Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wypróbować ChatGPT za darmo: najlepsze opcje w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wypróbować ChatGPT za darmo: najlepsze opcje w 2023 roku

Chcesz wypróbować ChatGPT za darmo?

W ciągu dwóch miesięcy od premiery ChatGPT osiągnął swój poziom pierwszych 100 milionów użytkownikówustanawiając rekord dla dowolnego oprogramowania, nie mówiąc już o narzędziu opartym na sztucznej inteligencji.

Technologia sztucznej inteligencji obecna w ChatGPT może generować odpowiedzi podobne do ludzkich i wykonywać różne zadania konwersacyjne.

Może dać ci towarzystwo, rozwiązać grę z ciekawostkami, pisać eseje i prace dyplomowe, tworzyć teksty piosenek itp.

W tym przewodniku przeprowadzę Cię przez kolejne etapy bezpłatnego wypróbowania ChatGPT, szczegółowo opracowując szczegóły i zdjęcia.

Jak wypróbować ChatGPT za darmo: instrukcje krok po kroku

Dostępność API ChatGPT sprawiła, że ​​chatbot AI stał się bardziej dostępny niż wcześniej.

Możesz zapytać ChatGPT o wiele rzeczy za darmo, uzyskując dostęp do wersji demonstracyjnej lub korzystając z aplikacji, wtyczki, wyszukiwarki itp. obsługiwanej przez ChatGPT innej firmy.

Każde narzędzie AI ma swój własny sposób działania, chociaż wykonują prawie te same zadania w konwersacyjnym interfejsie czatu.

Czy mogę wypróbować ChatGPT za darmo?

Możesz wypróbować ChatGPT za darmo, jeśli nie ma maksymalnej ograniczonej pojemności. Darmowa wersja jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników ChatGPT, Google i Microsoft.

Ten darmowy model ChatGPT jest obsługiwany przez GPT-3 System AI, który przetwarza dokładne odpowiedzi na różne tematy i pytania.

Czy mogę używać ChatGPT bez konta?

Możesz wypróbować ChatGPT bez tworzenia konta, logując się przy użyciu konta Microsoft lub Google.

Możesz także skorzystać z jednego z chatbotów opartych na ChatGPT, takich jak Snapchat MyAI, Bing Chat, kanał Reddit ChatGPT Discord itp.

Podobnie jak model demonstracyjny ChatGPT, te alternatywne narzędzia ChatGPT są dostępne za darmo.

Czego potrzebujesz, aby wypróbować ChatGPT za darmo

ChatGPT to popularny chatbot AI nie tylko ze względu na swoje możliwości, ale także dostępność. Możesz używać ChatGPT na różne sposoby, łącząc następujące elementy:

  • Komputer lub smartfon podłączony do internetu. Powinieneś także mieć niezawodną przeglądarkę, aby uzyskać dostęp do strony ChatGPT.
  • Konto ChatGPT do logowania się do wersji demonstracyjnej chatbota AI. Możesz także zalogować się przy użyciu konta Google lub Microsoft.

Aby korzystać z aplikacji innych firm lub wtyczek ChatGPT, może być konieczne ich uprzednie zainstalowanie. Większość z tych iteracji botów AI wymaga również konta specyficznego dla platformy.

metoda 1: Wypróbuj ChatGPT za darmo na stronie ChatGPT

Możesz wypróbować ChatGPT za darmo bezpośrednio z Otwórz stronę AI. Jest to internetowa wersja demonstracyjna ChatGPT obsługiwana przez duży model językowy GPT-3.5.

Rekommenderad:  6 Sposoby nauki języków przełamują bariery w tworzeniu ekosystemu start-upów

Chociaż darmowa wersja może czasami spadać ze względu na pojemność, jest dobrze wyposażona do analizowania dowolnych zadań związanych z przetwarzaniem języka naturalnego i generowania konwersacji.

Darmowa wersja pomaga generować dokładne odpowiedzi, tłumaczyć języki, pisać eseje, blogi itp.

Krok 1: Zaloguj się lub utwórz konto ChatGPT

Zacznij od nawigacji w witrynie. Znajdziesz opcje do “Zaloguj sie” Lub “Zapisać się” na stronie głównej.

Kliknij Zapisać się przycisk, aby utworzyć bezpłatne konto ChatGPT. Możesz to zrobić, wprowadzając swój służbowy adres e-mail, konto Google lub Microsoft na poniższych ekranach.

Będziesz także musiał wprowadzić i zweryfikować swój numer telefonu komórkowego, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Nawet jako pierwszy użytkownik nie musisz koniecznie otwierać konta. Zamiast tego po prostu kliknij “Zaloguj sie.”

Na następnym ekranie kliknij „Kontynuuj z Google” Lub „Kontynuuj współpracę z firmą Microsoft” w zależności od konta, które chcesz połączyć z ChatGPT.

Musisz wpisać poprawną Nazwa użytkownika i hasło powiązane z wybranym kontem na kolejnych ekranach.

Jeśli pasują, zostaniesz zalogowany do ChatGPT w ciągu kilku sekund.

Krok 2: Wprowadź monit tekstowy lub pytanie

Zaraz po zalogowaniu kilka wyskakujących okienek windows powinna pojawić się informacja o prywatności ChatGPT, celu, dokładności informacji itp.

Możesz je przeczytać lub pominąć, jak chcesz, ponieważ niektóre z jego możliwości i ograniczeń pozostają widoczne na środku ekranu głównego.

Następny, wprowadź monit w wierszu wprowadzania tekstu. Znajduje się na dole interfejsu czatu narzędzia AI.

Możesz także kliknąć jeden z monitów, „Przykłady”, wyświetlany na środku ekranu, aby rozpocząć rozmowę.

Chatbot AI powinien błyskawicznie wygenerować odpowiedź tekstową podobną do ludzkiej.

Możesz również poprosić go o inną odpowiedź, klikając przycisk „Regeneruj odpowiedź” znajdujący się tuż nad linią wprowadzania podpowiedzi.

Krok 3: Rozpocznij nowy czat z ChatGPT

ChatGPT zapamiętuje, co użytkownik mówi w konkretna rozmowa aby uzyskać dokładną odpowiedź na każde dodatkowe pytanie.

Wystarczy zadać pytanie dot temat rozmowy tak jakbyś rozmawiał z człowiekiem i wkrótce powinien dać ci odpowiedź.

Jednak ta opcja może zagrozić odpowiedź ChatGPT, jeśli chcesz uzyskać unikalną odpowiedź na określony temat.

Aby to złagodzić, możesz zacząć od nowa, rozpoczynając nową rozmowę.

Po prostu naciśnij “Nowy czat” z lewego panelu okna ChatGPT przed wprowadzeniem monitu o nowy temat.

Krok 4: Wyczyść rozmowę i wyloguj się

Wyczyszczenie całej rozmowy jest również możliwe, klikając swój Nazwa konta w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierając „Jasna rozmowa” z wyskakującego paska menu.

Rekommenderad:  Jak dodać linki zwrotne w WordPress (przewodnik krok po kroku)

The “Ustawienie” menu pod nazwą konta pozwoli Ci ustawić jasny lub ciemny motyw, z opcjami eksportu danych, wyczyszczenia wszystkich czatów itp.

Po wypróbowaniu ChatGPT za darmo możesz wylogować się ze swojego konta, klikając swoją nazwę użytkownika i wybierając “Wyloguj” z menu.

Pro Tip: uaktualnienie do ChatGPT Plus

Jeśli jesteś zadowolony z okresu próbnego ChatGPT i chcesz go używać profesjonalnie, możesz przejść na ChatGPT Plus za Miesięczna opłata abonamentowa 20 USD.

Uderz w „Aktualizacja do Plusa” w lewym dolnym rogu darmowego okna ChatGPT i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Musisz wprowadzić poprawny Szczegóły płatności I adres.

Ta wersja premium jest wspierana przez najnowszą iterację dużego modelu językowego Open AI GPT-4, który jest potężniejszy. Obiecuje również, że pozostanie dostępny 24 godziny na dobę7.

metoda 2: Wypróbuj ChatGPT za darmo, korzystając z alternatywnego narzędzia

Od czasu wydania API ChatGPT programiści mogą integrować duże modele językowe obsługujące ChatGPT z ich konkretnym botem AI.

Do tej pory zaowocowało to kilkoma wyszukiwarkami, mediami społecznościowymi, rozszerzeniami oprogramowania i integracją wtyczek.

1. Wypróbuj ChatGPT za pomocą czatu Bing

Microsoft Bing jest jednym z pierwszych beneficjentów modelu ChatGPT.

Zintegrował m.in Aplikacja czatu AI obsługiwany przez ChatGPT, który może czatować, tworzyć i kompleksowo odpowiadać na Twoje zapytania.

Możesz odwiedzić Strona aktualizacji wyszukiwania Bing i kliknij jeden z szybkich przykładów, aby go wypróbować.

The wyszukiwarka wyświetli stronę wyników z linkami i obszerną odpowiedzią.

Aby porozmawiać z Sztuczna inteligencja Bingajednak należy zainstalować Microsoft Edge przeglądarki i uzyskać dostęp do wyszukiwarki za jej pomocą.

Alternatywnie możesz zainstalować rozszerzenie Bing Chat AI, takie jak „Czat Bing dla wszystkich przeglądarek” aby uzyskać dostęp do tej alternatywy ChatGPT w dowolnej przeglądarce.

Czat Bing również ma aplikację na Androida i iOS smartphones. Możesz pobrać go z Google Sklep Play albo Sklep z aplikacjami na podstawie Twojego urządzenia.

Oprócz czatu z monitami tekstowymi, możesz mówić z aplikacją Bing AI, która rozumie podpowiedzi głosowe i generuje odpowiedź głosową i tekstową.

Obsługiwane przez GPT-4Czat Bing może również podać najnowszą prognozę pogody lub inne informacje zależne od czasu, których wersja demonstracyjna ChatGPT nie może zrobić.

2. Wypróbuj ChatGPT za pomocą Snapchata Moja sztuczna inteligencja

Jeśli masz konto na platformie mediów społecznościowych Snapchat, możesz użyć narzędzia My AI, aby wypróbować ChatGPT.

Pierwsi użytkownicy mogą zainstalować Aplikacja Snapchata i utwórz konto, aby zadać pytanie My AI i sprawdzić odpowiedzi.

Aplikacja jest dostępna dla iPhone’a I Android w powiązanych sklepach z aplikacjami.

Rekommenderad:  10 najlepszych innowacyjnych startupów w Wietnamie

Moja sztuczna inteligencja używa Interfejs API ChatGPT do wykonywania zadań przetwarzania języka naturalnego dostępnych z okna czatu Snapchata.

Stuknij w Moja AI i rozpocznij rozmowę, wprowadzając monit.

Rozmowa przebiega tak naturalnie, jak na stronie ChatGPT, ale nie może wykonać niektóre z zaawansowanych zadań, które może wykonać ChatGPT.

3. Wypróbuj ChatGPT przy użyciu rozszerzenia

Podobnie jak rozszerzenie Bing Chat dla wszystkich przeglądarek, ChatGPT ma różne rozszerzenia do integracji z różnymi narzędziami i oprogramowaniem.

Możesz wypróbuj różne możliwości narzędzia ChatGPT AI poprzez integrację tych rozszerzeń.

Na przykład za pomocą GitHub Copilot Xmożesz wypróbować ChatGPT z VS Code, aby ułatwić sobie korzystanie z kodowania opartego na sztucznej inteligencji.

Sprawdź poniższe YouTube wideo, aby dowiedzieć się, jak wypróbować ChatGPT bezpośrednio w interfejsie VS Code:

https://youtu.be/PmCJoMX6KSo

Więcej rozszerzeń ChatGPT jest dostępnych dla różnych przeglądarek i programów, w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Grammarly itp.

Wypróbowanie różnych rozszerzeń ChatGPT wymaga określonego konta lub subskrypcji dla wybranej platformy.

Podobne samouczki do sprawdzenia

Czy zostałeś fanem ChatGPT przy pierwszej próbie? Następnie sprawdź następujące powiązane artykuły, aby w pełni wykorzystać swoje ulubione narzędzie do generatywnej sztucznej inteligencji:

Podsumowanie

ChatGPT to nie jakieś głębokie uczenie maszynowe, które tylko nieliczni mogą zrozumieć. Zamiast tego jest łatwym w użyciu generatywnym narzędziem sztucznej inteligencji, dzięki któremu sztuczna inteligencja jest dostępna dla mas.

Możesz wypróbować ChatGPT za darmo i zapoznać się z jego niesamowitymi funkcjami, postępując zgodnie z dowolną metodą z mojego przewodnika.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach. Z przyjemnością odpowiemy również na wszelkie pytania dotyczące tego doskonałego chatbota AI.

Nie zapomnij udostępnić tego przewodnika, jeśli uznasz go za pomocny.