Jak wyłączyć Rumble na kontrolerze Xbox One

Od samego początku wibracje lub dudnienia były dużą częścią gier konsolowych. Oferuje więcej zanurzenia w to, w co grasz, ponieważ kontroler jest Twoim najbardziej bezpośrednim łączem z grą. Jednak w niektórych przypadkach możesz wyłączyć wibracje / dudnienie na kontrolerze Xbox One.

Zobaczmy, czy to możliwe i jak to zrobić.

Czy można wyłączyć tryb wibracji / wibracji?

Niestety nie, nie ma globalnej opcji wyłączenia wibracji kontrolera Xbox One. Nie ma wyłącznika tego ustawienia na kontrolerze i marnujesz czas na szukanie opcji w systemie operacyjnym Xbox One.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się wibracji wewnątrz kontrolera Xbox One.

Łatwy sposób to zrobić

Najłatwiejszym sposobem potencjalnego wyłączenia wibracji / dudnienia w kontrolerze jest, jeśli pozwala na to gra, w którą grasz. Chociaż menu ustawień różni się w zależności od gry, to polecenie zwykle znajduje się w ustawieniach kontrolera. Jeśli nie możesz znaleźć tych ustawień, wyszukaj je w Google dla konkretnej gry.

Pamiętaj jednak, że niektóre (jeśli nie większość) gier nie oferuje funkcji, która pozwala wyłączyć dudnienie / wibracje wewnątrz kontrolera. Tego ustawienia po prostu nie ma, ponieważ nikt w Microsoft nie przewidział, że wolisz grać w ten sposób.

wyłącz dudnienie kontrolera Xbox One

The Painful Way

Wibracje i dudnienie w kontrolerze są powodowane przez małe silniki rozmieszczone na całym joypadzie. Silniki te mechanicznie powodują wibracje, które odczuwasz podczas gry. Jeśli masz pewność, że w grze, w którą grasz, nie ma opcji wyłączenia wibracji / dudnienia, zawsze możesz otworzyć kontroler i usunąć silniki.

Obejmuje to cięcie drutów i usuwanie rzeczywistych silników. Jeśli masz pewność, że chcesz kontynuować, oto sedno tego.

Najpierw musisz zdjąć pokrywę zestawu baterii, znajdującą się w dolnej części kontrolera. Następnie śmiało wyjmij baterie. Po zakończeniu zdejmij boczne uchwyty. Możesz do tego użyć typowego śrubokręta lub podobnego narzędzia, ale nylonowy sztylet jest najbezpieczniejszą opcją.

Aby to zrobić, wciśnij narzędzie do napinania między główny korpus kontrolera i płytki uchwytów. Po wbiciu w szew powoli zacznij podważać płytkę boczną. Po zdjęciu części płyty bocznej zrób to wokół szwu.

Teraz spójrz na tylną stronę kontrolera, gdzie została umieszczona bateria. Będziesz musiał podnieść etykietę, używając metody spudger. Ważne jest, aby obchodzić się z tym ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia kontrolera. Następnie wykręć śruby 10 mm z tyłu podkładki.

Po odkręceniu śrub będziesz mógł zdjąć tylną płytę kontrolera i panel czołowy, pozostawiając Ci rzeczywisty mikroukład.

Silniki dudnienia / wibracji znajdują się w miejscu, w którym „skrzydełka” każdego kontrolera. Możesz swobodnie wyjmować silniki, ale albo będziesz musiał przeciąć przewody łączące silniki dudnienia z mikroukładem kontrolera, albo je odlutować. Ten ostatni jest zalecany.

Gdy silniki zostaną uwolnione z przewodów, usuń je i ponownie zmontuj sterownik. Oprócz przestania wibrować, joypad będzie znacznie lżejszy.

Inne wskazówki dotyczące kontrolera Xbox One

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak pozbyć się dudnienia / wibracji w kontrolerze Xbox One, zagłębmy się nieco głębiej w to urządzenie. Oto, jak najlepiej z tego skorzystać.

Kontroler Xbox One

Użyj ładowarki telefonu

Usłyszysz wiele osób twierdzących, że nigdy nie należy ładować kontrolera za pomocą gniazdka ściennego. Nie należy się jednak zbytnio bać, ponieważ kontroler Xbox One został zbudowany do obsługi ładowania, gdy konsola jest wyłączona. Nie musisz też używać oficjalnego kabla Xbox. Głównym powodem, dla którego kontroler używa ładowarki Micro USB, jest to, że można go naładować w dowolnym miejscu.

Sprawdź baterię kontrolera

Niestety kontroler Xbox One nie wyświetla aktualnego poziomu naładowania baterii. Tak, czasami jest to bardzo denerwujące, ale istnieje prosty sposób sprawdzenia rzeczywistego poziomu naładowania baterii. Po prostu włącz konsolę, a w prawej dolnej części ekranu głównego zobaczysz ikonę wskazującą, ile baterii pozostało.

Jeśli jesteś w trakcie gry, po prostu przełącz się na ekran główny, naciskając przycisk przewodnika Xbox.

Byłoby miło sprawdzić, ile baterii pozostało bez włączania konsoli. Niestety jest to niemożliwe.

Przypisz przyciski

Elitepad One Xbox One oferuje absurdalny stopień personalizacji. Jednak wielu użytkowników Xbox nie zdaje sobie sprawy z tego, że w rzeczywistości można dostosować zwykły kontroler Xbox One. Aby ponownie przypisać klucze do standardowego kontrolera, przejdź do Ustawienia. Następnie przejdź do Kinect i urządzenia, śledzony przez Urządzenia i akcesoria. Z listy wybierz kontroler, który chcesz ponownie przypisać, i przejdź do Konfiguruj.

Na tym ekranie można mapować przyciski, odwracać oś Y i tak dalej.

Aktualizowanie kontrolera

Aktualizacja kontrolera do najnowszego oprogramowania układowego może znacznie poprawić jego wydajność. Na szczęście proces aktualizacji jest wystarczająco łatwy do wykonania. Za pomocą oryginalnego kabla dostarczonego z joypadem podłącz kontroler do konsoli Xbox One. Następnie przejdź do Ustawienia, śledzony przez Urządzenia i akcesoria. Znajdź kontroler, który chcesz zaktualizować, wybierz go, a następnie przejdź do Aktualizacja. Spowoduje to pobranie i aktualizację nowego oprogramowania układowego na kontrolerze Xbox One.

Wyłączanie Rumble na Xbox One

Niestety nie ma ustawienia głównego, które pomogłoby Ci wyłączyć silniki dudnienia. Niektóre gry mogą oferować tę opcję, ale jeśli chcesz całkowicie wyłączyć wibracje na kontrolerze Xbox One, musisz je ręcznie wyłączyć. Odbywa się to przez przecięcie drutów (niezalecane) lub przez ich odlutowanie.

Czy udało Ci się wyłączyć dudnienie na kontrolerach Xbox One? Czy ten samouczek pomógł? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej i zadawaj dodatkowe pytania.