Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wynika z badań, noszenie smartfona w sypialni może prowadzić do otyłości i cukrzycy

Może wydawać się to dziwne, ale prawda jest taka, że ​​niedawny raport wskazuje, że noszenie smartfona w sypialni może sprzyjać rozwojowi otyłości i cukrzycy.

Według szczegółów, wszystko jest związane z wydzielaniem melatoniny, na które ten nawyk praktykowany przez większość użytkowników może mieć wpływ.

Noszenie telefonu w sypialni może powodować otyłość i cukrzycę

Niedawny raport wskazuje, że ładuje smartphones w sypialni może wpływać na wydzielanie melatoniny i w konsekwencji powodować otyłość i/lub cukrzycę. Według informacji brytyjscy naukowcy wykazali, że ciemne środowisko podczas snu sprzyja produkcji melatoniny przez organizm. Wspomaga to metabolizm ludzi, a także poprawia jakość ich snu.

Jeśli jednak ładujesz smartfon na cztery, ten nawyk może wpływać na wydzielanie melatoniny w organizmie, co może następnie prowadzić do pewnych konsekwencji, takich jak otyłość i cukrzyca.

Badanie wskazuje, że w stanie czuwania wartość promieniowania elektromagnetycznego smartfona wynosi 2,3 miligauss. Ale wzrasta do 3,4 miligauss po podłączeniu sprzętu do ładowarki. Ponadto wartości promieniowania elektromagnetycznego z telefonu w odległości 5 cm, 10 cm i 15 cm są 1, 0,5 oraz 0,3 miligauss. Oznacza to, że im dalej od sprzętu, tym mniejsza jest wartość promieniowania elektromagnetycznego.

Krótko mówiąc, badacze sugerują, że użytkownik wyłącza smartfon przed pójściem spać. A jeśli nie chcesz tego robić, to sugeruję, abyś nie zabierał sprzętu do sypialni, nie mówiąc już o kładzeniu go na łóżku, obok poduszki.

Ale jeśli masz zamiar utrzymać ten nawyk, przynajmniej będziesz miał informację i świadomość, że takie działanie wygeneruje trochę promieniowania elektromagnetycznego, nawet jeśli nie weźmiesz do ręki smartfona. To samo może się zdarzyć ze sprzętem innym niż telefon.

Te nowe badania są zgodne z innymi przeprowadzonymi w 2014 r. przez zespół naukowców z Uniwersytetu w Granadzie, a także z Uniwersytetu w Manchesterze, gdzie stwierdzono, że korzystanie z komputera lub smartfona w nocy może powodować otyłość.