Jak wyłączyć automatyczne połączenie Wi-Fi na iPhonie!

Na prawie każdym urządzeniu, czy to smartfonie, czy notebooku, po połączeniu się z siecią Wi-Fi połączysz się z nią automatycznie kilka razy. Czasami jednak chcesz po prostu wyłączyć automatyczne połączenie Wi-Fi na swoim iPhonie.

Jest to stosunkowo proste, ale nie tak intuicyjne, jak mogłoby być. Dlatego w tym przewodniku nauczymy Cię krok po kroku, jak to zrobić. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Jak wyłączyć automatyczne połączenie Wi-Fi na iPhonie?

Można to zrobić na trzy główne sposoby. Pierwszy z nich działa tylko na urządzeniach korzystających z systemu iOS 11 lub nowszego, natomiast dwa pozostałe zawsze działają.

1. wyłącz opcjęautomatyczne połączenie

Jak wspomniano, rób to tylko wtedy, gdy korzystasz z systemu iOS 11 lub nowszego. To znaczy, jeśli masz iPhone’a 5, 5C lub iPad czwartej generacji (lub starszej) nie będą działać.

opcjaautomatyczne połączenie Jest zawsze włączany automatycznie po połączeniu z nową siecią Wi-Fi i można go wyłączyć indywidualnie. Wykonaj kroki:

 • Najpierw otwórzUstawienia na twoim iPhonie;
 • Teraz przejdź doWi-Fi a jeśli nie jest włączone, włącz;
 • Na tym ekranie zobaczysz mały niebieski symbol zi wewnątrz. Kliknij go obok sieci Wi-Fi, którą chcesz wyłączyćautomatyczne połączenie na iPhonie;
 • Na koniec po prostu dotknij opcjiautomatyczne połączenie aby go wyłączyć. Innymi słowy, aby połączyć się z tą siecią w przyszłości, będziesz musiał zrobić to ręcznie!

wyłącz automatyczne połączenie Wi-Fi na iPhonie indywidualnie

2. Nie łącz się z nieznanymi sieciami

Chociaż publiczne sieci Wi-Fi mogą być wygodne, niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem na świecie. Wiele z nich jest zbyt powolnych, a wiele innych nie jest bezpiecznych, ponieważ hakerzy mogą ich monitorować, aby uzyskać dostęp do Twojego urządzenia.

Wyłączenie automatycznego połączenia Wi-Fi z nieznanych sieci na iPhonie to świetny pomysł. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 • Najpierw przejdź doUstawieniaz twojego iPhone’a;
 • następnie przejdź doWi-Fi;
 • Przejdź do menuPoproś o połączenie;
 • Wreszcie możesz wybraćWyłączone nigdy nie łączyć się z nieznanymi sieciami,Notyfikować połączyć się z nimi, ale otrzymać powiadomienie, alboZapytaćaby iPhone zawsze pytał przed połączeniem.

wyłącz automatyczne połączenie Wi-Fi na iPhonie przez nieznane sieci

3. Zapomnij tę sieć

Ostatni bardziej prymitywny sposób jest wskazany tylko wtedy, gdy wszystko inne zawiedzie. Mimo to działa, aby wyłączyć automatyczne połączenie Wi-Fi na iPhonie.

Dzięki tej metodzie zasadniczo usuniesz dane uwierzytelniające z sieci, więc jeśli chcesz się z nią połączyć w przyszłości, będziesz musiał ponownie wprowadzić hasło. Wykonaj kroki:

 • Ponownie przejdź doUstawienia na twoim iPhonie;
 • następnie przejdź doWi-Fi i wybierz żądaną sieć;
 • Na koniec dotknij niebieskiego przycisku, abyZapomnij tę sieć i zatwierdź dotykając czerwonego przyciskuZapominać.

wyłącz automatyczne połączenie Wi-Fi na iPhonie, gdy zapomnisz

Czy podobał Ci się nasz przewodnik dotyczący wyłączania automatycznego połączenia Wi-Fi na iPhonie?

Zostaw komentarz ze swoją opinią o naszym przewodniku, mówiąc, czy był dla Ciebie pomocny. Nie zapomnij zapoznać się ze wskazówkami, jak poprawić sygnał Wi-Fi!

Obrazy przez DepositPhotos!