Jak wymienić starszą 13-calową baterię MacBook Pro

Lokalizacja baterii MacBooka Pro

Baterie w laptopach Mac są zużyte części. Z czasem ich pojemność ładowania zmniejsza się, ponieważ się zużywają. Na szczęście wiele starszych komputerów MacBook Pro ma baterie, które można łatwo wymienić. Ten samouczek przeprowadzi Cię przez proces ustalania, czy Twój MacBook Pro wymaga wymiany baterii, a jeśli tak, to w jaki sposób ją wymienić.

MacBook Airs, MacBook Pro z wyświetlaczem Retina i nowsze, aczkolwiek wycofane MacBooki, wszystkie mają ściśle zintegrowane baterie, które są wklejone, co sprawia, że ​​ich wyjmowanie i wymiana jest bardzo czasochłonne i trudne. Starsze modele MacBooka Pro, takie jak 13-calowe i 15-calowe wersje MacBook Pro sprzed ekranu Retina, są bardzo łatwe w obsłudze. W tym samouczku opisano proces wymiany baterii w starszych laptopach Mac.

Odbudowałem 13-calowego MacBooka Pro (połowa 2012 r.), Który współpracuje z macOS 10.15 Catalina i obsługuje całe oprogramowanie, na którym muszę wykonywać swoją pracę. Jeśli chodzi o mnie, był on wyposażony w oryginalną fabryczną baterię, 4 GB RAM i martwy 500 GB wirujący dysk twardy. Teraz ma zupełnie nową baterię, 16 GB pamięci RAM i 480 GB dysku SSD. Mój mały 13-calowy MacBook Pro jest na dłużej, a ponadto działa szybciej i jest jeszcze bardziej wydajny niż w dniu, w którym opuścił fabrykę.

Te instrukcje wymiany baterii są takie same dla wielu różnych 13-calowych modeli MacBook Pro. Jeśli masz którykolwiek z tych komputerów, powinieneś być w stanie wykonać te same kroki:

  • MacBook Pro (13-calowy, połowa 2012 r.)
  • MacBook Pro (13-calowy, koniec 2011 r.)
  • MacBook Pro (13-calowy, początek 2011 r.)
  • MacBook Pro (13-calowy, połowa 2010)
  • MacBook Pro (13-calowy, połowa 2009)

Wymiana baterii MacBooka Pro

Jak się dowiedzieć, czy bateria MacBooka Pro wymaga wymiany

Baterie MacBooka Pro zużywają się z czasem, tak samo jak każda inna bateria. Gdy się przyzwyczają, ich pojemność ładowania maleje. Ostatecznie bateria utrzyma 80% lub mniej swojej pierwotnej pojemności – Apple szacunki, które należy wziąć pod uwagę 1, Średnio 1000 cykli ładowania w tych konkretnych modelach MacBooka Pro. Ważne jest, aby podkreślić „średnio”, ponieważ niektóre baterie MacBooka Pro ulegną awarii zanim osiągną ten wiek.

Ostrzeżenie o akumulatorach serwisowych

To ostrzeżenie pojawi się, gdy maksymalna pojemność baterii twojego MacBooka spadnie poniżej 80%.

Po osiągnięciu progu 80% komputer Mac wyświetli ostrzeżenie „Bateria serwisowa” na pasku menu, aby poinformować Cię, że jego czas się skończył. Podczas gdy Mac nadal będzie działał, wie, że jego bateria utyka. Co więcej, gdy baterie umierają ze starości, na komputerze Mac mogą pojawić się nietypowe problemy, takie jak nieoczekiwane wyłączenia, awarie systemu i inne nietypowe zachowania.

Aplikacje do monitorowania baterii Mac innych firm

Istnieje wiele aplikacji i narzędzi innych firm, które możesz zainstalować, które pomogą Ci ocenić stan baterii komputera Mac. Przysięgam na Bjango Menu iStat, $9.99 aplikacja, która oprócz pełnej informacji o baterii oferuje pełny zakres kompleksowego monitorowania systemu Mac. FIPLAB Kondycja baterii 2 jest dostępny do pobrania za darmo z Mac App Store i daje dobre wyczucie pojemności i stanu baterii bez konieczności płacenia – $9Opłata 0,99 odblokowuje dodatkowe funkcje. Podobnie możesz pobrać CoconutBattery za darmo ze strony internetowej programisty, dzięki czemu uzyska dobre wyczucie stanu baterii komputera Mac bez żadnych kosztów. $9Wersja .95 Plus dodaje wiele dzwonków i gwizdków.

Jeśli nie możesz wygodnie pobierać oprogramowania innych firm na komputer Mac, możesz sam sprawdzić, w jakim stanie znajduje się bateria, dzięki Apple„S wbudowane w narzędzie Informacje o systemie. Oto jak.

Aby sprawdzić stan baterii

1) Przytrzymaj Opcja klawisz na klawiaturze komputera Mac.

2) Kliknij Apple menu.

3) Wybierz Informacje o systemie.

4) Na pasku bocznym po lewej stronie wyszukaj Sprzęt komputerowy nagłówek. Pod tym kliknij Moc.

Informacje o stanie baterii MacBooka

Informacje o baterii pojawiają się w górnej części okna, w tym numer seryjny, informacje o oprogramowaniu układowym, informacje o ładowaniu i informacje o stanie zdrowia. Pod informacji na temat zdrowia, Mac wyświetli liczba cykli baterii.

Cykl ładowania odbywa się na baterii komputera MacBook, gdy cała jego energia jest zużywana. Nie oznacza to jednak, że dzieje się to za każdym razem, gdy bateria się doładowuje. Załóżmy, że używasz baterii MacBooka Pro do pojemności 40%, a następnie naładuj ją. Następnego dnia używasz go, aż osiągnie 60% pojemności, a następnie ładujesz. To jedna pełna liczba ładowań, nawet jeśli podłączyłeś zasilacz, aby dwukrotnie naładować baterię.

Pod liczbą cykli komputer Mac poinformuje Cię o stanie baterii oraz o konieczności naprawy.

Sama wysoka liczba cykli może nie być wystarczającym powodem do wymiany baterii – jak widać, Apple mówi stary akumulator wciąż rejestracji normalną pracę. Ale jak baterie wieku z użytkowania, tracą pojemność. Siedmioletnia bateria tego MacBooka Pro utrzymywała około 90% oryginalnego ładunku. Poprzedni właściciel nie był intensywnym użytkownikiem, więc poziom naładowania akumulatora był stosunkowo niski. ale sensowne było zastąpienie go w ramach pełnego dostosowania wydajności, które obejmowało wymianę dysku twardego na SSD i aktualizację pamięci RAM.

Jak zamówić wymianę baterii MacBook Pro

Wymienne baterie MacBook Pro są dostępne u różnych dostawców i źródeł internetowych. W żadnym wypadku nie kupuj zużytej baterii – czasami zobaczysz ją na sprzedaż w witrynach aukcyjnych i witrynach sprzedaży w szarej strefie. Zdobądź tylko nową baterię.

Apple ogranicza sprzedaż i instalację Applemarkowe części zamienne tylko do Apple Sklepy i Apple-autoryzowani sprzedawcy, którzy dokonają wymiany baterii w ramach usługi, a nie jako części, którą można kupić, aby złożyć w sobie.

Możesz znaleźć Applemarkowe baterie zapasowe do sprzedaży w witrynach internetowych, ale są one sprzedawane nieoficjalnie przez „szarą strefę”, więc ryzykujesz. Jeśli coś pójdzie nie tak, Apple raczej nie pomoże ci, nawet jeśli korzystasz z ich części, ponieważ został zakupiony i zainstalowany poza siecią autoryzowanych dostawców usług. Biorąc pod uwagę wiek komputerów, do których skierowana jest taka procedura, możesz argumentować, że nie ma nic do stracenia, ale nadal jest to ryzyko.

Przez lata miałem dużo szczęścia, zastępując baterie MacBooka Pro od Inne komputery światowe. W ramach sprzedaży sprzedaje szeroki wybór baterii zamiennych NewerTech marka, oferuje wsparcie techniczne i roczną gwarancję.

Dla tego modelu, nad którym dzisiaj pracujemy, OWC zapewniło NuPower baterii do 13-calowego MacBooka Pro o mocy 65 watogodzin, porównywalnej z oryginalną baterią zawartą w MacBooku Pro. Sprzedaje za 119 USD. Zestaw zawiera śrubokręt krzyżakowy i śrubokręt trzybiegowy potrzebny do ukończenia instalacji, wraz z drukowanymi instrukcjami.

Jeśli zamawiasz baterię zamienną od innego dostawcy, dowiedz się, czy zawiera ona potrzebne narzędzia. W przeciwnym razie może być konieczne zamówienie zestaw naprawczy do MacBooka Pro zawierający odpowiednie śrubokręty Philips i trójbiegowe.

Jak zainstalować baterię MacBooka Pro

1) Zamknij MacBooka Pro.

2) Odłącz zasilacz i podłączone do niego urządzenia peryferyjne.

3) Na płaskiej, dobrze oświetlonej powierzchni odwróć MacBooka do góry nogami, aby jego dolna część była skierowana do góry.

4) Wykręć śruby mocujące dolną pokrywę na miejscu. Umieść je w filiżance lub małym pojemniku, aby się nie zgubiły. Note że niektóre śruby w pobliżu zawiasu są dłuższe niż inne.

13-calowy MacBook Pro dolny przypadek

Poluzuj te dziesięć śrub, aby zdjąć dolną obudowę. Uważaj, aby ich nie zgubić.

5) Zdejmij dolną pokrywę, odsłaniając spód głównej płyty głównej MacBooka Pro i wewnętrznych elementów.

6) Znajdź baterię wzdłuż dolnej jednej trzeciej wnętrza MacBooka Pro.

Lokalizacja baterii MacBooka Pro

Bateria MacBooka Pro zajmuje większość dolnej jednej trzeciej wnętrza MacBooka Pro

7) Użyj śrubokręta z trzema występami, aby wykręcić śruby mocujące baterię w miejscu do MacBooka Pro.

8) Delikatnie podważ złącze akumulatora od głównej płytki logicznej paznokciem. Pociągnie prosto w górę.

Złącze baterii MacBooka Pro

9) Zainstaluj nową baterię i podłącz ją do tego samego złącza. Upewnij się, że złącze jest prawidłowo osadzone na głównej płycie logicznej.

10) Ponownie wkręć śruby usunięte z oryginalnej baterii.

11) Wyrównaj dolną część obudowy i ponownie przykręć usunięte śruby.

Gratulacje! Jesteś skończony.

Odwróć MacBooka Pro, podłącz zasilacz i włącz go. Po uruchomieniu możesz ponownie sprawdzić informacje o systemie, aby sprawdzić, czy liczba cykli akumulatora powinna być jednocyfrowa (być może cykl raz lub dwa razy w ramach początkowej produkcji i testowania).

Stan baterii MacBooka Pro po

Liczba cykli zostanie zresetowana po wymianie baterii, a stan powinien powrócić do normy.

Ważny: Upewnij się, że bateria jest w pełni naładowana z zasilacza MacBook Pro (lampka adaptera zmieni kolor z bursztynowego na zielony, gdy osiągnie pojemność). Pozwala to skalibrować baterię za pomocą systemu zarządzania energią MacBooka Pro, zapewniając maksymalną moc i efektywność.

Rozwiązywanie problemów

Zainstalowałeś baterię i ponownie podłączyłeś MacBooka Pro i nacisnąłeś przycisk zasilania. Ale nic się nie dzieje. Ekran pozostaje czarny. Nie panikuj. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów, aby go naprawić.

Sprawdź swoje połączenia

Zanim przejdziesz dalej, po prostu upewnij się, że MacBook Pro jest prawidłowo podłączony do zasilacza. Czy zasilacz jest jasno ciemny? Twój MacBook Pro może nie być podłączony do ściany lub może nie mieć wystarczającej ilości prądu, więc zacznij od tego. Odłącz zasilacz od ściany i pozostaw go odłączonym na kilka sekund, a następnie podłącz go ponownie i spróbuj ponownie.

Jeśli z zasilaczem wszystko wygląda dobrze, postępuj zgodnie z powyższe kroki instalacji aby ponownie otworzyć MacBooka Pro i upewnić się, że wszystko jest poprawnie podłączone. W szczególności zwróć uwagę na przewód zasilający, który jest przymocowany do głównej płyty głównej MacBooka Pro i upewnij się, że jest na swoim miejscu.

Inną możliwością jest zresetowanie kontrolera zarządzania systemem (SMC). SMC zarządza niskopoziomowymi funkcjami MacBooka Pro, w tym zarządzaniem baterią i energią.

Zresetować kontroler zarządzania systemem (SMC)

Aby zresetować SMC, wykonaj następujące kroki:

1) Po wyłączeniu komputera Mac podłącz go do zasilacza.

2) wciśnij Shift, Control, i Opcja klawisze po lewej stronie klawiatury jednocześnie, jednocześnie naciskając klawisz Moc przycisk. Przytrzymaj wszystkie klawisze i przycisk zasilania przez 10 sekund.

3) Puść klucze.

4) wciśnij Moc przycisk ponownie, aby włączyć Mac.

Mam nadzieję, że teraz Twój MacBook Pro znów działa. Jeśli tak nie jest, możliwe, że twoja bateria zastępcza to niewypał. Aby go przetestować, zamień go na oryginalną baterię MacBooka Pro (zakładając, że nadal działa ona marginalnie) i sprawdź, czy możesz ponownie uruchomić komputer Mac.

Podsumowując

Zastąpienie idealnie dobrego laptopa nowym modelem co kilka lat jest luksusem – luksusem, na który nie stać wielu ludzi o ograniczonych budżetach. Dzięki niektórym stosunkowo niedrogim częściom, dobrze oświetlonemu stołowi i odrobinie smaru łokciowego możesz utrzymać swój obecny sprzęt Mac przez wiele lat bez wydawania fortuny. Nowa bateria, maksymalne wykorzystanie pamięci RAM i instalacja dysku SSD może odmłodzić MacBooka Pro na wiele lat wiernej pracy.

Szukasz szczegółowych informacji na temat aktualizacji pamięci RAM lub wymiany dysku twardego komputera MacBook Pro? Proszę bardzo.

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć projekt rehabilitacji MacBooka Pro? Czy masz pytania, na które nie odpowiedział ten samouczek? Daj mi znać w komentarzach.