Jak wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą Findera

Okresowe tworzenie kopii zapasowych iPhone'a lub iPada na komputerze Mac to dobra praktyka, która może Cię wyprowadzić z równowagi, na wypadek utraty danych na iPhonie. Poniżej znajdziesz instrukcje tworzenia kopii zapasowej iPhone'a na Macu za pomocą Findera.

Wykonaj kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą Findera

Chociaż bardzo łatwe jest skonfigurowanie automatycznych kopii zapasowych w iCloud na iPhonie, należy pamiętać, że kopie zapasowe iCloud nie są uważane za pełną kopię zapasową iPhone'a.

Kopie zapasowe iCloud nie obejmują danych, które są już dostępne w iCloud. To praktycznie oznacza, że ​​iMessages, zdjęcia, notatki i kalendarze nie będą dostępne w iCloud Backup, jeśli są one również dostępne w iCloud.

Ponadto iPhone nie będzie mógł wykonać kopii zapasowej swojej daty w iCloud, jeśli rozmiar daty dostępnej na iPhonie jest większy niż dozwolony 5 GB w planie bezpłatnej przestrzeni dyskowej iCloud.

W takim przypadku musisz zwolnić miejsce w usłudze iCloud lub skorzystać z opcji AppleTo miesięczne płatne plany przestrzeni dyskowej iCloud.

Dlatego zapewniamy poniżej czynności, aby pobrać pełną kopię zapasową iPhone'a na komputer Mac za pomocą Findera na komputerze Mac.

1. Wykonaj kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą Findera

Wykonaj poniższe czynności, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac za pomocą Findera.

1. Połącz swój iPhone do portu USB w Mac Kabel ze złącza Lightning na USB.

2. Odblokuj iPhone'a, wprowadzając ekran blokady Kod dostępu lub za pomocą Touch ID / FaceID.

3. Kliknij na Finder ikona na komputerze Mac.

Ikona Findera na komputerze Mac

4. Następnie wybierz swój iPhone w lewym okienku. W prawym okienku przewiń w dół do sekcji „Kopie zapasowe”> wybierz Wykonaj kopię zapasową wszystkich danych z telefonu iPhone na tym komputerze Mac opcję i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz przycisk.

Wykonaj kopię zapasową wszystkich danych iPhone'a na komputerze Mac

5. Oczekiwanie na zakończenie procesu tworzenia kopii zapasowej.

Czas wykonania kopii zapasowej będzie zależał od ilości danych dostępnych w telefonie iPhone.

2. Utwórz zaszyfrowaną kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac

Aby chronić swoje hasła i inne poufne dane, możesz pobrać kopię zaszyfrowanej kopii zapasowej iPhone na komputer Mac.

1. Połącz swój iPhone do portu USB w Mac Kabel ze złącza Lightning na USB.

2. Odblokuj iPhone'a, wprowadzając ekran blokady Kod dostępu lub za pomocą Touch ID / FaceID.

3. Kliknij na Finder ikona na komputerze Mac.

Ikona Findera na komputerze Mac

4. Następnie wybierz swój iPhone w lewym okienku. W prawym okienku przewiń w dół do sekcji „Kopie zapasowe”> wybierz Wykonaj kopię zapasową wszystkich danych z telefonu iPhone na tym komputerze Macwybierz Szyfrowana lokalna kopia zapasowa opcję i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz przycisk.

Utwórz zaszyfrowaną kopię zapasową iPhone'a na komputerze Mac

Note: Kiedy wybierzesz Szyfrowana lokalna kopia zapasowa po raz pierwszy zostanie wyświetlony monit o skonfigurowanie hasła w celu uzyskania dostępu do zaszyfrowanego pliku kopii zapasowej na komputerze Mac.

Skonfiguruj zaszyfrowane hasło kopii zapasowej iPhone'a na komputerze Mac

Ważne: Upewnij się, że nie zgubiłeś hasła szyfrowanej kopii zapasowej. Nie będziesz mieć dostępu do zaszyfrowanej kopii zapasowej bez podania tego hasła.

Jak sprawdzić kopie zapasowe iPhone'a na komputerze Mac

Przed odłączeniem telefonu iPhone od komputera Mac dobrą praktyką jest potwierdzenie, że kopia zapasowa telefonu iPhone została wykonana i jest dostępna na komputerze Mac.

Aby potwierdzić, kliknij Zarządzaj kopiami zapasowymi przycisk (w sekcji Kopie zapasowe), co spowoduje natychmiastowe wyświetlenie listy wszystkich kopii zapasowych iPhone'a dostępnych na komputerze Mac.

Gdy kopia zapasowa będzie dostępna na komputerze Mac, będzie można użyć tej kopii zapasowej do przywrócenia danych na telefonie iPhone (w razie potrzeby).