Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wydawać budżet marketingowy w niewłaściwy sposób

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wydawać budżet marketingowy w niewłaściwy sposób

Większość marketerów uważa, że ​​nie mają budżetu, aby zrobić wszystko, co chcą. Możesz w końcu uzyskać zgodę na rozpoczęcie marketingu przychodzącego, ale okazuje się, że fundusze zostały jedynie przesunięte z jednej części budżetu marketingowego do drugiej.

W tym miejscu pojawia się inteligentny plan budżetu marketingowego.

Co to jest plan budżetu marketingowego?

Plan budżetu marketingowego to mapa drogowa określająca, w jaki sposób zamierzasz wydać przyznane środki. Jak zapewne większość marketerów wie, istnieje właściwy i zły sposób wydawania budżetu marketingowego. Jednak wiele „niewłaściwych” metod na pierwszy rzut oka nie wygląda tak źle, więc możesz nieświadomie popełniać błędy przy wydatkach.

Wiedza to potęga, a tych typowych błędów w budżecie marketingowym można uniknąć, będąc ich świadomym.

Dlaczego potrzebujesz wskazówek, jak wydać budżet marketingowy?

Wielu specjalistów od marketingu uważa, że ​​już wie, jak najlepiej wydać swoje budżety marketingowe. Wielu z tych samych marketerów popełnia proste błędy, co oznacza, że ​​nie wykorzystują swoich budżetów tak skutecznie, jak mogliby.

Jeśli ty lub członkowie twojego zespołu zawsze narzekacie, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, być może nadszedł czas, aby podjąć działania. Tworzenie planu budżetu marketingowego to dobry pomysł, podobnie jak przegląd niektórych typowych pułapek planów marketingowych.

Ty, podobnie jak wielu specjalistów od marketingu, możesz nie być świadomy swoich błędów podczas planowania wydatków. Gdy je zauważysz, szybko zdasz sobie sprawę, że metody, których używałeś, mogą nie być idealne.

Skupiasz się na pozyskiwaniu nowych klientów

Marketerzy są często pod presją zwiększania rozmiaru lejka sprzedażowego. Zwykle przekłada się to na dodanie nowych potencjalnych klientów i potencjalnych klientów do lejka, a następnie przekazanie zakwalifikowanych do sprzedaży potencjalnych klientów do działu sprzedaży. Na koniec procesu powinieneś pozyskać nowych klientów i zwiększyć przychody ze sprzedaży.

Rekommenderad:  Podnieś zarobki i ruch na swoim blogu dzięki nim Pinterest Porady

Czy wiesz, że szacuje się, że koszt pozyskania nowego klienta jest znacznie wyższy niż utrzymanie obecnego? Zgadza się. Możesz wydać mniej, koncentrując się na obecnych klientach.

Skupienie się na obecnych klientach nie tylko obniża koszty, ale także zapewnia wyższy zwrot z inwestycji. Wiadomo, że obecni klienci są bardziej wartościowi w ciągu całego życia niż nowi klienci. Powtarzający się klienci zwiększają ich wartość życiową, a zadowoleni klienci mogą polecać Twoją firmę swoim współpracownikom, współpracownikom, przyjaciołom i rodzinie.

Skupiasz się wyłącznie na długoterminowym budowaniu marki

Nie jest tajemnicą, że przyciąganie i utrzymywanie klientów to długa gra. Inbound marketing rozpoznaje ten fakt. Rozwiązania content marketingowe i SEO nie mają na celu szybkich zwycięstw. Zamiast tego budują Twoją markę i obecność online w dłuższej perspektywie, koncentrując się na tworzeniu trwałych relacji z klientami.

Jeśli jednak koncentrujesz się na perspektywie długoterminowej i tylko długoterminowej, możesz przegapić krótkoterminowe możliwości, takie jak płatne reklamy. Pamiętaj, aby uwzględnić kombinację długoterminowych i krótkoterminowych opcji marketingowych i reklamowych. Strategie te pomagają przyspieszyć wzrost i utrzymać go w czasie.

Masz tylko jedną strategię

Marketing przychodzący staje się coraz bardziej popularny w ciągu ostatniej dekady. Niektórzy marketerzy używają go teraz do tego stopnia, że ​​wykluczają taktykę wychodzącą. Podczas gdy outbound odnotowuje malejące zyski, żadna z tych taktyk nie musi być „martwa”.

Jeśli używasz tylko jednej strategii, możesz przegapić kluczowe możliwości. Tak jak nie chcesz rezygnować z marketingu przychodzącego na rzecz kosztownych technik wychodzących, powinieneś zastanowić się, gdzie możesz lub powinieneś włączyć strategie i taktyki wychodzące do swojej mieszanki marketingowej.

To samo dotyczy indywidualnych taktyk w ramach każdego paradygmatu. Jeśli nie robisz nic poza SEO lub marketingiem treści, stracisz kluczowe możliwości. Znalezienie funduszy na zarządzanie wszystkimi inicjatywami może być trudne, ale wiodący marketerzy sugerują, że szukanie zrównoważonej kombinacji możliwości marketingowych jest sposobem na właściwe wydawanie budżetu marketingowego.

Rekommenderad:  Jak naprawić suszarkę, która się nie uruchamia

Table of Contents