytanie, jak czuje się druga osoba. I możemy ufać, że oboje odpowiemy szczerze. Nie prosimy tylko dla samego pytania — naprawdę chcemy wiedzieć. Jeśli jedno z nas czuje się przytłoczone, drugie zachęca je do zrobienia sobie przerwy lub nawet krótkiego urlopu.

Oczywiście komunikacja i uczciwość wchodzą również w grę w transakcjach biznesowych. Ze względu na nasze przeszłe doświadczenia w toksycznych środowiskach bardzo ważne jest dla nas obojga, aby mieć wpływ na to, z kim zdecydujemy się pracować. Na przykład, jeśli jeden z nas ma niepokojące przeczucia w stosunku do klienta, zawsze o tym rozmawiamy i nie będziemy z nim pracować z powodu wzajemnego szacunku.

Umiejętności i połączenia

Co Ty i Twój potencjalny partner biznesowy wnosicie do stołu? Czy twoje umiejętności konkurują ze sobą? Kuszące jest wybranie partnera, który myśli tak samo jak ty lub ma takie samo doświadczenie zawodowe — łatwiej jest nawiązać kontakt z kimś takim. Ale szukając partnera biznesowego, chcesz znaleźć kogoś, kto uzupełni twoje umiejętności, zamiast je powielać.

Brittney i ja wcześnie wiedzieliśmy, że mamy uzupełniające się umiejętności. Brittney jest geniuszem analitycznym, a ja jestem bardziej kreatywna – obie umiejętności są niezbędne w naszej branży. Na przykład, jeśli pracujemy z klientem e-mail marketingu, skupiam się na estetyce, pisaniu kuszących tekstów i umieszczaniu wezwań do działania, podczas gdy Brittney przygląda się metodom testowania, wcześniejszym analizom i trendom SEO. Posiadanie obu perspektyw sprawia, że ​​jesteśmy tak dobrzy w tym, co robimy.

Posiadanie różnych środowisk oznacza również wnoszenie różnych powiązań z firmą. Bez względu na branżę, kontakty będą miały znaczenie, więc chcesz mieć pewność, że każda osoba jest w stanie przyciągnąć inny zestaw ludzi, od których można się uczyć iz którymi pracować.

Rekommenderad:  Nowe narzędzia Snapchata pozwalają markom zobaczyć, jak dobrze reklamy z geofiltrem sprawdzają się wśród użytkowników

Etyka pracy i wsparcie

Posiadanie zgodnej etyki pracy zapewnia Brittney i mnie spokój ducha — oboje wiemy, że zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć dowolny cel. Tak, być może będziemy musieli nosić się nawzajem od czasu do czasu z określonego powodu, ale jest to wzajemne. Żadna osoba nie ponosi ciężaru pracy. W rzeczywistości Brittney i ja zawsze kłócimy się o to, kto ma lepszą etykę pracy. Ona mówi, że to ja, a ja mówię, że to ona (awwww).

I to prowadzi nas do strony wsparcia. Nikt nie będzie znał zmagań Twojej firmy i tego, przez co przechodzisz lepiej niż Twój partner biznesowy. Oni też to przeżywają, więc rozumieją, ile to kosztuje.

Kilka tygodni temu nie sypiałem dobrze i jedyne, co mogłem robić, to pracować, pracować, pracować każdego dnia. Brittney widziała, że ​​jestem wyczerpana, więc zachęciła mnie do zrobienia sobie przerwy. Nie mogłem znieść dłużej niż jeden dzień, więc zgodziliśmy się, że wezmę całą sobotę wolnego: bez telefonu, bez komputera, bez sprawdzania e-maili, bez niczego. Okazało się, że wyjazd nie był taki trudny – ponieważ ufam Brittney, wiedziałam, że sprawy zostaną załatwione, kiedy mnie nie będzie.

Wróciłem odświeżony i gotowy do działania i absolutnie nie zrobiłbym tego, gdyby Brittney mnie do tego nie zachęciła.

Zasoby i finanse

Nasz biznes zaczął się jako poboczna krzątanina, co oznaczało, że oboje z Brittney nadal pracowaliśmy lub pracowaliśmy jako freelancerzy, zanim wkroczyliśmy all in. Od samego początku jasno wiedzieliśmy, ile czasu każdy z nas może poświęcić, wciąż wykonując swoją pracę, więc było bez niespodzianek. I chociaż żadne z nas nie ma jeszcze dzieci, rozmawialiśmy o tym, jak może to wpłynąć na naszą działalność, gdy nadejdzie czas.

Rekommenderad:  Jak naprawić system Windows 11 nie może połączyć się z tym błędem sieci?

Jeśli ty lub twój partner macie rodzinę lub inne obowiązki — lub nawet jeśli jest to możliwe w przyszłości — przeprowadźcie tę rozmowę wcześnie i określcie jasne oczekiwania. Brittney i ja podpisaliśmy umowę operacyjną, która jest ważna na początku, aby jasno określić oczekiwania i zdefiniować role.

Być może ważniejsze jest określenie jasnych oczekiwań dotyczących finansów. Pieniądze są zawsze niezręczne, ale przedyskutowanie ich jest absolutnie niezbędne, zanim zaczniesz z kimś interesy.

Mieliśmy szczęście, ponieważ nasza branża ma generalnie niską barierę wejścia, więc nie musieliśmy inwestować mnóstwa pieniędzy z góry. Na początku każdy z nas był w stanie przekazać taką samą sumę pieniędzy, a cały nasz rozwój odbywał się za pomocą organicznych (niepłatnych) cyfrowych metod marketingu i reklamy. Ale jeśli wchodzisz do branży, która wiąże się z dużymi kosztami początkowymi, będzie wiele T do przekroczenia, a ja do przekreślenia, jeśli chodzi o to, kto wnosi wkład i jak wpływa to na twoje partnerstwo – zarówno emocjonalne, jak i prawne.

Poza tą początkową inwestycją, warto również rozważyć stosunek każdego z was do pieniędzy. Upewnij się, że zgadzasz się, w jaki sposób pieniądze firmy zostaną wydane (lub zaoszczędzone) i jakie cele finansowe masz dla siebie i swojej firmy.


Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest cierpliwość. Lata zajęło Brittney i mnie podjęcie ostatecznej decyzji o współpracy. Decyzji takiej jak ta nie należy podejmować w pośpiechu — musisz mieć pewność, że jest ona dobra na dłuższą metę.

Teraz wyjdź i znajdź Brittney dla swojej Amy.

To był gościnny post Amy Hage, współzałożycielki agencji marketingu cyfrowego Strategy Maven. Chcesz zobaczyć swoje prace na blogu Zapier? Przeczytaj nasze wytyczne i skontaktuj się z nami.