Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi

Oprogramowanie Media Center to świetne miejsce do przechowywania, organizowania i oglądania treści wideo, a Kodi jest jedną z najlepszych platform do strumieniowego przesyłania wideo, audio i muzyki z dekoderów lub urządzeń z Androidem po telewizory i kina domowe . Kodi ma wspaniały interfejs, bogatą bibliotekę dodatków i wtyczek oraz szybką i łatwą metodę konfiguracji, nic więc dziwnego, że tak wiele osób przeniosło całą swoją uwagę na usprawniony interfejs Kodi.

Jeśli jednak od dawna korzystasz z Kodi, być może zauważyłeś, że Twój telefon, tablet lub urządzenie do przesyłania strumieniowego zaczęły powoli się zacinać i zacinać podczas regularnego używania. Przy tak dużym zużyciu przez długi czas nic dziwnego, że Kodi może czasami spowalniać i buforować. Chociaż pewna ilość problemów z odtwarzaniem może być spowodowana niestabilnością sieci lub typowymi spowolnieniami podczas buforowania, czasami sama platforma staje się zbyt wolna, aby używać jej niezawodnie. Jeśli tak się stanie, może być czas wyczyścić pamięć podręczną w Kodi.

Czyszczenie pamięci podręcznej w Kodi nie jest procesem, który musisz wykonywać bardzo często, ale może być bardzo pomocne, jeśli chodzi o rozwiązywanie drobnych problemów w interfejsie i odtwarzaniu Kodi. Podobnie jak w przypadku telefonu lub tabletu z Androidem, wyczyszczenie pamięci podręcznej może pomóc rozwiązać wiele drobnych problemów w systemie Kodi. Jednak w przeciwieństwie do środowiska Android, wyczyszczenie pamięci podręcznej na Kodi wymaga dodatkowej wtyczki, którą szczegółowo omówimy poniżej. Nasze poprzednie metody czyszczenia pamięci podręcznej w Kodi stały się nieaktualne, gdy określone repozytoria zostały zamknięte i na dobre zamknęły swoje drzwi. Jest to niefortunny, ale nieunikniony efekt uboczny ewolucji tak szybko rozwijającej się ekosfery Kodi. Poprzednie metody czyszczenia pamięci podręcznej Kodi korzystały z dodatku Merlin Wizard lub innych dodatków, ale te repozytoria już nie działają. Będziemy aktualizować ten artykuł, gdy tylko będzie to możliwe, ale jeśli okaże się, że metoda opisana poniżej przestaje działać, daj nam znać, abyśmy mogli znaleźć inną metodę, której możesz użyć.

W tym przewodniku używamy Kodi 17.6 działa na Windows 10 szt. Oprócz urządzenia Kodi – czy to urządzenia do przesyłania strumieniowego, telefonu czy tabletu – najpierw musisz zainstalować repozytorium Kodi o nazwie Super Repo, repozytorium zawierające wiele dodatków do Kodi. Z Super Repo będziemy mogli znaleźć narzędzie do czyszczenia naszej pamięci podręcznej Kodi. Oto jak zainstalować Super Repo. Obecne narzędzie do czyszczenia pamięci podręcznej Kodi nazywa się SIMTECH Wizard.

Instalowanie Super Repo

Jeśli jesteś wieloletnim użytkownikiem Kodi, bez wątpienia dodałeś dziesiątki repozytoriów i wtyczek za pośrednictwem wewnętrznej przeglądarki plików Kodi. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z platformą, może to być nieco przytłaczające, jeśli nie masz pewności, co robić. Bez obaw – instalacja Super Repo lub dowolnego innego repozytorium pod tym względem jest łatwa i szybka.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 1

 • Zacznij od przejścia do menu ustawień Kodi 17, klikając lub stukając ikonę koła zębatego w menu po lewej stronie. Tutaj znajdziesz wewnętrzną przeglądarkę plików potrzebną do dodawania repozytoriów i wtyczek innych firm.
 • Wybierz menedżera plików, a następnie dotknij lub kliknij dwukrotnie „Dodaj źródło” i wybierz pole „Brak”, aby otworzyć pole tekstowe.
 • Wchodzić "http://srp.nu”Dokładnie tak, jak pokazano w polu przy użyciu wbudowanej klawiatury Kodi.
 • Nadaj nazwę „SuperRepo” nowemu repozytorium. Naciśnij „OK”, aby dodać źródło.
 • Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 2

  Po pobraniu SuperRepo musimy go zainstalować. Kodi czyni to niepotrzebnie skomplikowanym, ale kroki są wystarczająco proste, jeden po drugim. Wróć do ekranu głównego Kodi i wybierz „Dodatki” z menu po lewej stronie. Następnie wybierz zapakowany element (wygląda jak otwarte pudełko) w lewym górnym rogu ekranu.

  Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 3

  Wybierz „Zainstaluj z pliku zip”, przewiń w dół do „SuperRepo” na liście plików zip i wybierz go. Wybierz „krypton”, następnie „wszystkie”, a następnie w końcu wybierz „superrepo.kodi.krypton.all-0.7.04.zip ”. (uwaga: że plik zip może mieć inną nazwę w miarę upływu czasu i upuszczania dodatkowych kompilacji SuperRepo, ale w katalogu będzie tylko jeden plik zip i powinno być łatwe określenie, którego pliku potrzebujesz.) Naciśnij „OK” i SuperRepo pliki zostaną wypakowane z archiwum zip.

  Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 4

  Teraz musimy tylko zainstalować pliki w Kodi. Wybierz „Zainstaluj” z repozytorium ”(jest tuż nad„ zainstaluj z pliku zip ”), a następnie wybierz„ Super Repo All ”. Pojawi się cała lista kategorii dodatków; możesz swobodnie przeglądać te dodatki, ale na razie wybierz „Programy dodatków”, a następnie „SIMTECH WIZARD”. Wybierz Zainstaluj, a dodatek zainstaluje się!

  Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 5

  Korzystanie z kreatora Simtech

  Teraz, gdy mamy już zainstalowanego Kreatora Simtech (whew!), Wystarczy go otworzyć, abyśmy mogli wyczyścić pamięć podręczną! Wróć do menu głównego i przejdź do przeglądarki dodatków. Wybierz dodatki „Program”, a następnie Kreator Simtech.

  Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 6

  Korzystanie z kreatora Simtech do czyszczenia pamięci podręcznej Kodi

  Wróć do głównego ekranu Kodi, a następnie przejdź do dodatkowej przeglądarki w Kodi. Kliknij lub naciśnij ikonę wesołego kreatora, a dodatek uruchomi się. Wybierz „SIMTECH Maintenance Tools”, a następnie „Wyczyść / wyczyść opcje”. I wreszcie jest – polecenie „Wyczyść pamięć podręczną”!

  Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 7

  Kliknij lub naciśnij polecenie Wyczyść pamięć podręczną, a pojawi się okno dialogowe potwierdzenia – śmiało i naciśnij Usuń! Pojawi się seria okien dialogowych z pytaniem, czy chcesz usunąć określone katalogi, ponownie uruchomić Kodi itp. Po prostu zaakceptuj je wszystkie, a wkrótce wszystkie problemy z pamięcią podręczną będą za tobą.

  Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi 8

  Więc to jest to! Wyczyściłeś pamięć podręczną Kodi. Jeśli kiedykolwiek wydaje Ci się, że Twoje urządzenie działa wolniej niż zwykle lub Twoje urządzenie Kodi buforuje więcej niż powinno, wyczyszczenie pamięci podręcznej urządzenia zwykle pomaga rozwiązać wszelkie problemy. Nie zapominaj, że problemy z buforowaniem i przesyłaniem strumieniowym mogą również pojawiać się na skutek problemów z siecią, więc jeśli nadal występują problemy z przesyłaniem po wyczyszczeniu pamięci podręcznej, sprawdź ustawienia routera i modemu lub skontaktuj się z usługodawcą internetowym w sprawie problemów z prędkością sieci. Na koniec pamiętaj, że przesyłanie strumieniowe z niektórych repozytoriów Kodi często może być nieprzewidywalne lub niestabilne, więc zawsze upewnij się, że korzystasz z bezpiecznych i legalnych repozytoriów.

  Nadal masz problemy ze swoim urządzeniem Kodi? Daj nam znać w komentarzach poniżej, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc!

  Potrzebujesz skrzynki na swoje Rasberry Pi? Sprawdź to modne etui Kodi!

  Chcesz wiedzieć, jak korzystać z Roku na swoim urządzeniu Kodi? Kliknij tutaj!

  Jeśli chcesz zbudować najlepszy Kodi, mamy post na blogu zawierający szczegółowe informacje na temat tego, jak to zrobić!

  Potrzebujesz fantastycznego dodatku Kodi? Sprawdź nasz post na blogu w najlepszych z najlepszych!