Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Google Chrome

Wspaniale jest mieć przeglądarkę internetową z mnóstwem funkcji, którym możesz zaufać. Po włączeniu się do przeglądarki, takiej jak Safari lub Google Chrome, trudno jest przejść do innego miejsca. Czasami jednak mogą wystąpić pewne problemy z przeglądarką, które zmuszają do przejścia na inną. W takim przypadku, zamiast przenieść się gdzie indziej, być może istnieją pewne ustawienia, które możesz zmienić w bieżącym, aby poprawić sytuację. W takim przypadku zajmiemy się przyspieszeniem sprzętowym w przeglądarce Google Chrome.

Jako jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, platforma Google obsługuje miliony użytkowników każdego dnia. Przy tak wielu ludziach w przeglądarce nie powinno dziwić, gdy pojawią się problemy. Ponownie w tym przypadku omówimy przyspieszenie sprzętowe. Ale najpierw musimy zdefiniować tę opcję i to, w jaki sposób może ona stanowić problem.

Co to jest przyspieszenie sprzętowe?

W przypadku Google Chrome przyspieszenie sprzętowe polega na tym, że przeglądarka umieszcza niektóre z twoich graficznie intensywnych zadań na karcie graficznej, zapewniając, że twój sprzęt bierze większość obciążenia. Jest to zwykle dobra rzecz, ponieważ twoja karta graficzna jest przeznaczona do ciężkiej pracy. Ponadto, przekazując zadania do GPU, procesor może wykonywać inne czynności.

Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Istnieje nieskończona liczba różnych konfiguracji oprogramowania, a każdy komputer jest inny. Czasami użytkownicy zgłaszają, że przyspieszenie sprzętowe powoduje, że ich urządzenie działa wolniej niż przeciętnie. Może to być problem z kartą graficzną lub sterownikiem, ale niezależnie od tego oznacza to, że lepiej je obsłużyć przy wyłączonej opcji.

Wyłączenie przyspieszenia sprzętowego może wiele zrobić dla przeglądarki, w tym poprawić żywotność baterii i przyspieszyć działanie Chrome. Czasami kursor może opóźniać się na ekranie lub nawet nie otwierać łączy tak szybko, jak chcesz. Wyłączenie go może rozwiązać te problemy również dla Ciebie.

Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Google Chrome

Jeśli uważasz, że przyspieszenie sprzętowe jest przyczyną niskiej wydajności przeglądarki Google Chrome, wykonaj następujące kroki, aby rozwiązać problem.

Po pierwsze, otwórz swoją przeglądarkę. Następnie przejdź do Chrome, a pojawi się menu rozwijane. Następnie wybierz „Preferencje”. Z tego miejsca pojawi się strona „Ustawienia”. Przewiń stronę Ustawienia i kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane”. Następnie przewiń w dół jeszcze bardziej, aby znaleźć opcję „Użyj przyspieszenia sprzętowego, gdy jest dostępne”. Upewnij się, że nie jest zaznaczone.

Jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w Google Chrome 1

Zauważysz obok niego w nawiasach, które zobaczysz (wymaga ponownego uruchomienia Chrome.) Upewnij się, że nie robisz nic ważnego w przeglądarce, ponieważ będziesz musiał ponownie uruchomić Chrome, aby włączyć opcję.

Po wyłączeniu akceleracji sprzętowej w Google Chrome mam nadzieję, że Twoja wydajność będzie lepsza. Jak wspomniano, niemożliwe jest dokładne określenie, co może być tutaj problemem. Jeśli jednak zauważysz wzrost wydajności przy wyłączonej tej opcji, to przynajmniej wiesz, że zadziałało.