Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 1

Zawsze dobrze jest mieć kopię zapasową wszystkich niezbędnych danych. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się zdarzyć coś nieoczekiwanego, i ostatecznie tracisz wszystko.

Jeśli Twoje rozmowy WhatsApp i Telegram są niezbędne, musisz mieć kopię zapasową. Mając taki, nie musisz się martwić próbą odzyskania wszystkich odpowiednich dokumentów i zdjęć, które przysłał ci znajomy.

Jak wykonać kopię zapasową WhatsApp na Dysku Google

Przed utworzeniem kopii zapasowej konta WhatsApp będziesz potrzebować kilku rzeczy. Na przykład będziesz potrzebować:

    Stabilne połączenie internetowe Wystarczająco dużo miejsca w telefonie Aktywne konto Google Zainstalowane usługi Google Play

Jeśli masz wszystko na liście, możesz jechać. Aby wykonać kopię zapasową zawartości WhatsApp:

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 2

    Otwórz WhatsApp Wybierz więcej opcji Ustawienia Czaty Kopia zapasowa czatów Wybierz Kopia zapasowa na Dysku Google Ustaw częstotliwość tworzenia kopii zapasowych: Nigdy, tylko po dotknięciu Kopia zapasowa Wybierz sieć, dla której chcesz wykonać kopię zapasową WhatsApp przez WiFi lub WiFi / sieć komórkową

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 3

Nie martw się, że kopia zapasowa WhatsApp zajmuje miejsce na Dysku Google, to już przeszłość. Pamiętaj też, że jeśli nie utworzysz kopii zapasowej WhatsApp w ciągu ponad roku, zostanie ona usunięta z Dysku Google.

Za każdym razem, gdy utworzysz kopię zapasową, poprzednia kopia zapasowa zostanie usunięta. Nie można odzyskać starszych kopii zapasowych WhatsApp. Tak długo, jak kopia zapasowa znajduje się na Dysku Google, nie będzie szyfrowana od końca do końca przez WhatsApp.

Jak ręcznie wykonać kopię zapasową WhatsApp

Jeśli zamiast tego zrobisz coś samodzielnie, możesz ręcznie wykonać kopię zapasową rozmów WhatsApp. Możesz to zrobić przez:

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 4

    Uruchom WhatsApp Stuknij w trzy pionowe kropki Ustawienia Czaty Kopia zapasowa czatu Stuknij BACKUP

Jak wykonać kopię zapasową WhatsApp na inne konto

Jeśli w dowolnym momencie chcesz zmienić konto i ustawić kopie zapasowe na nowe, przejdź do:

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 5

    Więcej opcji Ustawienia Czaty Czat Kopia zapasowa Konto Google Wybierz nowe konto

Jak wykonać kopię zapasową konta Telegram

Aby wykonać kopię zapasową czatów Telegram, musisz przejść na stronę desktop.telegram.org. Zostaniesz poproszony o zainstalowanie Telegramu na komputerze, ale nie martw się, ponieważ proces pobierania zajmuje tylko kilka minut.

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 6

Kliknij trzy poziome linie i przejdź do Ustawień. Kliknij opcję Zaawansowane i wybierz opcję Eksportuj dane telegramu.

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 7

W następnym oknie musisz wybrać, co chcesz wyeksportować. Na przykład możesz wybrać jedną z opcji, takich jak:

Lista kontaktów Czaty osobiste Czaty botowe Grupy prywatne Tylko moje wiadomości Kanały prywatne Grupy publiczne Zdjęcia

Po dokonaniu wyboru kliknij opcję eksportu w prawym dolnym rogu, aby ukończyć zadanie. Należy pamiętać, że jeśli niedawno zainstalowałeś Telegram po dłuższym nie korzystaniu z niego, nie pozwoli Ci on eksportować niczego do upływu 24 godzin.

Wyśle powiadomienie do wszystkich urządzeń, na których masz telegram, że zażądano eksportu.

Jak zapisać określone czaty w telegramie

Jeśli nie wszystkie czaty mają dla Ciebie takie samo znaczenie, możesz zapisać tylko określone czaty. Aby wyeksportować czat, otwórz stronę Telegram i otwórz rozmowę, którą chcesz zapisać.

Jak wykonać kopię zapasową danych WhatsApp i telegramu 8

Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i kliknij Eksportuj historię czatów. Podobnie jak w przypadku ogólnej opcji eksportu, musisz określić, co chcesz wyeksportować, zaznaczając pole z boku każdej opcji.

Po dokonaniu wyboru kliknij opcję Eksportuj i możesz zacząć. Udanego eksportu!

Wniosek

Niektóre rozmowy są zbyt ważne, aby ryzykować ich utratę. Eksportując je w bezpieczniejsze miejsce, możesz mieć pewność, że będziesz mieć do nich dostęp później. Jakie rozmowy będziesz zapisywać? Daj mi znać w komentarzach poniżej.