Jak wyłączyć Asystenta „Ok Google” w Androidzie

Google Assistant to przydatne narzędzie, gdy chcesz kontrolować swój telefon bez fizycznego dotykania go. Ale funkcja aktywowana głosem może być problemem, gdy odbiera wszystko, co mówisz, i przerywa rozmowy niepotrzebnymi aktualizacjami lub zapytaniami dotyczącymi wypowiadanych słów.

Są też użytkownicy, którzy czują się nieswojo z powodu tego, że Google wsłuchuje się we wszystko, co mówią i prowadzi rejestr. Na szczęście można wyłączyć następujące proste kroki Google Assistant.

Wyłącz OK rozpoznawanie głosu Google

Otwórz urządzenie z Androidem i przejdź do menu Ustawienia, które jest listą opcji, które telefon oferuje, aby je dostosować.

Przewiń listę opcji, aż zobaczysz sekcję zatytułowaną „Google”. Kliknij tę sekcję, aby otworzyć funkcje dostosowywania oferowane przez giganta wyszukiwarek dla Twojego telefonu z Androidem.

Sekcja ustawień Google

Ponownie przewiń listę opcji na ekranie, aż znajdziesz sekcję „Wyszukiwanie, asystent i głos” i wybierz ją.

Opcje ustawień Google

Pojawi się nowe okno, w którym zobaczysz opcję Głos obok ikony mikrofonu. Naciśnij opcję Voice, a następnie przejdź do „Voice Match” na nowej stronie, która się otworzy.

Asystent wyszukiwania i głos (1)

Pierwszą opcją, którą zobaczysz, jest „Dostęp z dopasowaniem głosowym”. Ta opcja umożliwia dostęp Google Assistant za każdym razem, gdy powiesz „Ok Google” w słuchawce telefonu. Zobaczysz także kolejną opcję zatytułowaną „Podczas jazdy”, która pozwala sterować Mapami Google za pomocą poleceń głosowych podczas jazdy.

Dobra Google Voice Match

Wyłącz obie te opcje, aby wyłączyć funkcję rozpoznawania głosu „OK Google” w telefonie lub wybierz tylko jedną z nich, aby wyłączyć w zależności od preferencji.

Wyłączyć Google Assistant

Ponownie otwórz telefon, przejdź do Ustawień i przejdź do sekcji Google na stronie Ustawienia. Ponownie przejdź do opcji wyszukiwania, asystenta i głosu i dotknij go.

Tym razem poszukaj Google Assistant kartę i kliknij ją.

Twoja strona profilu Google zostanie wyświetlona przed Tobą. Przewiń w bok w lewo, aby wyświetlić sekcję „Asystent” profilu. Ta strona zawiera szczegółowe informacje dotyczące Twojego profilu, z którego korzysta Google, aby asystent AI mógł z Tobą współpracować.

Google Assistant  Parowanie telefonu

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Urządzenia asystujące, w której znajdziesz opcję Telefon i opcję „Dodaj urządzenie”. Kliknij Telefon, aby przejść do nowej strony, na której pierwsza opcja jest po prostu zatytułowana Google Assistant. Wyłącz tę opcję, dotykając przycisku podświetlonego na niebiesko obok niej.

Wybór wprowadzania mowy

Alternatywnie, jeśli chcesz po prostu wyłączyć funkcję rozpoznawania głosu Google Assistantprzewiń w dół tej samej strony do sekcji Dopasowywanie głosu.

Opcje dopasowania głosowego

W sekcji Głos i mowa dotknij opcji Preferowane wprowadzanie i wybierz Klawiatura zamiast Głosu z wyskakującego mini okna.

Preferowane wprowadzanie głosowe

Wniosek

„Ok Google” może być wygodne w czasach, gdy nie możesz używać rąk do interakcji z telefonem, ale technologia stojąca za tą funkcją wciąż jest daleka od ideału. Oczywiście istnieją również obawy dotyczące prywatności związane z takim programem. Wykonując powyższe czynności, możesz wyłączyć tę funkcję, kiedy tylko masz na to ochotę, i włączyć ją później, zgodnie z własnymi preferencjami.

Źródło zdjęcia: Google może pamiętać rzeczy dla Ciebie

Czy ten artykuł jest przydatny?