Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wyłączyć autokorektę w WhatsApp 2023: Android i amp; iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wyłączyć autokorektę w WhatsApp 2023: Android i amp; iOS

Funkcja autokorekty w WhatsApp pomaga użytkownikom pisać szybciej i precyzyjniej, a także może pomóc w poprawianiu błędów ortograficznych. Czasami jednak użytkownik może chcieć wyłączyć autokorektę, szczególnie podczas wpisywania konkretnych nazw lub terminów, które nie mają być automatycznie poprawiane.

W tym artykule omówimy wszystko, czego szukasz, jak zatrzymać autokorektę w WhatsApp na Androidzie i iOS, podając wiele szczegółów, które powinieneś sprawdzić!

Co to jest autokorekta?

Gdy użytkownik pisze, funkcja autokorekty powszechnie dostępna w smartfonach i innych urządzeniach elektronicznych automatycznie poprawia literówki lub błędy ortograficzne. Po włączeniu tej funkcji klawiatura automatycznie zaproponuje alternatywne słowo, które według niej użytkownik zamierzał wpisać. Poprawia również każde błędnie napisane słowo do prawidłowego słowa słownikowego.

Chociaż ma to na celu uczynienie pisania dokładniejszym i wydajniejszym, czasami może również prowadzić do niezamierzonych, a nawet zabawnych błędów. Od samego początku funkcja autokorekty ewoluowała wraz z udoskonaleniami i obecnie jest powszechną funkcją w wielu aplikacjach, takich jak edytory tekstu i aplikacje do przesyłania wiadomości.

Dlaczego moja wiadomość WhatsApp ma tylko jeden znacznik?

Jak wyłączyć autokorektę w WhatsApp (urządzenia z systemem iOS)?

Aby wyłączyć autokorektę w WhatsApp na urządzeniach z systemem iOS, musisz wyłączyć funkcję dla swojego słowa kluczowego:

Krok 1: Uruchom Ustawianie aplikacji na swoim urządzeniu iOS.

Krok 2: Idź do Ogólny opcję z menu.

Krok 3: Przewiń w dół i naciśnij Klawiatura.

Krok 4: Pod Cała klawiatura sekcję, wyłącz Auto-korekta opcja.

Krok 5: Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad pisaniem lub klawiaturą, wyłącz opcje „Automatyczne wprowadzanie wielkich liter” i „Sprawdź pisownię”.

Wykonując te czynności, możesz łatwo wyłączyć funkcję autokorekty na klawiaturze, a zmiany dotyczą również aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp.

Jak wyłączyć autokorektę w WhatsApp (urządzenia z Androidem)?

Na urządzeniach z Androidem dostępnych jest wiele klawiatur, których można używać do pisania. Niemniej jednak proces wyłączania autokorekty w WhatsApp może się różnić w zależności od używanego urządzenia i klawiatury:

Krok 1: Odwiedzać Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem.

Krok 2: Przewiń w dół >> wyszukaj System sekcja >> kliknij ją.

Krok 3: Przejdź do ‘Klawiatura i metoda wprowadzania” opcja.

Krok 4: Wybierz istniejącą klawiaturę z listy dostępnych sekcji klawiatury.

Krok 5: Po wybraniu Nazwa klawiaturyprzejdź do jego ustawień.

Krok 6: Znaleźć Autokorekta lub poprawność tekstu opcję i kliknij ją.

Krok 7: Wyłącz przełącznik obok opcji Autokorekta. Być może konieczne będzie najpierw dotknięcie opcji „Wpisywanie” na kilku klawiaturach.

Otóż ​​to! Wykonując te czynności, możesz po prostu wyłączyć funkcję autokorekty na urządzeniach z Androidem, a zmiany zostaną automatycznie zastosowane w komunikatorach internetowych, takich jak WhatsApp, Telegram i inne.