Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wydawcy mogą walczyć ze spadkiem przychodów z reklam w pierwszym kwartale?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wydawcy mogą walczyć ze spadkiem przychodów z reklam w pierwszym kwartale?

Roczne trendy w wydatkach reklamodawców są zwykle podobne. Często można zobaczyć RPM (zarobki z reklam na 1000 odsłon) spada na początku stycznia, zaraz po zakończeniu okresu świątecznego i powrocie do pracy.

Wydatki na reklamę osiągają szczyt od połowy października do tuż po Bożym Narodzeniu, kiedy to reklamodawcy przeznaczają dużą część swoich rocznych budżetów na przyciągnięcie kupujących w okresie świątecznym. To powoduje, że w tym okresie wydatki na reklamę osiągają szczyt, co z kolei prowadzi do wyższych RPM.

Jednak zaraz po zakończeniu okresu świątecznego ludzie wracają do pracy, a uwaga konsumentów zmienia się. Powoduje to, że reklamodawcy wycofują wydatki na reklamę po okresie świątecznym, planując budżety i opracowując strategię na nowy rok, co wpływa na RPM w pierwszym kwartale.

Początek stycznia jest zazwyczaj najniższym punktem w całym roku, a obroty na minutę powoli rosną w górę przez pozostałą część pierwszego kwartału. W miarę upływu roku wydatki na reklamę rosną, a RPM zaczynają ponownie rosnąć wraz z wydarzeniami takimi jak Walentynki, Wielkanoc, Ramadan itp. Dlatego w pierwszym kwartale roku tak ważne jest, aby wydawcy przestali się denerwować z powodu Zmniejsz obroty i przygotuj się na wydarzenia w lutym i drugim kwartale.

Przyjrzyjmy się bliżej koszmarowi spadku obrotów w I kwartale!

Zmniejsz liczbę żądań reklamy

Żądania reklamy są wprost proporcjonalne do liczby odsłon i sesji. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy często przeglądają strony w okresie świątecznym, aby uzyskać najlepsze oferty/okazje, takie jak zakupy/zakupy online itp. W tym okresie wyświetlenia strony i sesje generowane na użytkownika byłyby znacznie wyższe w porównaniu ze średnią w okresie świątecznym. poprzednie miesiące. Po okresie świątecznym ten skok ustępuje i wraca do normy lub może być nawet niższy niż ich średnie miesięczne. To zachowanie ostatecznie ma bezpośredni wpływ na liczbę żądań reklamy generowanych z witryny wydawcy.

Rekommenderad:  Jak pobrać wszystkie obrazy pulpitu nawigacyjnego Pinterest

Obroty zwykle spadają między 35-75% od grudnia do pierwszego tygodnia stycznia

Ważne jest, aby wydawcy mieli na nie oko Obroty w Q1 i kontrolować ich ruch i zarobki, zwłaszcza w tym okresie, i odpowiednio dostosowywać swoje strategie. Może to obejmować dostosowanie ich miejsca docelowe reklameksperymentując z różnymi formatami reklam lub skupiając się bardziej na tworzeniu trafnych treści wysokiej jakości.

Zmniejsz CPM

Reklamodawcy i kupujący obniżają wydatki w oczekiwaniu na zmianę zachowań użytkowników i mają tendencję do obniżania stawek za wyświetlenia reklam w pierwszym kwartale. W tym czasie większość ich budżetów reklamowych jest korygowana na podstawie konwersji/zwrotu z inwestycji uzyskanych w okresie świątecznym. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie wartości zasobów reklamowych z ich perspektywy, co powoduje ogólny spadek CPM/stawek.

Teraz, gdy masz lepszy pomysł dlaczego przychody z reklam spadły w pierwszym kwartale, co możesz z tym zrobić?

Czas na szybką zmianę, rozważ dostosowanie cen minimalnych

Dobrze znaną strategią jest podnieść ceny minimalne w okresie wakacyjnym (listopad-grudzień). Teraz, gdy to już dawno minęło, oczywistym krokiem byłoby skorygowanie cen minimalnych i obniżenie ich w oparciu o podejście reklamodawców/kupujących do licytacji. Przy wysokich cenach minimalnych wyczerpani kupujący kierowaliby oferty jeszcze przed wzięciem udziału w aukcji. Obniżenie cen minimalnych zagwarantuje również, że ogólny współczynnik wypełnienia nie spadnie (w przypadku ofert o niższej wartości). Zrównoważenie tych dwóch wskaźników, cen minimalnych i współczynnika wypełnienia byłoby najlepszym wstępnym podejściem do podniesienia ogólnej wydajności/przychodów.

Eksploruj źródła przychodów, wprowadzając najlepszych partnerów w zakresie popytu

Najlepszym sposobem na zwiększenie wartości zasobów reklamowych jest dodanie większej konkurencji do stosu reklam. Testuj nowych partnerów popytu lub negocjuj lepsze warunki umów. Jeśli jeszcze nie korzystasz z funkcji określania stawek w nagłówku, warto ją przetestować. Określanie stawek w nagłówku zwiększa konkurencję w aukcjach reklam.

Rekommenderad:  Jak uzyskać filtr temperatury w Snapchacie

Aby dowiedzieć się, jak ustalanie stawek w nagłówku może pomóc Ci zwiększyć skuteczność, warto przeczytać ten artykuł: https://www.monetizemore.com/blog/what-is-header-bidding-guide/

Sprawdź, czy są inne przyczyny spadku obrotów

Chociaż spadek RPM w pierwszych tygodniach stycznia jest powszechnym trendem, ważne jest, aby sprawdzić, czy istnieją inne przyczyny, które mogą przyczyniać się do spadku przychodów. Może to obejmować takie problemy, jak spadek ruchu w witrynie, spadek zaangażowania użytkowników lub spadek liczby wyświetleń reklam. Ważne jest, aby zdiagnozować konkretną przyczynę spadku obrotów i podjąć odpowiednie działania.

Porównaj spadek przychodów, analizując dane historyczne:

Analizując dane historyczne można porównać przychody z bieżącego roku z przychodami z lat poprzednich i sprawdzić, czy procent ogólnego spadku nie jest rażąco wysoki. Pomoże to zrozumieć, czy spadek obrotów jest nietypowy, a jeśli tak, będzie to wskazywało na poważniejszy problem.

Sprawdź, czy na stronie pojawiły się nowe naruszenia zasad:

W AdSense obowiązują surowe zasady, które zapewniają, że wydawcy przestrzegają warunków korzystania z usługi. Naruszenie tych zasad może doprowadzić do spadku RPM lub całkowitego zablokowania konta AdSense. Za wszelką cenę przestrzegaj zasad AdSense.

Sprawdź, czy nastąpiła jakakolwiek zmiana w danych demograficznych odbiorców i rozkładzie wśród użytkowników:

Zmiany danych demograficznych odbiorców mogą również wpływać na RPM. Na przykład, jeśli nowy ruch z poziomu 3 nadchodzi region, a ceny reklam i popyt w tym regionie są niskie, może to spowodować spadek RPM. Dodatkowo, jeśli rozkład użytkowników jest wypaczony, na przykład większość użytkowników przegląda na urządzeniach mobilnych, a jednostki reklamowe nie są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, może to również wpłynąć na Twoje RPM.

Podsumowując, ważne jest, aby mieć oko na RPM i analizować dane, zarówno historyczne, jak i bieżące, aby zrozumieć, czy spadek RPM jest normalny, czy też występują inne problemy. Identyfikując przyczynę spadku RPM, możesz podjąć odpowiednie działania, aby rozwiązać problem i zwiększyć swoje zarobki.

Rekommenderad:  Tamil Nadu osiąga kolejny kamień milowy, wprowadza politykę dotyczącą danych 2022

Baw się układem swojej witryny

Jeśli chcesz zmienić miejsce docelowe reklamy lub poeksperymentować z nowym układem witryny, jest to najlepszy moment. Jak wspomniano wcześniej, ruch jest zwykle mniejszy w pierwszym kwartale, co sprawia, że ​​ryzyko utraty przychodów jest mniejsze w porównaniu z testowaniem w miesiącach szczytowej wydajności.

Wniosek

Obserwowanie spadku przychodów z reklam po świetnym czwartym kwartale w pierwszym kwartale nigdy nie cieszy żadnego wydawcy. Niestety jest to część sezonowości przychodów z reklam w świecie reklamy cyfrowej. Pamiętaj o dostosowaniu cen minimalnych, przetestowaniu nowych partnerów popytu, przeprowadzeniu licytacji nagłówków i głębszej analizie spadków przychodów z reklam, aby przeciwdziałać spadkowi w pierwszym kwartale. Jeśli nie wiesz, jak dostosować ceny minimalne lub odpowiednio zoptymalizować reklamy, dlaczego nie powierzyć tego ekspertom ds. optymalizacji reklam? Zarejestruj się w MonetizeMore i pozwól nam pomóc Ci pokonać kryzys w pierwszym kwartale i zmaksymalizować przychody z reklam!

Table of Contents