Jak wyeksportować dane użytkownika WordPress do pliku CSV

Czy chcesz wyeksportować dane użytkownika WordPress do pliku CSV? Czasami możesz potrzebować danych użytkownika, aby dodać je do nowej witryny lub użyć w innych kampaniach marketingowych. Domyślne narzędzia do eksportu WordPress nie pozwalają na eksport kont użytkowników. W tym artykule pokażemy, jak łatwo wyeksportować dane użytkownika WordPress do pliku CSV.

Kiedy i dlaczego eksportować dane użytkownika WordPress do pliku CSV

Domyślne narzędzie do eksportu WordPress nie obejmuje kont użytkowników. Umożliwia tworzenie kont użytkowników podczas importu, tylko jeśli ci użytkownicy mają treść. Wyklucza to role użytkowników bez uprawnień do pisania jako subskrybentów lub klientów w sklepie e-commerce.

Jeśli przenosisz witrynę WordPress, dane użytkownika będą już uwzględnione w kopii zapasowej bazy danych WordPress. Co jeśli chcesz przenieść dane użytkownika, a nie całą stronę internetową?

Wiele firm i właścicieli witryn może chcieć wykorzystywać dane użytkowników na swoich platformach CRM, listach e-mail lub innych kampaniach marketingowych.

Wtedy będziesz potrzebować narzędzia do łatwego eksportu danych użytkownika do pliku CSV. Są to zwykłe pliki tekstowe, w których każde pole danych użytkownika jest oddzielone przecinkiem. Pliki CSV można otwierać w dowolnym oprogramowaniu do arkuszy kalkulacyjnych, takim jak Arkusze Google, Microsoft Excel itp.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak łatwo wyeksportować dane użytkownika WordPress do pliku CSV.

Eksportuj dane użytkownika WordPress do pliku CSV

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest instalacja i aktywacja wtyczki Eksportuj użytkowników do CSV. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Użytkownicy »Eksportuj użytkowników do CSV strona, aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Eksportuj do konfiguracji CSV

Wybierz rolę użytkownika, którą chcesz wyeksportować lub wybierz „Wszystkie funkcje”. Wtyczka pozwala również wybrać zakres dat, aby pobrać tylko użytkowników, którzy dołączyli między tym okresem.

Po zakończeniu kliknij przycisk eksportu, aby kontynuować.

Wtyczka przygotuje plik CSV zawierający dane użytkownika i wyśle ​​go do Ciebie jako plik do pobrania. Po pobraniu możesz otworzyć ten plik w programie do obsługi arkuszy kalkulacyjnych lub zaimportować go do innych programów.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wyeksportować dane użytkownika WordPress do pliku CSV. Możesz także zapoznać się z naszą ogromną listą przydatnych porad, sztuczek i sztuczek dla WordPressa dla początkujących.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, subskrybuj nasz kanał YouTube oglądać filmy instruktażowe WordPress. Możesz nas również znaleźć na stronie Twitter i Facebook.