Jak wyłączyć lub wyłączyć aparat na komputerze Mac

Oto jak wyłączyć lub wyłączyć aparat na komputerze Mac, w przypadku gdy nie używasz aparatu FaceTime na komputerze MacBook lub chcesz wyłączyć aparat na komputerze Mac ze względów bezpieczeństwa.

Wyłącz aparat na komputerze Mac

Wbudowanej kamery na MacBooku nie można fizycznie odłączyć, ponieważ używa tej samej magistrali, która łączy ekran MacBooka z płytą główną.

Podłączenie WYŁĄCZONE lub fizyczne odłączenie aparatu od MacBooka spowoduje wyłączenie zarówno aparatu, jak i ekranu MacBooka.

Dlatego jedynym sposobem fizycznego wyłączenia kamery na komputerze Mac byłoby przykrycie kamery naklejką, taśmą klejącą lub za pomocą osłon kamer dostępnych w Amazon.

Jeśli szukasz rozwiązania opartego na oprogramowaniu, możesz użyć dowolnej z poniższych metod, aby wyłączyć iSight lub wbudowaną kamerę na komputerze Mac.

1. Uniemożliwiaj aplikacjom korzystanie z aparatu na komputerze Mac

Jeśli masz powód, by sądzić, że aparat na twoim MacBooku jest potajemnie używany, możesz uniemożliwić aplikacjom korzystanie z aparatu na komputerze Mac.

1. Kliknij na Apple wkrótce na górnym pasku menu i kliknij Preferencje systemowe w rozwijanym menu.

Otwórz Preferencje systemowe na komputerze Mac
2. Na ekranie Preferencji systemowych kliknij przycisk Bezpieczeństwo i prywatność tab

Karta Bezpieczeństwo i prywatność na ekranie Preferencji systemowych Mac

3. Na ekranie bezpieczeństwa i prywatności kliknij Kamera w lewym okienku. W prawym okienku usuń zaznaczenie Aplikacje mając dostęp do kamery na komputerze Mac.

Uniemożliwiaj aplikacjom dostęp do aparatu na komputerze Mac

Następnie komputer Mac automatycznie uniemożliwi dostęp do wbudowanej kamery iSight niezaznaczonym aplikacjom.

2. Uniemożliwiaj witrynom dostęp do kamery na komputerze Mac

W zależności od ustawień Safari odwiedzane witryny mogą uzyskać dostęp do aparatu na MacBooku.

Dlatego wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć dostęp do aparatu we wszystkich witrynach.

1. Otwórz Safari przeglądarka na komputerze Mac.

2. Następnie kliknij Safari na górnym pasku menu i wybierz Preferencje… w rozwijanym menu.

Otwórz Preferencje Safari na Macu
3. Na następnym ekranie kliknij przycisk Strony internetowe tab> kliknij Kamera w lewym okienku i wybierz jeden z nich Zapytaj lub Zaprzecz opcja dla witryn wymienionych w „Zezwalaj witrynom na dostęp do kamery”.

Zapobiegaj dostępowi stron internetowych do aparatu na komputerze Mac

Wybierz także Zaprzecz lub Zapytaj opcja „Podczas odwiedzania innych stron internetowych”.

Wybranie opcji Odmów spowoduje, że strony internetowe nie będą miały dostępu do kamery na komputerze Mac, a wybranie opcji „Zapytaj” spowoduje, że strony internetowe będą monitować o zezwolenie lub odmowę dostępu do kamery.

3. Wyłącz aparat na komputerze Mac przy użyciu funkcji kontroli rodzicielskiej

Funkcja kontroli rodzicielskiej na komputerze Mac zapewnia łatwy sposób WYŁĄCZENIA aparatu na komputerze Mac.

Ta funkcja pozwala WYŁĄCZYĆ kamerę dla dowolnego konta użytkownika na komputerze Mac, jednocześnie umożliwiając normalną pracę kamery na innych kontach użytkownika.

1. Otwórz Preferencje systemowe na komputerze Mac> kliknij Kontrola rodzicielska.

Karta Kontrola rodzicielska na ekranie Preferencje systemowe Mac

2. Na następnym ekranie kliknij Włącz kontrolę rodzicielską przycisk.

Włącz kontrolę rodzicielską na komputerze Mac

Note: Może być konieczne kliknięcie przycisku Ikona kłódki i wprowadź swój Hasło administratora aby uzyskać dostęp do tego ustawienia.

3. Na ekranie Kontrola rodzicielska wybierz Konto użytkownika w lewym okienku. W prawym okienku kliknij przycisk Aplikacje tab i odznacz Zezwalaj na korzystanie z aparatu opcja

Wyłącz aparat na komputerze Mac przy użyciu funkcji kontroli rodzicielskiej

Zapobiegnie to używaniu przez wszystkie aplikacje na komputerze Mac wbudowanej kamery na komputerze Mac oraz wtyczki kamery internetowej (jeśli taka istnieje).

Dlaczego niektórzy użytkownicy wyłączają aparat na komputerze Mac

Wbudowana kamera na MacBooku jest powszechnie nazywana kamerą FaceTime, podczas gdy oficjalnie jest znana jako kamera iSight.

Aparat w MacBooku może być wykorzystywany do wykonywania połączeń FaceTime z rodziną / przyjaciółmi, a także do prowadzenia spotkań biznesowych online Skype.

Jednak niektórzy użytkownicy chcą wyłączyć kamerę na komputerze Mac, aby zapobiec możliwości nadużycia przez złośliwe oprogramowanie możliwości MacBooka do tajnego nagrywania sesji wideo.

OSX / FruitFly, OSX / Crisis, OSX / Mokes to niektóre ze znanych programów Mac Malware, o których wiadomo, że szpiegują niczego niepodejrzewających użytkowników komputerów Mac.

Note: Jeśli obawiasz się o swoją prywatność, używanie aplikacji innych firm do blokowania kamery internetowej na komputerze Mac nie jest dobrym pomysłem.