Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu iPhone za pomocą Chromecasta

W ciągu ostatnich kilku lat wojna o dekodery ogromnie się rozgrzała. Ze względu na ponowne skupienie się na pozornie nieskończonej ilości usług przesyłania strumieniowego i ruch przecinarki sznurowej w całym kraju, miliony domów zainwestowało w urządzenia, które podłączają się do naszych telewizorów, abyśmy mogli łatwiej oglądać potrzebne treści, kiedy chcieć tego. Zamiast płacić za tysiące kanałów obsługiwanych reklamami, przeszliśmy na metodologię przesyłania strumieniowego online, polegając na tych usługach subskrypcji bez reklam, aby zapewnić nam rozrywkę zamiast starszych wcześniej zaplanowanych metod.

Naszym ulubionym urządzeniem do przesyłania strumieniowego najpopularniejszej firmy wyszukiwania na świecie jest Chromecast, klucz sprzętowy o wartości 35 USD, który podłącza się z tyłu telewizora i umożliwia strumieniowe przesyłanie treści do urządzenia bezpośrednio z urządzenia iPhone lub Android. To świetny środek między korzystaniem z połączenia przewodowego a użyciem pełnego dekodera, który może kosztować sto dolarów, a jednocześnie oferuje prawie każdą opcję przesyłania strumieniowego pod słońcem. To świetny sposób na wejście do gry strumieniowej z tanią opcją, bez konieczności śledzenia osobnego pilota.

Ponieważ Chromecast jest przede wszystkim standardem opartym na Androidzie, ma trochę więcej mocy na własnym systemie operacyjnym Google niż na AppleIOS, ale to nie znaczy, że nie możemy użyć kilku obejść, aby zrealizować wszystkie transmisje strumieniowe oparte na iOS na naszym ulubionym kluczu za 35 USD. Przyjrzyjmy się, jak ta platforma działa w tym przewodniku na temat przesyłania strumieniowego i kopii lustrzanej zawartości z iPhone’a lub iPada na urządzenie Chromecast.

Przesyłanie strumieniowe treści z aplikacji obsługiwanych przez Cast

Ogólnie rzecz biorąc, najpopularniejszym sposobem przesyłania strumieniowego treści z urządzenia mobilnego do Chromecasta jest korzystanie z aplikacji obsługujących standard Chromecast do przesyłania strumieniowego bezpośrednio w odpowiedniej aplikacji na iOS. Konfigurowanie urządzenia Chromecast jest tak proste, jak pobranie aplikacji Google Home ze sklepu z aplikacjami na iOS i użycie jej do skonfigurowania urządzenia do przesyłania strumieniowego bezpośrednio z lokalnej sieci domowej. Aplikacja Google Home przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji nowego urządzenia Chromecast, jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś go w samej sieci, dzięki czemu łatwo od razu wstaniesz i zaczniesz działać.

Aplikacja Google Home może także sugerować treści z innych aplikacji obsługujących Cast, a będziesz zaskoczony, ile aplikacji na iOS obsługuje tę platformę. Pomimo tego, że zaczynał jako aplikacja Google, obsługa Cast pojawiła się wśród większości popularnych platform streamingowych dostępnych na iOS, w tym (ale na pewno nie tylko):

 • Netflix
 • YouTube
 • Pandora
 • Vimeo
 • HBO GO / Teraz
 • Muzyka Google Play
 • Spotify
 • Hulu
 • Niedzielny bilet NFL
 • To nie jest pełna lista tytułów dostępnych na platformie, ale jest to szeroki wybór treści dostępnych na iOS, który pozwala na przesyłanie strumieniowe na urządzenie Chromecast (które oprócz samego Chromecasta, w tym nowsze telewizory Vizio, Urządzenia z Android TV i nie tylko). Na powyższej liście brakuje dwóch znaczących treści: Apple i Amazon. Oba oferują własne dekodery lub urządzenia i oba mają własne substytuty przesyłania strumieniowego (odpowiednio Airplay i Allcast).

  Niestety, nie zobaczymy żadnej platformy dodającej obsługę Chromecast do swoich aplikacji w najbliższym czasie. Amazon ciężko pracował, aby upewnić się, że nawet wersja aplikacji Prime Video na Androida nie obsługuje urządzeń obsługujących Cast AppleObsługa Androida jest w dużej mierze ograniczona do Apple Muzyka, gigant technologiczny podobnie odmówił wprowadzenia jakiejkolwiek obsługi Chromecasta na urządzenia z Androidem – i nie widzimy AppleW najbliższym czasie własne telefony.

  Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu iPhone za pomocą Chromecasta 1

  Wysyłanie treści z tych aplikacji lub dowolnej innej aplikacji iOS obsługującej Cast dostępnej w sklepie z aplikacjami, której pełna lista znajdziesz tutaj—Jest tak prosty, jak każdy inny interfejs typu mirroring wbudowany w iOS. Upewnij się, że Chromecast nie śpi, a telewizor jest włączony. Otwórz aplikację, z której chcesz oglądać treści, na przykład Netflix lub Hulu.

  Tak długo, jak Chromecast jest skonfigurowany i wybudzony, zobaczysz ikonę Cast w prawym górnym rogu ekranu na iPadzie lub iPhonie. Stuknij tę ikonę Cast, a następnie wybierz urządzenie Cast, do którego chcesz przesłać zawartość. Twój Chromecast załaduje następnie wideo lub muzykę bezpośrednio do telewizora i będziesz mógł swobodnie korzystać z telefonu lub tabletu, jak w innym przypadku. Wszystko to sprawia, że ​​niezwykle łatwe jest oglądanie treści w taki sposób, w jaki chcesz ją oglądać, bez poświęcania możliwości używania telefonu jako komunikatora lub narzędzia społecznościowego.

  Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu iPhone za pomocą Chromecasta 2

  Tworzenie kopii lustrzanej urządzenia iOS za pomocą Chromecasta

  Oczywiście, jeśli chcesz skopiować ekran telefonu do Chromecasta, potrzebujesz nieco więcej konfiguracji niż typowa aplikacja Chromecast. Podczas gdy większość użytkowników w pełni skorzysta ze standardowej opcji kopii lustrzanej Chromecasta – to znaczy, używając aplikacji z wbudowaną funkcją przesyłania opisaną powyżej – możesz zechcieć kopię lustrzaną telefonu w celu użycia z aplikacją, która nie obsługuje Casting, jak Apple Zdjęcia, aby wyświetlić te treści w telewizorze.

  Niestety nie ma natywnego sposobu, aby to zrobić, więc każdy, kto przyjdzie do tego artykułu z wielką nadzieją na temat tego, co można, a czego nie można zrobić, wykonując kopię lustrzaną z iPhone’a na Chromecasta. To nie jest najłatwiejszy proces, a jeśli jesteś nowicjuszem na platformie lub planujesz konsekwentnie kopiować swój telefon, łatwiej zainwestować w Apple Telewizja na Airplay zamiast Chromecasta z obejściem dla iOS. Ale w przypadku szybkiego i brudnego tworzenia kopii lustrzanych Chromecast może wykonać zadanie w mgnieniu oka.

  Zanim zaczniemy, potrzebujesz komputera z systemem macOS lub Windows 10, który jest podłączony do tej samej sieci co iPhone lub iPad i Chromecast. Upewnij się, że go masz, zanim przejdziesz do poniższego przewodnika – będziemy go potrzebować natychmiast.

  Konfigurowanie komputera

  Aby wykonać kopię lustrzaną telefonu na komputerze, będziemy musieli użyć laptopa lub komputera stacjonarnego jako swego rodzaju serwera, ustanawiając połączenie między urządzeniem Chromecast a protokołem Airplay wbudowanym w iOS. Istnieje mnóstwo istniejących aplikacji serwerowych Airplay, które istnieją, aby pomóc Ci przesyłać strumieniowo urządzenie na komputer, i są tutaj dwie główne.

  Pierwszy, Apowersoft ApowerMirror, pozwala nam automatycznie używać Airplay do przesyłania strumieniowego ekranu naszego telefonu lub tabletu bezpośrednio na Twój Windows lub laptop Mac lub komputer stacjonarny. Istnieje darmowa wersja ApowerMirror, ale zawiera znak wodny w twoim strumieniu. Dla niektórych może to nie stanowić problemu i jest to jedna z najlepszych darmowych aplikacji do tworzenia kopii lustrzanych, jakie widzieliśmy.

  Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu iPhone za pomocą Chromecasta 3

  Mirroring telefonu do komputera

  Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze będziesz chciał przejść do Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie, przesuwając w górę od dołu ekranu urządzenia i stukając ikonę Airplay. Tak długo, jak długo ApowerMirror został skonfigurowany na twoim komputerze i jest aktualnie aktywny, powinieneś zobaczyć opcję na swoim komputerze, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej telefonu bezpośrednio na komputerze. Ekran telefonu pojawi się na wyświetlaczu komputera, umożliwiając wyświetlanie zdjęć lub filmów na ekranie komputera.

  Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu iPhone za pomocą Chromecasta 4

  Gdy upewnisz się, że ustawienia lusterka odpowiadają Ci – w tym dostosowanie jakości, rozdzielczości, dźwięku i wszelkich innych potrzebnych ustawień – możesz przejść do wyświetlania obrazu z komputera na Chromecasta.

  Mirroring twojego komputera na Chromecastu

  Teraz, gdy obraz Twojego telefonu jest poprawnie odwzorowany w ApowerMirror lub AirServer, możemy przejść do ostatniego kroku: przeniesienia lustra telefonu z komputera na Chromecasta. W takim przypadku Chromecast działa głównie jako pośrednik między iPhonem lub iPadem a telewizorem. Powiedziawszy to, wciąż musimy pracować nad przeniesieniem obrazu z laptopa lub komputera stacjonarnego do telewizora. Mając to na uwadze, oto jak to zrobić.

  Upewnij się, że masz Chrome na swoje urządzenie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Będziesz go potrzebować, aby korzystać z własnego systemu Cast wbudowanego w Chrome w Google i kopiować laptopa na telewizor. Po zainstalowaniu i zalogowaniu się w Chrome upewnij się, że lustro iPhone’a lub iPada jest aktywne w tle w wybranej aplikacji serwera Airplay.

  Teraz dotknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu urządzenia i znajdź opcję „Cast…” w menu. Stuknięcie tego przycisku spowoduje otwarcie menu, które wyświetli dowolną platformę obsługującą Google Cast w tym obszarze, w tym Chromecast, Chromecast Audio, Google Home lub dowolną inną platformę obsługującą Cast. Chcesz znaleźć urządzenie Chromecast podłączone do telewizora i wybrać je.

  Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu iPhone za pomocą Chromecasta 5

  Na następnym ekranie Cast zapyta, czy chcesz wykonać kopię lustrzaną całego pulpitu, czy tylko otwartą kartę w tym czasie. W tym miejscu wybierz „Cast Desktop”, a zobaczysz cały pulpit, lustro iPhone’a i wszystko, pojawi się na ekranie telewizora, a wszystko to bez przewodów. Odtąd możesz używać telefonu iPhone zgodnie z przeznaczeniem. Ponieważ jest to trochę kłopotliwe obejście, możesz zauważyć pewne opóźnienia w niektórych aplikacjach lub działaniach. To z pewnością nie jest idealna strategia, a jeśli szukasz czegoś bardziej stabilnego, możesz podłączyć komputer Mac lub PC bezpośrednio do portu HDMI w telewizorze zamiast korzystać z połączenia bezprzewodowego i polegać na Chrome dubluj cały pulpit.