Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wykorzystać IoT w marketingu B2B i CX w 2021 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wykorzystać IoT w marketingu B2B i CX w 2021 roku

Świat marketingu to stale zmieniający się krajobraz, a firmy B2B mają swoje własne, unikalne wyzwania marketingowe. Współcześni nabywcy i dyrektorzy generalni B2B są na ogół bardzo obeznani z technologią, bardzo produktywni i sceptycznie nastawieni do wszelkich ofert.

Na szczęście wraz z szybkim wzrostem zaawansowania technologicznego w ciągu ostatnich 2 dziesięcioleci marketerzy mają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Jedynym ograniczeniem strategii marketingowej w dzisiejszych czasach jest kreatywność.

Internet rzeczy (IoT) to jedna z dziedzin, która odnotowała niesamowity wzrost i oferuje marketerom B2B wiele możliwości marketingowych, aby rozszerzyć swój zasięg.

Rozwój IoT i najnowsze trendy

Mówi się, że pierwszym urządzeniem IoT jest Automat sprzedający Coca-Colę na Uniwersytecie Carnegie Mellon lokalni programiści połączyli się z Internetem, aby zobaczyć, jakie napoje są dostępne, zanim podejdą do automatu. Technologia nadal się rozwijała i powstała nazwa „Internet przedmiotów”. 1999 autorstwa Kevina Ashtonadyrektor wykonawczy Auto-ID Labs.

IoT odnosi się do dowolnego obiektu lub sieci obiektów, które mają możliwość gromadzenia i analizowania danych bez interwencji człowieka. Branża doświadczyła gwałtownego wzrostu i $1 bilion ma zostać wydanych na technologię IoT na całym świecie do 2022 roku.

Jednym z ostatnich trendów w IoT jest wzrost liczby czujników wideo i audio wbudowanych w urządzenia. Wynika to z wielu czynników, w tym z faktu, że dane wideo i audio należą do najbogatszych i najbardziej użytecznych. W połączeniu z szybszymi prędkościami Internetu, niższymi kosztami technologii wideo, niedrogim przechowywaniem w chmurze oraz postępem w dziedzinie wideo i analityka głosu doprowadziło do powstania znacznie większej liczby kamer i mikrofonów w urządzeniach IoT.

Kolejnym trendem jest tworzenie komplementarnej architektury dla urządzeń IoT, które wykorzystują moc chmury i sztucznej inteligencji do przechowywania i przetwarzania danych. Dzięki temu urządzenie IoT może natychmiast reagować na dane, co jest koniecznością w przypadku urządzeń takich jak samojezdne samochody. Kilka architektur IT z tymi właściwościami zostały już wprowadzone na rynek.

Rekommenderad:  Co reklama programatyczna może zrobić dla strategii marketingowej online Twojej marki

Wykorzystanie IoT w marketingu to również rosnący trend, choć marketerzy od początku widzieli potencjał w IoT. Niesamowitą rzeczą w IoT w marketingu jest to, że pozwala firmom lepiej słuchać, bardziej angażować się i tworzyć bardziej skoncentrowane na kliencie, holistyczne podejście do marketingu. Jest to szczególnie pomocne w marketingu B2B, który polega na budowaniu i pielęgnowaniu relacji.

Marketing mediów społecznościowych

IoT zmienia marketing w mediach społecznościowych (SMM) w bardzo fundamentalny sposób. Aby zrozumieć, w jaki sposób firmy B2B mogą najlepiej wykorzystać IoT w swoich strategiach SMM, musimy najpierw zrozumieć, w jaki sposób firmy B2B wykorzystują media społecznościowe.

Badania wskazuje że podstawowa forma komunikacji i marketingu B2B odbywa się twarzą w twarz.

Chociaż należy zauważyć, że „twarzą w twarz” niekoniecznie oznacza „osobiście”, odnosi się po prostu do każdej osobistej komunikacji jeden na jeden, w tym głosu, wideo, a nawet poczty elektronicznej. Media społecznościowe są zwykle wykorzystywane przez firmy B2B jako sposób na wspieranie relacji z klientami, które mają, i niekoniecznie uzyskanie większej ekspozycji.

Firmy B2B lubią korzystać z mediów społecznościowych, aby poprawić SEO i zwiększyć ruch na stronach docelowych, kierować reklamy do profesjonalistów i kontaktować się z klientami. IoT można wykorzystać do osiągnięcia wszystkich tych celów i nadal jest on w znacznym stopniu niedostatecznie wykorzystywany przez firmy B2B.

Wnioski z IoT można wykorzystać w mediach społecznościowych do tworzenia ukierunkowanych postów i inteligentnego udostępniania ich najbardziej zainteresowanym osobom, kierując ruch do Twojej witryny. Co więcej, jeśli Twoja firma B2B ma wieloaspektową stronę internetową, możesz promować każdą kategorię treści do oddzielnych grup ludzi, aby zwiększyć ruch. Ponieważ słuchanie i analiza IoT stają się coraz bardziej wyrafinowane, oczekuje się, że możliwy będzie 100% CTR.

Aby pielęgnować relacje z klientami za pomocą SMM, firmy B2B mogą wykorzystywać wirtualne systemy telekomunikacyjne do śledzenia zainteresowań klientów i omawianych problemów. Być może w miarę jak analityka wideo IoT stanie się bardziej zaawansowana, firmy będą mogły zbierać informacje z rozmów wideo, które w innym przypadku zostałyby przeoczone. Kontynuacje z odpowiednimi, pomocnymi treściami można następnie udostępniać w ramach strategii marketingowej w mediach społecznościowych.

Rekommenderad:  10 bezpłatnych zasobów online dla początkujących do nauki Julii

Spostrzeżenia IoT mogą być również wykorzystywane do kierowania reklam do profesjonalistów w mediach społecznościowych. Dane z połączonych wirtualnych asystentów mogą dostarczyć firmom B2B informacji o tym, kto najbardziej potrzebuje ich usług lub kto może być idealnym kandydatem na stanowisko. Platformy mediów społecznościowych można następnie wykorzystać do spersonalizowanej promocji usługi lub stanowiska.

marketingu treści

Gra w content marketing zmieniła się drastycznie z powodu IoT. Na przykład teraz, gdy coraz więcej osób zadaje pytania swoim inteligentnym urządzeniom, używając języka naturalnego, zamiast wpisywać słowa kluczowe w Google, treści w języku naturalnym wygrywają z upychaniem słów kluczowych.

IoT może być wykorzystany do wzmocnienia marketingu treści B2B na dwa główne sposoby: dostosowanie i wyczucie czasu. IoT oferuje wgląd w problemy, z jakimi borykają się Twoi klienci, czego szukają, co powoduje ich frustrację i jakie są ich zainteresowania. Te informacje są potężnym kluczem do tworzenia niezwykle spersonalizowanych treści dla obecnych i potencjalnych nowych klientów.

Dodatkowo dane z IoT mogą informować, kiedy i gdzie wysyłać spersonalizowane treści, aby Twoje kontakty i potencjalni klienci otrzymywali je wtedy, gdy najbardziej ich potrzebują.

Rozwój produktu

Dla dostawców B2B IoT ma ogromny wpływ na rozwój produktów, a także niemal każdy aspekt łańcucha dostaw. Zaopatrując firmę w podłączone urządzenia, takie jak kamery monitorujące lub kardiomonitory, można uzyskać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym zawierające cenne informacje na temat użytkowania i usterek przez klientów. Może to prowadzić do znacznie szybszego zwrotu w projektowaniu problemów i rozwiązywaniu problemów.

Gdy urządzenia IoT zostaną zintegrowane z systemem Unified Communications lub CPaaS, przepływ informacji do właściwej osoby we właściwym dziale będzie jeszcze szybszy.

Co nas czeka w marketingu IoT i B2B

Wydaje się, że popularność urządzeń IoT tylko rośnie. Analityka również staje się coraz potężniejsza. W przyszłości większość reklam, które zobaczymy, prawdopodobnie będzie spersonalizowana i dostosowana do naszych zainteresowań, potrzeb i lokalizacji.

Rekommenderad:  Szkolenie dotyczące molestowania seksualnego, które Twoja mała firma musi znać w erze #MeToo

Wreszcie, w miarę jak sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej wyrafinowana, zobaczymy, że będzie ona coraz bardziej zintegrowana z IoT. Na przykład Google jest szczególnie inwestowany Sztuczna inteligencja, która może tworzyć treści. Być może w nie tak odległej przyszłości pojawią się urządzenia IoT, które będą w stanie nie tylko określić, jakie treści będą najbardziej przydatne dla konkretnej osoby, ale także tworzyć i dostarczać te treści w najbardziej odpowiednim czasie.

Przy wszystkich tych postępach technologicznych, tym, co naprawdę pomoże firmom B2B się wyróżnić, jest budowanie silnych relacji. Ludzie są zaprogramowani na połączenie. Najlepsze strategie marketingowe B2B zawsze będą koncentrować się na głębokich relacjach zbudowanych na zaufaniu i autentyczności.