Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Firefox na urządzeniu z Androidem

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Firefox na urządzeniu z Androidem

Co to jest pamięć podręczna przeglądarki i dlaczego czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki jest ważne?

Gdziekolwiek usłyszysz nazwę pamięć podręczna i buforowanie, wiedz i miej świadomość, że prędkość jest w drodze. Buforowanie przeglądarki jest wykonywane zarówno przez serwer, jak i użytkownika. Wiele zduplikowanych działań ma miejsce, gdy używasz różnych przeglądarek do ładowania stron internetowych. Jeśli przeglądarka będzie chciała uruchomić procesy od początku do końca dla każdego z tych procesów, czas ładowania będzie znacznie dłuższy niż cierpliwość użytkowników. Przeglądarki są zatem inteligentne. Oznacza to, że przechowują statyczne i powtarzalne części w pamięci podręcznej i wykorzystują je wielokrotnie, aby znacznie skrócić procesy.

Jednak dzięki tej procedurze z czasem wiele niepotrzebnych informacji i plików jest przechowywanych w pamięci podręcznej przeglądarki. To, co zostanie zrobione, aby zwiększyć prędkość, z czasem ulegnie spowolnieniu. W tym miejscu odczuwa się potrzebę wyczyszczenia pamięci podręcznej lub pamięci podręcznej przeglądarki.

Dlaczego przeglądarki korzystają z pamięci podręcznej? Jakie kroki należy podjąć, aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w systemie Android? Dlaczego musimy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki? Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Jeśli korzystasz z wielu aplikacji na telefonie z Androidem, potrzebujesz dużo miejsca w pamięci do przechowywania danych. Pliki pamięci podręcznej są jednym z czynników zapełniających pamięć. Czyszcząc pamięć podręczną przeglądarki, możesz zwiększyć głośność pamięci Androida.

CZYTAĆ:  Jak odzyskać porzucone koszyki dla WooCommerce?

Jeśli do odwiedzania witryny używasz różnych przeglądarek, każda przeglądarka automatycznie przechowuje określone informacje z tych witryn w pamięci Twojego urządzenia, zwanej pamięcią podręczną przeglądarki.

Takie przechowywanie informacji jest w wielu przypadkach bardzo przydatne i skuteczne. Ponieważ nie musisz pobierać statycznych i statycznych źródeł często odwiedzanych stron, co zwiększa szybkość i wydajność przeglądarki. Na przykład logo różnych witryn rzadko się zmienia i zwykle jest zawsze stałe.

Dlatego warto zapisać te logo w pamięci podręcznej przeglądarki, aby nie trzeba było ich ponownie pobierać po każdej wizycie. Pamięć podręczna przeglądarki może czasami powodować problemy z przeglądarką i wyszukiwaniem użytkowników. Dlatego od czasu do czasu konieczne jest wyczyszczenie pamięci podręcznej. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w systemie Android.

Dowiedz się, jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox na Androidzie

Pamięć podręczna przeglądarki Mozilla Firefox jest podobna do przeglądarki Google Chrome. dla tej pracy:

1. Najpierw otwórz przeglądarkę i wybierz opcję z trzema kropkami (w niektórych telefonach może ona znajdować się na dole lub na górze ekranu).

2. Z menu, które zostanie otwarte, wybierz Ustawienia.

3. Po wyświetleniu nowego menu wybierz przycisk Prywatność.

4. Na tym etapie możesz wybrać opcję Wyczyść teraz z menu gry. Po upewnieniu się, że pamięć podręczna została wybrana, kliknij Wyczyść dane.

Dowiedz się, jak wyczyścić pamięć podręczną w dowolnej przeglądarce

Istnieją inne sposoby wyczyszczenia pamięci podręcznej dowolnej przeglądarki. W tym celu można usunąć dane oprogramowania. Może to spowodować zamknięcie przeglądarki i przywrócenie wszystkich jej ustawień. Aby to zrobić, kliknij ustawienia swojego urządzenia i z otwartego menu wybierz Aplikacje.

Znajdź przeglądarkę, której dane chcesz usunąć. Wszystkie dane pobrane przez Twoją przeglądarkę przechowywane są w zakładce o tej samej nazwie.

CZYTAĆ:  Przyszłość e-commerce: 3 główne tematy, na które należy zwrócić uwagę w 2024 r

Jeśli przeglądarka jest domyślnie zainstalowana na Twoim urządzeniu, użyj zakładki Wszystkie, aby ją znaleźć. Na koniec kliknij opcję Wyczyść dane. Po wybraniu prośby o potwierdzenie usunięcia danych wszystkie dane związane z wybraną przeglądarką zostaną usunięte.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie intexBezpłatne pobieranie motywów WordPressbezpłatny kurs online