Jak wyłączyć dźwięk zrzutu ekranu i wyskakujące okienko

Czy denerwuje Cię powiadomienie dźwiękowe zrzutu ekranu i wyskakujące okienko? Nie ma mniej niż 3 sposoby, aby wyłączyć dźwięk zrzutu ekranu na urządzeniach z Androidem i całkowicie wyłączyć wyskakujące powiadomienie.

Codziennie robię dużo zrzutów ekranu w celach zawodowych. I najbardziej denerwująca część tego nie jest sama ich ilość, ale dźwięk, który wydaje mój telefon podczas tego procesu. Co gorsza, nie można wyłączyć dźwięku, nawet gdy telefon jest wyciszony lub wibruje. Chodzi o to, że standardowe urządzenia nie dają opcji wyłączenia tego dźwięku. Na szczęście istnieje kilka obejść, a my powiemy o tych dwóch, które naszym zdaniem są najlepsze.

Za każdym razem, gdy robisz zrzut ekranu, są dwie rzeczy, których możesz nie być fanem. Pierwszy to nieznośny dźwięk powiadomienia, który jest odtwarzany za każdym razem, gdy zostanie zrobiony zrzut ekranu. Drugi, i bardziej irytujący (w moim przypadku), to te duże wyskakujące okienka powiadomień. Uzgodniono, że samo okienko wyskakujące ma pewne znaczenie, ponieważ umożliwia bezpośrednią edycję, usuwanie lub udostępnianie tego zrzutu ekranu. Ale staje się dość kłopotliwe, gdy musisz wziąć 3-4 zrzuty ekranu za jednym zamachem.

Wynika to z faktu, że przesuwanie w lewo każdego wyskakującego okienka wymaga sporego wysiłku, aby przejść do następnego zrzutu ekranu. Jeśli tego nie zrobisz, na ostatnio wykonanym zrzucie ekranu będzie już wyświetlane zrzut ekranu z powiadomieniem o poprzednim obrazie. Dlatego w tym przewodniku przyjrzymy się, jak wyłączyć dźwięk powiadomienia i wyskakujące okno zrzutów ekranu.

Wyłącz powiadomienia dźwiękowe zrzutu ekranu

Działania związane z zrzutami ekranu są obsługiwane przez interfejs użytkownika systemu. Zanim zaczniesz korzystać z przewodnika, musisz przejść do strony Ustawienia interfejsu użytkownika systemu. Tylko wtedy możesz wyłączyć powiadomienia z zrzutów ekranu. Podobnie, aby zarządzać powiadomieniami WhatsApp, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na ten sam temat.

Ustawienia interfejsu użytkownika systemu

powiadomienia interfejsu użytkownika systemu

    Na urządzeniu z Androidem przejdź do Ustawienia,Odwiedzić Aplikacje i powiadomienia sekcji i dotknij Zobacz wszystkie aplikacje xx (gdzie xx to liczba zainstalowanych aplikacji). Następnie dotknij trzech pionowych kropek obecnych w prawym górnym rogu i wybierz „Pokaż system„. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich zainstalowanych aplikacji systemowych. Domyślnie możesz działać tylko w aplikacjach instalowanych przez użytkownika Interfejs systemu aplikację i dotknij Powiadomienia

Otrzymujesz powiadomienia Gmaila z opóźnieniem na urządzeniu OnePlus? Zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi rozwiązania tego problemu.

Wyłącz powiadomienia o zrzutach ekranu

Wyłącz powiadomienia

Teraz możesz całkowicie wyłączyć powiadomienia z zrzutów ekranu lub zmodyfikować je zgodnie z własnymi wymaganiami. Ten pierwszy wyłączy zarówno dźwięk, jak i wyskakujące okno. Druga opcja pozwala dostosować ustawienia. Przyjrzymy się obu tym metodom.

    Aby całkowicie wyłączyć powiadomienia z ekranu, po prostu odznacz pole wyboru obok Zrzuty ekranu (pod Ustawienia interfejsu użytkownika systemu). Po wyłączeniu tych powiadomień zapoznaj się z tymi krokami, aby wyłączyć wyskakujące powiadomienia na swoim urządzeniu Przeglądarka Chrome.

Zmodyfikuj powiadomienia o zrzutach ekranu

zachowanie powiadomienia na ekranie

Jeśli jednak chcesz zmodyfikować jego ustawienia, pozostaw zaznaczone pole i dotknij Zrzuty ekranu słowo kluczowe. Następnie dotknij opcji Zachowanie. Masz teraz cztery opcje do wyboru:

    Dźwięk i wyskakujące na ekranie: To jest bieżący domyślny. Wykonanie zrzutów ekranu wyświetli wyskakujące okienko wraz z dźwiękiem powiadomienia.Wydawać dźwięk: Nie będziesz już otrzymywać wyskakującego powiadomienia, ale nadal będziesz otrzymywać dźwięk po zrobieniu zrzutu ekranu.Pokaż po cichu: Nie usłyszysz wyskakujących okienek ani dźwięków powiadomień. Nadal można jednak uzyskać dostęp do zrzutu ekranu z poziomu powiadomienia.Pokaż cicho i zminimalizuj: Ponownie brak dźwięku lub wyskakujące okienko. Ponadto zrzut ekranu z powiadomieniem będzie w stanie zminimalizowanym w cieniu powiadomień. Po prostu dotknij go, aby przywrócić go do stanu rozwiniętego (podobny do tego, który otrzymujesz w opcji Pokaż cicho).

Nie przegap: Ustaw niestandardowe dźwięki powiadomień w Facebook Posłaniec

Zamiast więc wyłączać te powiadomienia, możesz je zmodyfikować, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami. Jeśli wybierzesz pierwszą lub drugą opcję, możesz dodatkowo dostosować powiadomienia na zrzutach ekranu. Możesz zmienić domyślny dźwięk powiadomienia przechwyconego na ekranie. Można to zrobić z Dźwięk sekcja pod Zaawansowane. Możesz nawet włączyć Wibracja wibrować urządzeniem za każdym razem, gdy wykonywany jest zrzut ekranu.

zaawansowane ustawienia zrzutów ekranu

Na koniec możesz również dodać te powiadomienia do zrzutów ekranu Nie przeszkadzać biała lista. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich powiadomień związanych z zrzutami ekranu, nawet gdy włączony jest tryb DND. Ponadto, jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat trybu DND, trybu cichego i trybu samolotowego, nie zapomnij zapoznać się z naszym szczegółowym przewodnikiem.

Czytaj dalej: Pobierz zrzuty ekranu z zaokrąglonymi narożnikami na Androida

Inne sposoby wyłączenia dźwięku zrzutu ekranu

Tu są 2 więcej sposobów na łatwe wyłączenie dźwięku, który słyszysz podczas robienia zrzutów ekranu na urządzeniach z Androidem.

1. Za pomocą Google Assistant robić zrzuty ekranu

Google Assistant to najbardziej przydatna rzecz, którą możesz mieć na telefonie z Androidem w 2018 roku. Przeszła długą drogę i stała się ważną częścią Androida. Chociaż udostępniliśmy wiele wskazówek na temat Google Assistant z czasem pojawiło się wiele nowych rzeczy, o których wciąż się uczymy.

funkcja zrzutu ekranu asystenta Google

Do tej pory musisz wiedzieć, że możesz używać poleceń głosowych i zmuszać asystenta do robienia zrzutów ekranu. Ale jedną rzeczą, której możesz nie zauważyć, jest to, że kiedy używasz asystenta do robienia zrzutów ekranu, nie wydaje on żadnego dźwięku. Bez względu na to, czy Twój telefon jest cichy czy dzwoni, nie usłyszysz dźwięku zrzutu ekranu za pomocą tej metody.

Musisz przeczytać: Jak rozpoznać fałszywe aplikacje na Google Play Store

Chociaż brzmi dobrze, jest pewien haczyk. Zrzuty ekranu wykonane za pośrednictwem Google Assistant domyślnie nie są zapisywane w galerii. Po zrobieniu zrzutu ekranu zobaczysz menu podręczne udostępniania na ekranie i będziesz musiał go użyć, aby zapisać zrzut ekranu na Zdjęciach Google lub Dysku Google lub w dowolnej innej opcji przechowywania w chmurze.

2. Korzystanie z aplikacji innych firm

Z powodu wyżej wspomnianego problemu niektórzy mogą nie lubić korzystania z Google Assistant do robienia zrzutów ekranu. Cóż, takie osoby mogą korzystać z aplikacji innych firm, aby wyłączyć dźwięk zrzutu ekranu na Androidzie. I ten, którego używam przez ostatnie kilka miesięcy, nazywa się Screenshot touch.

Aplikacja zrzutów ekranu innej firmy

W rzeczywistości jest dość łatwy w użyciu ekranu dotykowego. Gdy zainstalujesz aplikację i otworzysz ją po raz pierwszy, będziesz musiał zezwolić jej na dostęp do pamięci telefonu, aby mógł zapisać zrzuty ekranu bezpośrednio w galerii. Następnie dotknij „Uruchom usługi monitorowania przechwytywania” u góry. Teraz zacznie rejestrować wszystko, co jest na ekranie; podobnie jak aplikacja do nagrywania ekranu.

Jedyna różnica polega jednak na tym, że nie rejestruje i nie zapisuje wszystkich działań w telefonie, a raczej daje pełną kontrolę nad tym procesem. Po włączeniu na ekranie zobaczysz pływającą ikonę aparatu. Ilekroć chcesz zrobić zrzut ekranu, dotknij go, a aplikacja wykona zrzut ekranu bez dźwięku. Po zakończeniu wyłącz usługę przechwytywania ekranu aplikacji.

Może Ci się spodobać: Jak dostosować gesty machnięcia Gmaila na Androida

Ekran dotykowy oferuje kilka podstawowych opcji, takich jak zmiana ścieżki zapisu, zmiana formatu i jakości obrazu itp.

Jak wyłączyć dźwięk zrzutu ekranu i wyskakujące okienko 1