Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wymusić zamknięcie na komputerze Mac: 5 Łatwe sposoby wymuszenia zamknięcia aplikacji Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wymusić zamknięcie na komputerze Mac: 5 Łatwe sposoby wymuszenia zamknięcia aplikacji Mac

Komputery Mac rzadko napotykają wiele problemów. Istnieje jednak kilka wyjątków, które mogą sparaliżować przepływ pracy i postęp w trakcie sesji.

Zablokowana lub nieprawidłowo działająca aplikacja to jeden z takich wyjątków, który czasami może sprawić, że Twój komputer Mac będzie bezużyteczny. I chociaż możesz spróbować normalnie zamknąć tę nieodpowiadającą aplikację, klikając przycisk zamykania, jest mało prawdopodobne, że będzie to działać w większości przypadków.

Ci zaznajomieni Windows system operacyjny byłby dobrze zaznajomiony ze skrótem klawiaturowym „Ctrl+Alt+Del”, umożliwiającym wywołanie Menedżera zadań i „zabicie” źle działającej aplikacji. Jaka jest więc alternatywa dla komputera Mac dla „Ctrl+Alt+Del”, która pomaga wymusić zamknięcie aplikacji? Przedstawiamy pięć sposobów wymuszenia zamknięcia komputera Mac, których możesz użyć do zamknięcia niereagujących aplikacji i przywrócenia funkcjonalności komputera Mac.

1. Wymuś zamknięcie aplikacji na komputerze Mac w Docku

Jednym z najprostszych sposobów wymuszenia zamknięcia aplikacji Mac jest użycie Docka. Poniższe kroki pokazują, jak to zrobić:

 1. Znajdź w pliku zablokowaną aplikację, którą chcesz wymusić Dok.
 2. Przytrzymaj Opcja i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę tej aplikacji.
 3. Wybierać Wymuś rezygnację z dostępnych opcji.

2. Wymuś zamknięcie aplikacji Mac z paska menu

Może nie być to oczywiste dla wielu użytkowników, ale Apple zawiera w swoim menu opcję Wymuś zamknięcie, która pozwala szybko wymusić zamknięcie aplikacji bez konieczności częstego poruszania myszą.

Wykonaj poniższe czynności, aby wymusić zamknięcie komputera Mac z poziomu Apple Menu:

 1. Kliknij Apple ikona () na pasku menu w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz nieodpowiadającą aplikację w Wymuś zamknięcie aplikacji menu i kliknij Wymuś rezygnację przycisk.

Jeśli poruszysz Wymuś zamknięcie aplikacji menu, gdy jesteś w zamrożonym programie, aplikacja będzie już wstępnie wybrana i możesz po prostu kliknąć przycisk Wymuś zamknięcie, aby go zamknąć.

3. Wymuś zamknięcie aplikacji Mac za pomocą Monitora aktywności

Jeśli z jakiegoś powodu powyższe dwie metody zawiodą, możesz użyć Monitora aktywności, aby wymusić zamknięcie nieodpowiadającej aplikacji. Wykonaj poniższe czynności, aby wymusić zamknięcie aplikacji Mac przy użyciu Monitora aktywności:

 1. otwarty Monitor aktywności. [Pull up Spotlight Search (Command+Space) and search Activity Monitor. Alternatively, open Launchpad, go into the Other folder, and run Activity Monitor from there.]
 2. Kliknij na Nazwa procesu nagłówek, aby wyświetlić aktywne procesy w kolejności alfabetycznej.
 3. Znajdź zablokowaną aplikację na liście aplikacji i kliknij (X) przycisk.
 4. Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie kliknij przycisk Wymuś rezygnację.

4. Wymuś zamknięcie aplikacji Mac przy użyciu terminala

Jeśli wolisz pracować z interfejsem CLI zamiast z graficznym interfejsem użytkownika, możesz użyć aplikacji Terminal, aby wymusić zamknięcie aplikacji na komputerze Mac. Terminal to potężna aplikacja dla komputerów Mac, która umożliwia dostęp do różnych komponentów i usług systemu macOS oraz kontrolowanie ich za pomocą poleceń.

Wykonaj poniższe kroki, aby użyć go do wymuszenia zamknięcia aplikacji w systemie Mac OS X:

 1. otwarty Monitor aktywności.
 2. Stuknij w Nazwa procesu nagłówek, aby uporządkować aktywne procesy alfabetycznie.
 3. Znajdź zamrożoną aplikację na tej liście i zanotuj ją PID (identyfikator procesu) w ramach PID kolumna.
 4. Początek Terminal. [Open Spotlight Search and search Terminal. Alternatively, open Finder, select Applications under Favorites, click on Utilities, and double-click on Terminal.]
 5. Wprowadź następujące polecenie i naciśnij Powrót key:sudo kill enter_PID_hereEg:sudo kill 477

5. Wymuś zamknięcie aplikacji Mac za pomocą skrótu klawiaturowego

Chociaż wymienione do tej pory metody pomagają wymusić zamknięcie nieodpowiadających lub zawieszonych aplikacji na komputerze Mac, wszystkie wymagają użycia myszy/gładzika. Jeśli jednak źle działająca aplikacja całkowicie zawiesiła komputer Mac — do tego stopnia, że ​​nie można przesuwać wskaźnika — jedynym rozwiązaniem, aby ją zamknąć, jest użycie klawiatury.

Do końca, Apple” zapewnia Ci obsługę dzięki predefiniowanemu skrótowi klawiaturowemu dla Wymuś zamknięcie aplikacji funkcjonalność. Jest to ta sama funkcjonalność, którą zastosowaliśmy w drugiej metodzie, z tą różnicą, że tym razem uruchomimy ją za pomocą skrótu klawiaturowego.

Oto kroki, aby wymusić zamknięcie zablokowanej aplikacji za pomocą skrótu klawiaturowego:

 1. wciśnij Polecenie+Opcja+Esc kombinacja klawiszy.
 2. Wybierz zamrożoną aplikację w Wymuś zamknięcie aplikacji okno i kliknij Wymuś rezygnację przycisk.

Wymuś zamknięcie nieodpowiadającej aplikacji, aby wznowić działanie komputera Mac

W większości przypadków możesz wymusić zamknięcie niereagujących aplikacji na komputerze Mac za pomocą dowolnej z powyższych metod i przywrócić ich funkcjonalność, aby wznowić pracę.

Jeśli jednak żadna z tych czynności nie zadziała lub nie możesz wykonać żadnej z tych operacji, możesz wymusić zamknięcie komputera, naciskając i przytrzymując przycisk zasilania, co spowoduje wyłączenie komputera Mac.

Często zadawane pytania dotyczące wymuszania rezygnacji na komputerze Mac

Komputery Mac mają tendencję do zawieszania się, gdy w tle działa zbyt wiele aplikacji (więcej niż może obsłużyć pamięć RAM komputera Mac) lub gdy aplikacja lub proces działający w tle zawiesza się/przestaje odpowiadać. Zatem najbardziej oczywistym sposobem naprawienia tego problemu i odblokowania komputera Mac w obu przypadkach jest wymuszenie zamknięcia aplikacji lub procesu, który nie odpowiada, i wyczyszczenie pamięci.

W zależności od preferencji zastosuj dowolną z pięciu metod wymienionych powyżej, aby wymusić zamknięcie niereagujących aplikacji lub procesów i naprawić niereagującego Maca.

Chociaż wymuszenie zakończenia działa całkiem nieźle i zawsze będziesz mieć do dyspozycji co najmniej jedną z pięciu wymienionych powyżej metod wymuszenia zakończenia pracy, to w przypadku, gdy żadna z nich nie zadziała, możesz wymusić zamknięcie. Aby to zrobić, po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż komputer Mac całkowicie się wyłączy. Poczekaj chwilę, a następnie uruchom ponownie.

Zmuszenie Maca do zamknięcia niereagujących aplikacji lub procesów to skuteczny — i prawdopodobnie jedyny sposób, z wyjątkiem wymuszonego wyłączenia — radzenia sobie z zawieszonymi aplikacjami. Kiedy to robisz, zasadniczo prosisz system o usunięcie zamrożonych aplikacji z pamięci RAM, aby zwolnić je wraz z innymi zasobami.

Z technicznego punktu widzenia niewiele może pójść nie tak, gdy wymusisz zamknięcie komputera Mac, z wyjątkiem utraty bieżącego stanu aplikacji i danych, z którymi pracowałeś w tej aplikacji przed jej zawieszeniem.

Procedura wymuszania zamknięcia zawieszonej aplikacji jest prawie taka sama na każdym urządzeniu z systemem macOS. Niezależnie od tego, czy jest to MacBook, iMac czy Mac mini. Najłatwiej jest zlokalizować zamrożoną aplikację w Docku, przytrzymać klawisz opcji i kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji, a następnie wybrać opcję Wymuś zamknięcie z dostępnych opcji.

Aby wymusić zamknięcie aplikacji MacBook, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij Apple ikona () na pasku menu w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz nieodpowiadającą aplikację w Wymuś zamknięcie aplikacji menu i kliknij Wymuś rezygnację przycisk.

Wymuszone zamknięcie komputera Mac powinno być stosowane tylko w ostateczności. Możesz utracić niezapisany postęp w otwartych dokumentach, a Twój system operacyjny może zostać uszkodzony.

Oto trzy różne sposoby wymuszenia zamknięcia niereagującego komputera Mac:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania na MacBooku lub iMacu, aż ekran stanie się czarny.
 2. Spróbuj przytrzymać „Sterowanie + Opcja + Cmd + Zasilanie“, który najpierw podejmie próbę bezpiecznego zamknięcia aplikacji. Jeśli to nie zadziała, spróbuj Sterowanie + polecenie + moc aby wymusić zamknięcie komputera Mac.
 3. Ostatnią opcją jest całkowite rozładowanie baterii, co, jak można sobie wyobrazić, jest absolutną ostatecznością.