Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wynająć swój pokój, aby uzyskać pasywny dochód

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wynająć swój pokój, aby uzyskać pasywny dochód

Populacja Stanów Zjednoczonych rośnie każdego roku, ponieważ coraz więcej osób przybywa do USA Popyt na wynajem mieszkań rośnie wraz z tym wzrostem.

W latach 2006-2016 Stany Zjednoczone urosły o ok 7.6 milionów gospodarstw domowych. Liczba nowych właścicieli domów nie wzrosła w tym samym okresie dziesięciu lat.

Invesco Real Estate, jeden z największych na świecie inwestorów w nieruchomości, przekazał firmie Mynd $5 miliard na zakup 20 000 domów w Stanach Zjednoczonych (w 2021 r.) w ciągu trzech lat w imieniu funduszy emerytalnych. Invesco nie jest jedyną dużą korporacją, która wchodzi na rynek wynajmu domów jednorodzinnych.

W marcu 2021 roku Allianz Real Estate i grupa private equity Centerbridge zainwestowały $125 miliardów w Upward America Venture, partnerstwie z firmą budującą domy Lennar Corporation w celu przejęcia ponad $4 miliardów nowych domów jednorodzinnych do wynajęcia w Stanach Zjednoczonych.

Historycznie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych zmusza korporacje do inwestowania dużych kwot kapitału w wynajmowane nieruchomości SFH. Ponieważ te korporacje kupują więcej nieruchomości, logicznym skutkiem jest to, że więcej osób będzie potrzebować mieszkań jako najemców.

Jeśli posiadasz dom i chcesz co miesiąc zarabiać dodatkowe pieniądze, oto przewodnik, jak wynająć pokój w swoim domu.

Wynajmowanie pokoju a wynajmowanie domu

Posiadanie wynajmowanej nieruchomości bardzo różni się od wynajmowania pokoju w domu. Kiedy wynajmujesz pokój, będziesz dzielić przestrzeń z tą osobą. I odwrotnie, nie mieszkasz ze swoim najemcą, gdy wynajmujesz nieruchomość.

Wynajęcie pokoju w twoim domu wymaga jeszcze dokładniejszego zbadania potencjalnych współlokatorów, ponieważ dzielisz z nimi dom. Wiele z tych samych wytycznych dotyczy wynajmowanych nieruchomości i wynajmowanych pokoi, jednak istnieją znaczne różnice.

Jak wynająć pokój

Krok 1: Wyceń swój pokój konkurencyjnie

Zanim zdecydujesz się przyjąć współlokatora, powinieneś sprawdzić, ile pieniędzy możesz pobierać za czynsz.

Przejrzyj różne witryny z ogłoszeniami o pokojach, aby zrozumieć swój rynek wynajmu. Witryny takie jak Spareroom.com, Facebook Marketplace i Craiglist oferują możliwość wyszukiwania w ramach określonego kodu pocztowego.

Upewnij się, że ustawiłeś wyszukiwanie w promieniu kilku mil od swojego kodu pocztowego i przejrzyj różne reklamy.

Czy reklamy są krótkie i niejasne?

Czy ich zdjęcia wyglądają, jakby pochodziły z telefonu z klapką?

Jeśli zauważysz te braki, pozwoli ci to poprawić ofertę i przyciągnąć potencjalnych współlokatorów o wyższej jakości.

Po umieszczeniu atrakcyjnej reklamy i zdjęć możesz pobierać opłaty o 10-15% wyższe niż na lokalnym rynku ze względu na dodatkową pracę, którą włożyłeś.

Rekommenderad:  Jak sprawdzić kopie zapasowe witryny, aby uniknąć przyszłych katastrof 2023

Zanim otrzymasz czynsz za pierwszy miesiąc, będziesz musiał stworzyć reklamę gwiezdnego pokoju.

Krok 2: Bądź konkretny w reklamie swojego pokoju

Najłatwiejszym sposobem, aby powiadomienia zaświeciły się po opublikowaniu reklamy, jest nieprecyzyjne. Reklama współlokatora powinna wspierać twoje pragnienie znalezienia idealnego współlokatora i określać specyficzne cechy i atrakcyjne cechy współlokatora.

Nie wstydź się tutaj. Przejrzyj swoje poprzednie doświadczenia ze współlokatorami i pomyśl o dobrych, złych i brzydkich.

Jaka była jedna rzecz, która irytowała cię w twoich poprzednich współlokatorach? Co podobało ci się w twoim ostatnim współlokatorze?

Pamiętaj, aby dodać wszystkie te niechęci i życzenia do reklamy współlokatora.

Ogłoszenie mojego pokoju ma ponad dwie strony i ponad 500 słów. Wolałbym otrzymać trzy telefony w ciągu jednego dnia zamiast dwudziestu. Tak, zdarzyło się to raz i nie, nie polecam tego.

Im bardziej jesteś konkretny w tym, czego chcesz, tym lepszy wynik osiągniesz. Nie chcesz telefonów od niewykwalifikowanych potencjalnych współlokatorów. To sprawia, że ​​proces ten jest uciążliwy i czasochłonny.

Nie podawaj swojego adresu e-mail. Potencjalni oszuści komunikują się wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zamiast tego komunikuj się tylko przez telefon za pomocą numeru Google Voice, więc nie musisz podawać nikomu swojego rzeczywistego numeru telefonu komórkowego.

Na koniec zadaj sobie pytanie: gdybym szukał pokoju, czy zadzwoniłbym do tej osoby?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, jesteś na dobrej drodze. Jeśli nie, wprowadź niezbędne zmiany, aż będziesz zadowolony z wyniku.

Krok 3: Zadawaj właściwe pytania przesiewowe

Gdy reklama stanie się aktywna, ludzie zaczną do Ciebie dzwonić. Przygotuj kilka pytań, aby zadać im pytanie, kim są i czy byliby dla ciebie odpowiedni.

Oto trzy przełomowe pytania, które będziesz chciał zadać każdej dzwoniącej osobie.

Czy masz już gotowy czynsz za pierwszy miesiąc i kaucję?

Najpierw zadaj to pytanie, aby wyeliminować wszystkich niewykwalifikowanych rozmówców.

Jeśli wynajmowałeś pokój za 500 USD miesięcznie, potrzebowałbyś 500 USD (czynsz za pierwszy miesiąc) plus 500 USD (kaucja), co daje w sumie $1,000.

Jeśli odpowiedzą na coś innego niż zdecydowane tak, grzecznie zakończ rozmowę telefoniczną. Powiedz potencjalnemu współlokatorowi, że bierzesz pod uwagę tylko tych kandydatów, którzy mają dzisiaj zaoszczędzone pieniądze.

Ktoś, kto nie ma $1000 zaoszczędzonych osób jest w trudnej sytuacji finansowej lub nie zarządza dobrze swoimi pieniędzmi. Aby zminimalizować wszelkie problemy w przyszłości, nie bierz pod uwagę nikogo, kto nie jest stabilny ekonomicznie.

Rekommenderad:  5 Najlepsza wtyczka WordPress do śledzenia i zarządzania partnerami

Ponownie, im wyższe są twoje standardy, tym lepszego współlokatora znajdziesz.

Gdzie pracujesz?

Musisz wiedzieć, w jaki sposób będzie ich stać na opłacenie czynszu każdego miesiąca. Najlepiej zadać pytanie, czy pracują w tym samym miejscu przez ponad sześć miesięcy.

Jeśli są nowi w pracy, zapytaj, co się stało u ich poprzedniego pracodawcy i zobacz, jak opracowują szczegóły swojego odejścia. Idealnie byłoby, gdyby przenieśli się do nowej firmy ze względu na wyższe wynagrodzenie, świadczenia lub kulturę.

Jeśli obmawiają swojego poprzedniego pracodawcę, powinieneś uznać to za znak negatywny.

Chcesz znaleźć kogoś, kto ma stałe zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin. Kiedy wybuchła pandemia, wiele osób straciło pracę. Część z tych osób nie mogła znaleźć nowej pracy i miesiącami nie płaciła czynszu. Taka sytuacja to koszmar dla każdego właściciela.

Wybór solidnego współlokatora lub najemcy to w 100% Twoja odpowiedzialność. Weź pod uwagę tylko kandydatów, którzy mają spójną historię zatrudnienia.

Dlaczego miałbym wybrać ciebie na współlokatora?

Jeśli spełnią wymagania finansowe i zawodowe, możesz przejść do bardziej osobistych pytań.

Szybko dowiesz się, czy ta osoba przeczytała Twoje ogłoszenie, czy nie. Jeśli wydaje się, że nie mają pojęcia o ogłoszeniu pokoju, oznacza to, że prawdopodobnie przewinęli stronę prosto na sam dół i zadzwonili do Ciebie.

Przeczytanie ogłoszenia zajmuje tylko kilka minut. Jeśli nie chcą przejść przez to przed telefonem, pomiń ich.

Jeśli nie potrafią wyjaśnić, dlaczego przyniosą korzyść netto w twoim życiu, pomiń je.

Niech albo zbudują wielką narrację o tym, jak są najlepszymi współlokatorami w historii, czy nie. Po kilku minutach rozmowy okaże się, która historia jest prawdziwa.

Krok 4: Mieć solidną umowę najmu

Upewnij się, że masz wszystko na piśmie.

Chcesz mieć pewność, że wszystkie Twoje kontakty ze współlokatorem są w formie pisemnej.

Druga strona nie będzie próbowała oszukać wszystkiego na piśmie. Pisemne umowy są realne i namacalne.

Właściciele nowych pokoi wpadają w kłopoty, gdy wynajmują je wspólnemu znajomemu bez pisemnej umowy. Ten nowy współlokator wykorzystuje pana-przyjaciela, co ostatecznie prowadzi do niszczenia relacji.

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz swojemu kuzynowi, czy komuś, kogo poznałeś z Craigslist, chcesz mieć pewność, że w umowie najmu uwzględnisz dwa elementy.

Rekommenderad:  43% przedsiębiorców wyżu demograficznego jako główną motywację podaje „Bądź moim własnym szefem”

Długość najmu

Większość wynajmowanych pokoi to dzierżawy z miesiąca na miesiąc (MTM). Umowy najmu MTM są najłatwiejsze zarówno dla wynajmujących, jak i najemców ze względu na ich elastyczność. Jako wynajmujący możesz również pobierać nominalną kwotę więcej za czynsz ze względu na nietrwałość najmu.

Dzierżawy MTM umożliwiają eksmisję kogoś, kto nie spełnia oczekiwań na początku. Podobnie współlokator może się wyprowadzić, jeśli nie jest zadowolony z sytuacji życiowej. Ta elastyczność jest korzystna dla obu stron.

Niepłacenie czynszu

Radzenie sobie z kimś, kto z jakiegokolwiek powodu nie płaci czynszu, może być stresujące.

Kiedy wszystko jest jasne w umowie najmu, właściciel ma przed sobą dalszą drogę.

Chcesz dołączyć domyślną sekcję, która określa, że ​​jeśli współlokator zdecyduje się nie płacić czynszu, eksmitujesz go.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to być w sądzie ds. drobnych roszczeń, a sędzia orzeka przeciwko tobie, ponieważ byłeś źle przygotowany. Chcesz być gotowy, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał eksmitować nierozsądną osobę.

Krok 5: Traktuj to jako przedsięwzięcie biznesowe

Traktuj zawarte umowy z szacunkiem.

Gdy współlokator spóźnia się z płatnością, nalicz opłatę za spóźnienie. To komunikuje, że nie grasz w gry, a współlokatorzy będą cię za to bardziej szanować.

Kiedy zaczniesz iść na kompromis tu i tam, możesz zacząć iść na kompromis w większych obszarach.

Gotowy, aby zostać właścicielem?

Posiadanie współlokatorów, którzy mieszkają w twoim domu, nie jest łatwe. Nawet jeśli masz wieloletnie doświadczenie, zawsze będziesz uczyć się więcej o ludzkich zachowaniach i być lepszym współlokatorem.

Jednak bycie właścicielem może być świetne, ponieważ pozwala na pasywny dochód, który wymaga niewielkiej pracy.

Możesz zarobić dodatkowe pieniądze, poświęcając się i planując działania na każdą sytuację.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w Wealth of Geeks.

Table of Contents