Jak wyodrębnić audio z DVD za pomocą DVDtoHP dla Windows 10

Wokół domu leżą stare płyty DVD i chciałbyś wydobyć z nich dźwięk, ale nie masz odpowiednich narzędzi. Pytanie brzmi: co robi się w takiej sytuacji? Naprawdę proste. Wystarczy pobrać DVDtoHP i bądź na wesołej drodze.

Ideą DVDtoHP jest ekstrakcja audio z muzycznych płyt DVD bez utraty jakości. Teraz powinniśmy zauważyć, że muzyczne płyty DVD mają zwykle około sześciu kanałów audio, ale z jakiegoś powodu kilka narzędzi próbuje połączyć kanały w niewiarygodne dwukanałowe nagrywanie.

Widzisz, w wielu przypadkach nagrywanie dwukanałowe wytwarza efekty dźwiękowe, które nie powinny znajdować się w oryginalnym dźwięku. Używanie DVDtoHP do wyodrębniania zawartości nie powoduje żadnego z wyżej wspomnianych problemów i jest to jeden z głównych powodów, dla których tak bardzo ją kochamy.

Jak zgrać audio z DVD

Zgrywanie dźwięku ze starych płyt DVD nie jest niemożliwe, ponieważ dostępnych jest mnóstwo narzędzi. Jednak DVDtoHP jest jednym z najlepszych w naszych oczach.

1) Interfejs użytkownika

Bez względu na twoje umiejętności, jeśli chodzi o korzystanie z komputera, wątpimy, czy interfejs użytkownika sprawi, że będziesz drapał się po głowie. Widzisz, wszystko jest dostępne w jednym oknie, dlatego nie trzeba wykonywać wielu kliknięć, aby uzyskać to, czego chcą.

U góry znajdują się cztery zakładki, a my omówimy, co robią i czy są warte twojego czasu.

2) Konwertuj na Binaural

Jak wyodrębnić audio z DVD za pomocą DVDtoHP dla Windows 10 1

W tej zakładce, która jest pierwsza, użytkownicy będą mieli możliwość konwersji na dźwięk ze słuchawek lub dźwięk z głośników. Wszystko sprowadza się do tego, czego potrzebujesz, więc upewnij się, że wiesz o tym, zanim wybierzesz jedną z dwóch opcji.

Dodatkowo możesz wybrać plik HRTF lub utworzyć nazwę HRTF. Jeśli nie, po prostu pozostaw nazwę domyślną i gotowe.

3) Konwertuj za pomocą Sofalizera

Jak zgrać audio z DVD

OK, więc jeśli nie wiesz, Sofalizer to wtyczka do narzędzi muzycznych, więc jeśli masz taki w systemie, który obsługuje DVDtoHP, możesz zacząć od początku. Pamiętaj tylko, aby wybrać prawidłowy promień i typ, czyli Freg lub Time.

Ponadto, należy zlokalizować i wybrać plik Sofa z pola poniżej, ponieważ jest to bardzo ważne.

4) Wyciąg audio z DVD

Jak wyodrębnić audio z DVD za pomocą DVDtoHP dla Windows 10 2

Jeśli chodzi o wyodrębnianie dźwięku z DVD, jest to sekcja, którą musisz wybrać zaraz z tyłu. To jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć przycisk Wyodrębnij audio z dysku DVD, aby otworzyć nowe okno, w którym należy pracować.

Wreszcie, następnym krokiem jest wybranie mapy DVD, a następnie przejście do przodu, aby wykonać całą pracę.

Pobierz DVDtoHP już teraz z oficjalna strona.