Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wybrać najlepszą aplikację do tworzenia treści edukacyjnych

Najlepsza aplikacja do tworzenia treści edukacyjnych pomaga tworzyć znaczące i atrakcyjne treści dla uczniów korzystających z Internetu. Ale wszystko zależy od odpowiedniej platformy dla Twojego zespołu. Czy jest to intuicyjne? Czy może uprościć proces tworzenia treści i zmniejszyć problemy związane z tworzeniem treści? Przed wdrożeniem najwyższej klasy programu szkoleniowego online potrzebujesz potężnego oprogramowania, aby zbudować solidną strukturę.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór oprogramowania do tworzenia treści edukacyjnych, z których większość jest tworzona z myślą o konkretnym typie klienta. Przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z tych programów do tworzenia treści edukacyjnych należy wyjaśnić następujące kwestie:

Łatwość obsługi aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych

Korzystanie z wybranego oprogramowania do tworzenia treści powinno być proste. Jeśli Twoi eksperci merytoryczni mogą tworzyć treści bez pomocy programistów, czas potrzebny na stworzenie treści edukacyjnych ulega skróceniu. Liczba utworzonych kursów również wzrośnie, a zwrot z inwestycji w narzędzia do pisania wzrośnie.

Elastyczność projektowania i kontrola

Twoja marka jest dla Ciebie ważna, dlatego musisz mieć dużą kontrolę nad tym, gdzie pojawia się Twoje logo oraz nad paletami kolorów i czcionkami używanymi w Twoich kursach. Najlepsza aplikacja do produkcji treści edukacyjnych Rozwiązują ten problem, tworząc motywy lub wzorce, które blokują niektóre elementy na ekranie, w tym logo, kolory tła i sformatowane bloki tekstu. Pozwala autorowi kursu manipulować elementami dynamicznymi, np. treścią tekstową, obrazami i skupiać się na elementach typu „przeciągnij i upuść”.

Skalowalność

Jedną z zalet aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych w chmurze jest to, że pracownicy mogą być elastyczni i dostosowywani do bieżących potrzeb rozwojowych.
Czy nagle musisz przygotować treści edukacyjne do dużego projektu? Skalowalne narzędzie do pisania pozwala wykorzystać umiejętności członków zespołu lub ekspertów w różnych lokalizacjach. Małe i średnie firmy mogą uzyskać dostęp do narzędzi do pisania w chmurze z dowolnego miejsca na świecie i korzystać z szablonów marki, aby wziąć udział w projekcie.

CZYTAĆ:  Jak zainstalować Linuksa na moim laptopie z systemem Windows 7?

System komentarzy i opinii

Aby zapewnić jakość, autorzy kursu muszą szybko i dokładnie współpracować z zainteresowanymi stronami, sędziami i eksperymentatorami. Rozważ skorzystanie z aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych, która oferuje prosty system online. Ta funkcja umożliwia recenzentom przesyłanie opinii i rekomendacji na temat recenzowanej strony.

Nigdy więcej rekomendacji e-mailowych nie zostanie utraconych i nie będą wymagane duplikaty lub niespójne zmiany. Oprócz zmniejszenia frustracji, ta wydajność zapewnia wyższą jakość treści w krótszym czasie. Zaleta jest wielka. Ta funkcja umożliwia potencjalnym odbiorcom łatwy dostęp do treści na różne sposoby.

Szybkie wydanie i konserwacja (chmura)

Pomogłoby, gdybyś nieuchronnie wprowadził zmiany w publikowanych kursach. Ponieważ treść się zmienia lub znalazłeś błąd, który należy naprawić. W takiej sytuacji narzędzia do generowania treści edukacyjnych w chmurze są zwykle wydajniejsze i wygodniejsze niż ich odpowiedniki na komputerach stacjonarnych.
Pliki źródłowe Twoich kursów i sama aplikacja do tworzenia treści szkoleniowych są zarządzane centralnie. Dzięki temu jest dostępny dla wszystkich autorów, gdziekolwiek się znajdują.

Na przykład, jeśli kurs wymaga natychmiastowej korekty, a pierwotny autor jest w drodze, inny autor może szybko wprowadzić zmiany, a pierwotny autor może dokonać zmian w swoim pokoju hotelowym lub w domu. Wszystko czego potrzebujesz to przeglądarka internetowa i połączenie z Internetem.

Łatwa lokalizacja aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych

W niektórych przypadkach może być konieczne przetłumaczenie kursów na kilka języków. Na przykład możesz chcieć uzyskać dostęp do rynków zagranicznych. W takim przypadku dobrze jest skorzystać z narzędzia autorskiego z wewnętrznym obiegiem tłumaczeń. Powszechnym standardem tłumaczenia z jednego języka na inny jest XLIFF (XML Localization Exchange File Format), obsługiwany przez firmę Elucidat.

Gotowe typy stron i interakcje

Najlepsza aplikacja do tworzenia treści edukacyjnych umożliwia włączenie do kursów potężnych i wciągających elementów interaktywnych. Na przykład motyw Elucidat zawiera dziesiątki typów stron, takich jak przeciąganie i upuszczanie, wyróżnienia, tekst i grafika oraz pytania wielokrotnego wyboru. W razie potrzeby strony te zapewniają prosty mechanizm ich dostosowywania (na przykład w celu umieszczenia ważnych punktów lub dodania opcji odpowiedzi do strony wieloletniej).

CZYTAĆ:  Jak dokładnie monitorować wydajność serwera?

analizować

Informacje o tym, kim są Twoi uczniowie, oraz w jaki sposób uzyskują dostęp do Twoich kursów i z nich korzystają, są ważne dla zrozumienia Twojej firmy. Bez tego skąd wiesz, jak skuteczne są Twoje szkolenia?

Dobre dane wskazują na nowy potencjalny rynek lub sposoby lepszej obsługi istniejących klientów. Niektóre z tych informacji będą dostępne za pośrednictwem witryny LMS takie jak LearnUpon. Dokładne dane demograficzne można jednak powiązać z Google Analytics Otrzymane w programie szkoleniowym.

Pytania, które należy zadać przy wyborze aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych

W jaki sposób Twój kurs dociera do Twojego LMS?

Zacznijmy od naszych uczniów. Do jakiego rodzaju systemu LMS będą mieli dostęp uczniowie, aby tworzyć treści edukacyjne? Większość systemów zarządzania nauką umożliwia przesyłanie plików SCORM. Większość narzędzi szkoleniowych umożliwia także eksport do plików SCORM. Sprawdź to najpierw.

Niektóre narzędzia do pisania proszą o eksport do systemu LMS lub mogą nie eksportować na platformę, która pasuje do Twojej platformy. Połącz swoje szkolenie bezpośrednio z systemem LMS.

Z jakiego urządzenia będzie korzystać Twój uczeń?

Zastanów się, gdzie i jak Twój uczeń ukończy kurs. Czy korzystają z komputera osobistego? Czy mogą być w domu lub w czasie wolnym? Oczekuje się, że do 2020 r. uczniowie będą mogli uzyskać dostęp do treści edukacyjnych na wielu urządzeniach.
Poszukaj aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych, która umożliwia tworzenie treści w responsywnych blokach i kolumnach.

Tak projektuje się strony mobilne. Pamiętaj, że rozmiar czcionki musi być czytelny na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Poszukaj narzędzia, które priorytetowo traktuje urządzenia mobilne i automatycznie tworzy treści kompatybilne z dowolnym urządzeniem.

Kto w Twoim zespole będzie z niego korzystał?

Następnie zastanów się nad swoim zespołem. Kto będzie korzystał z aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych? Czy muszą współpracować przy projektach? Podzielisz się zadaniami i pomysłami? Czy masz czas i budżet, aby wysłać autorów kursów na szkolenie z oprogramowania, czy też lepiej jest znaleźć narzędzie wizualne, z którego ludzie będą mogli łatwo wybierać?

CZYTAĆ:  Jak zrezygnować z subskrypcji LinkedIn Premium w 2024 r

Istnieje wiele narzędzi do współpracy, szczególnie tych opartych na chmurze. Aplikacja do tworzenia treści edukacyjnych, która umożliwia Twojemu zespołowi wspólne pisanie projektów i wzajemny dostęp do prac (w razie potrzeby), znacznie ułatwia dostarczanie i edytowanie treści. Przyjrzyj się więc, jak prosta lub złożona jest przestrzeń edycyjna.

Czego potrzebuje Twoja treść?

Czy Twoje treści potrzebują brandingu? Większość narzędzi do generowania treści edukacyjnych zapewnia elastyczność, przynajmniej jeśli chodzi o kolory marki i dodawanie logo. Ale w zależności od potrzeb możesz potrzebować narzędzia, które daje więcej niż tylko możliwość zmiany koloru przycisków.
W idealnym świecie najlepsze narzędzie pozwala stworzyć motyw marki, udostępnić go zespołowi i zastosować go retrospektywnie w kilku różnych okresach.

The ostatnie słowo

Aplikacja do tworzenia treści edukacyjnych jest jednym z najważniejszych programów, na których będziesz polegać. Aby wybrać najlepsze oprogramowanie, sprawdź, jakie treści edukacyjne przydadzą się w Twojej dziedzinie? Wyobraź sobie, jaki rodzaj treści edukacyjnych chcesz zapewnić w zależności od zadań zawodowych uczniów. Albo jak dobrze oprogramowanie do pisania treści współpracuje z urządzeniami mobilnymi? Musisz poznać nawyki osób uczących się języka.
Ostatecznie możesz skontaktować się z ekspertami firmy Raya Marketing Company, aby uzyskać więcej informacji w tej dziedzinie.

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lawyPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs on-line