Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wybrać odpowiedni certyfikat IT i nie żałować

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wybrać odpowiedni certyfikat IT i nie żałować

Zdobycie certyfikatu IT pokazuje, że zdobyłeś umiejętności potrzebne do pracy i pozwala ci wnieść wartość dodaną do twojego obecnego lub nowego stanowiska. Certyfikaty mogą poprowadzić Cię dalej w karierze i dać przewagę nad tymi, którzy ich nie zdobyli.

Jeśli jesteś początkującym profesjonalistą, certyfikaty mogą dać ci przewagę nad konkurencją i zapewnić cenne uznanie jako akredytowanego członka branży. Ale przy tak wielu certyfikatach IT może być trudno zdecydować, który certyfikat jest dla Ciebie odpowiedni.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Najlepsze certyfikaty IT dla początkujących

Niezależnie od tego, czy planujesz rozpocząć karierę w IT, czy jesteś profesjonalistą, który chce przejść na karierę w technologii, przygotowaliśmy listę najlepszych certyfikatów IT dla początkujących. Oto lista.

1. CompTIA A+

Certyfikat CompTIA A+ jest jednym z najpopularniejszych certyfikatów na poziomie podstawowym. Certyfikacja niezależna od dostawcy obejmuje ogólne zagadnienia IT, w tym sieci, bezpieczeństwo i rozwiązywanie problemów.

Ten certyfikat jest standardem branżowym dla technika komputerowego i weryfikuje umiejętność rozwiązywania problemów z systemami operacyjnymi, bezpieczeństwem i siecią.

Certyfikacja CompTIA A+ składa się z dwóch egzaminów, z których każdy kosztuje 246 USD. Egzaminy obejmują takie tematy, jak instalowanie i konfigurowanie systemów operacyjnych, zarządzanie technologią IoT oraz rozwiązywanie problemów z konfiguracją pracy z domu.

2. CompTIA Podstawy IT (ITF+)

Certyfikat ITF+ robi dokładnie to, co sugeruje jego nazwa, oferując kurs zaprojektowany z myślą o początkujących. Certyfikacja ma na celu potwierdzenie Twojej podstawowej wiedzy na temat IT i daje wyobrażenie o tym, jak to jest pracować w IT.

Egzamin obejmuje pytania dotyczące terminologii IT, podstaw baz danych i tworzenia oprogramowania. Egzamin kosztuje 134 USD, dzięki czemu ITF+ jest przystępnym cenowo certyfikatem wspomagającym karierę, który możesz dodać do swojego CV.

Rekommenderad:  SAMSUNG Galaxy F62 z 6.7-calowy wyświetlacz sAMOLED+ i bateria 7000 mAh wprowadzone na rynek w Indiach

3. CompTIA Security+

CompTIA Security+ to niezależny od dostawcy certyfikat, którego celem jest potwierdzenie Twoich kompetencji w zakresie podstawowych umiejętności w zakresie bezpieczeństwa IT i cyberbezpieczeństwa. Security+ przygotowuje Cię do takich ról, jak analityk bezpieczeństwa, administrator bezpieczeństwa i specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. Certyfikat jest również jednym z najlepszych certyfikatów inżyniera sieci na poziomie podstawowym.

Aby uzyskać certyfikat, musisz zdać egzamin, który kosztuje 392 USD. Egzamin obejmuje takie tematy, jak zagrożenia i luki w zabezpieczeniach, zarządzanie ryzykiem i kryptografia.

4. Amazon Web Services (AWS) Certified Cloud Practitioner

Certyfikat AWS Cloud Practitioner ma na celu pomóc Ci zdobyć podstawową wiedzę na temat platformy AWS i lepiej przygotować Cię do podstawowych zadań związanych z przetwarzaniem w chmurze.

Certyfikacja zapewni Ci umiejętności wdrażania i zarządzania podstawową infrastrukturą chmurową Amazon Usługi sieciowe (AWS). Obejmuje egzamin obejmujący bezpieczeństwo chmury, testowanie obciążenia i wydajności oraz projektowanie architektury chmury. Egzamin kosztuje 100 dolarów.

5. Certyfikowany technik Cisco (CCT)

Certyfikat CCT potwierdza umiejętność rozwiązywania problemów z komponentami systemu Cisco i urządzeniami sieciowymi. Może zweryfikować przed potencjalnym pracodawcą Twoją zdolność do diagnozowania, przywracania, naprawy i wymiany odpowiednich komponentów i urządzeń.

Certyfikat jest dobrym wyborem, jeśli szukasz pracy jako specjalista ds. sieci IT. Certyfikacja obejmuje trzy główne ścieżki: CCT Data Center, CCT Collaboration oraz CCT Routing and Switching. Każdy egzamin kosztuje 125 USD.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze certyfikatów IT

Jak wspomniano, istnieje ogromna lista certyfikatów IT, więc może być trudno zdecydować, które wybrać. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze certyfikatów IT.

1. Dziedzina IT, w której chcesz się specjalizować

Zanim zdecydujesz, który certyfikat wybrać, pomyśl o swoich celach zawodowych i konkretnych umiejętnościach potrzebnych do ich osiągnięcia. Ważne jest, aby zrozumieć, co każda certyfikacja da tobie jako specjaliście IT.

Rekommenderad:  Najnowszy kinowy dreszczyk emocji z Dramago!

Istnieje wiele certyfikatów w różnych dyscyplinach IT, od sprzętu, przez oprogramowanie, po bezpieczeństwo. Dlatego jeśli rozważasz uzyskanie certyfikatu IT, powinieneś najpierw zdecydować, jakim typem specjalisty IT chcesz zostać.

Na przykład, jeśli chcesz zostać specjalistą ds. Bezpieczeństwa, prawdopodobnie powinieneś zacząć od CompTIA Security + lub innych kursów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dzieje się tak dlatego, że Security+ koncentruje się na tematach związanych z bezpieczeństwem.

2. Jak długo trwa uzyskanie certyfikatu IT

Jedno z pytań, na które możesz chcieć uzyskać odpowiedź, dotyczy tego, ile czasu zajmuje ukończenie certyfikacji IT. Krótka odpowiedź jest taka, że ​​niektóre można ukończyć w ciągu tygodnia lub dwóch, podczas gdy inne mogą zająć miesiące. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby certyfikacja nie kolidowała z innymi obowiązkami.

3. Popularność Certyfikatów IT

Nawet jeśli dopiero zaczynasz pracę w IT, warto wiedzieć, jakie certyfikaty są najbardziej cenione przez pracodawców, a które mogą pomóc Ci awansować w swojej dziedzinie. Badanie najbardziej poszukiwanych certyfikatów IT pomoże Ci dowiedzieć się, o jakie certyfikaty proszą pracodawcy na stanowiskach niższego szczebla.

4. Akredytacja Jednostki Certyfikującej

Chcesz mieć pewność, że Twój certyfikat IT pochodzi z renomowanego źródła. Dostępnych jest wiele rodzajów certyfikatów IT, niektóre oferowane przez nierozpoznane organizacje akredytujące.

Ważne jest, aby poświęcić czas na sprawdzenie i upewnienie się, że instytucja oferująca certyfikaty IT jest akredytowana. Jeśli jednostka certyfikująca nie jest akredytowana, może nie mieć odpowiednich procedur lub systemów, aby oferować renomowane kursy i certyfikaty. W związku z tym zawsze najlepiej jest unikać nierozpoznanych organów przy wyborze certyfikatów IT.

Ile możesz zarobić po zdobyciu certyfikatu IT?

Wynagrodzenie jest jednym z głównych powodów, dla których większość ludzi wybiera swoją karierę. I, jak można się spodziewać, wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od poszukiwanego certyfikatu.

Rekommenderad:  Jak podłączyć Google Home do VIZIO Smart TV

Różne certyfikaty IT wymagają różnych poziomów wiedzy i często wiążą się z siatką płac. Jest to ważne, ponieważ firma może być bardziej skłonna zatrudnić cię, jeśli sądzi, że będziesz w stanie wykonać tę pracę, co oznacza nie tylko, że powinieneś pomyśleć o tym, czego potrzebuje, ale także o tym, ile są skłonni ci zapłacić.

Wybierz certyfikat IT, który odpowiada Twoim celom zawodowym

Dostępnych jest wiele certyfikatów IT i może być trudno zdecydować, który wybrać. Początkujący powinni szukać certyfikatów na poziomie podstawowym, które zapewnią im podstawowe podstawy potrzebne do rozpoczęcia kariery w IT. Niektóre z najlepszych certyfikatów IT dla początkujących to CompTIA A+ i CompTIA Network+ oraz Cisco Certified Technician.

Aby wybrać odpowiednie certyfikaty, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najlepsza podstawowa certyfikacja IT zależy od twoich celów, czasu do ukończenia i pożądanego wynagrodzenia, by wymienić tylko kilka.