Jak wykonać kopię zapasową WhatsApp na kartę SD na telefonie z Androidem

Jeśli masz ton wiadomości WhatsApp na telefonie z Androidem, możesz chcieć zrobić kopię tych wiadomości. Poniżej znajdują się kroki tworzenia kopii zapasowej WhatsApp na karcie SD w telefonie z Androidem.

Utwórz kopię zapasową WhatsApp na karcie SD

Domyślnie WhatsApp tworzy kopie zapasowe wiadomości na Dysku Google na urządzeniach z Androidem i iCloud Drive na urządzeniach z iOS.

Chociaż tworzenie kopii zapasowych wiadomości WhatsApp na Dysku Google jest wygodne, należy pamiętać, że wiadomości i multimedia zapisane na Dysku Google nie są chronione przez szyfrowanie całościowe WhatsApp.

Ponadto, jeśli zmieniasz system Android na iPhone'a, przywracanie wiadomości WhatsApp z Google Drive Backup nie jest łatwe.

Możesz uzyskać większą kontrolę nad kopiami zapasowymi WhatsApp, wykonując ręczne tworzenie kopii zapasowych na karcie SD, zamiast zezwalać WhatsApp na tworzenie kopii zapasowych na Dysku Google lub iCloud Drive.

Utwórz kopię zapasową WhatsApp na karcie SD

Aby wykonać kopię zapasową WhatsApp na karcie SD, wystarczy uniemożliwić WhatsApp tworzenie kopii zapasowej na Dysku Google, a następnie zainicjować ręczne tworzenie kopii zapasowej WhatsApp na karcie SD na urządzeniu z Androidem.

1. Otwórz Whatsapp na telefonie lub tablecie z Androidem.

2. Po przejściu do WhatsApp dotknij 3- menu kropek ikona znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu i dotknij Ustawienia w rozwijanym menu.

Otwórz ustawienia WhatsApp

3. Na ekranie ustawień WhatsApp dotknij Czaty opcja

Opcja czatów na ekranie ustawień WhatsApp

4. Na ekranie Czaty dotknij Kopia zapasowa czatu.

Opcja ustawień kopii zapasowej czatu

5. Na ekranie Kopia zapasowa czatu przewiń w dół i dotknij Kopia zapasowa na Dysku Google opcja znajduje się w sekcji „Ustawienia Dysku Google”.

Opcja tworzenia kopii zapasowej na Dysku Google na ekranie ustawień WhatsApp

6. W wyświetlonym oknie podręcznym wybierz Nigdy opcja

Wyłącz WhatsApp Backup na Dysku Google

7. Po wyłączeniu kopii zapasowych WhatsApp na Dysku Google wróć do Kopia zapasowa czatu ekran i dotknij Kopia zapasowa przycisk.

Utwórz kopię zapasową WhatsApp na karcie SD

Po dotknięciu Kopia zapasowa, urządzenie z Androidem rozpocznie tworzenie kopii zapasowej wszystkich wiadomości WhatsApp, zdjęć i filmów na karcie SD.

Jak znaleźć kopię zapasową WhatsApp na karcie SD

Aby uzyskać dostęp do WhatsApp Backup na karcie SD, musisz pobrać narzędzie File Manager z Google Play Store na telefonie z Androidem (jeśli nie jest jeszcze dostępny).

1. Otwórz Narzędzie menedżera plików na urządzeniu z Androidem.

2. Stuknij w Moje pliki > przewiń w dół i dotknij Karta SD opcja znajdująca się w sekcji „Lokalne przechowywanie”.

Otwórz pamięć karty SD na telefonie z Androidem

3. Na następnym ekranie zobaczysz Whatsapp Folder

Folder WhatsApp na karcie SD

Ten folder WhatsApp będzie zawierał kopię zapasową wszystkich wiadomości WhatsApp, zdjęć i filmów.