Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie

Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie 1

Chrome stał się potęgą pełną funkcji, które ułatwiają nam życie w ostatnich miesiącach. Staje się najlepszy z najlepszych, jeśli chodzi o wybory przeglądarki. Google słucha użytkowników bardziej niż wielu innych firm, jeśli chodzi o nasze pytania o rzeczy, które musimy uwzględnić w naszym doświadczeniu online.

Niedawno najnowsze aktualizacje Chrome zaczęły wprowadzać niewielkie zmiany, na które czekaliśmy. Jedną z nich jest możliwość wysłania karty, którą możemy otworzyć na pulpicie, bezpośrednio na telefon – lub dowolną inną kombinację urządzeń, o których możesz pomyśleć. Osobiście w przeszłości wielokrotnie życzyłem sobie, że mogę to zrobić bez konieczności kopiowania linku, wysyłania go e-mailem, a następnie otwierania go na innym komputerze lub urządzeniu kieszonkowym. Już nie! Google sprawił, że to pestka.

Jak skonfigurować udostępnianie kart Chrome

Po pierwsze, upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google Chrome na komputerze i urządzeniu z Androidem i upewnij się, że synchronizacja Chrome jest włączona. Aby to zrobić, przejdź na pulpit i kliknij zdjęcie ikony użytkownika w prawym górnym rogu strony. Kliknij "Zaloguj się do Chrome" monit, a następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Jak tylko to zrobisz, zobaczysz potwierdzenie, że jesteś zalogowany, a synchronizacja została włączona.

Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie 2

Na urządzeniu z Androidem otwórz Chrome i zaloguj się. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia”. Zobaczysz konto, na którym jesteś zalogowany. (Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany, zrób to teraz za pomocą swojego adresu e-mail i hasła.) Zobaczysz ekran pokazujący, że jesteś zalogowany, a synchronizacja została włączona.

Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie 3

Przed kontynuowaniem możesz szybko wybrać, jakie rodzaje rzeczy chcesz synchronizować między urządzeniami. Aby to zrobić, wróć do „Ustawienia” w Chrome na telefonie lub tablecie. Stuknij w „Synchronizacja i usługi Google”. Przewiń stronę do połowy i dotknij „Zarządzaj synchronizacją”.

Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie 4

Możesz teraz przełączyć suwak przycisku do „Synchronizuj wszystko” Jeśli chcesz. W przeciwnym razie przejrzyj listę i dokonaj wyboru na podstawie poziomu komfortu i potrzeb. Jeśli chcesz mieć możliwość wysyłania kart z jednego urządzenia na drugie, musisz pozostawić znaczniki wyboru obok obu "Historia" i „Otwórz zakładki”.

Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie 5

Jak wysłać kartę Chrome z komputera na telefon

Otwórz Chrome i ponownie dotknij trzech kropek. Z menu rozwijanego wybierz "Ostatnie zakładki."

Jak wysłać kartę Chrome na inne urządzenie 6

Gdy tylko go dotkniesz, wyświetli się wszystko, co ostatnio otworzyłeś na komputerze i telefonie. Wybierz kartę, na którą patrzyłeś na komputerze, a otworzy się ona automatycznie w telefonie.

Jak wysłać kartę Chrome z telefonu na komputer

Otwórz Chrome na komputerze i kliknij trzy kropki u góry. Wybierać "Historia" a następnie w razie potrzeby kliknij "Ostatnio zamknięte." Cała historia z komputera i urządzenia przenośnego zostanie ponownie wyświetlona. Po prostu kliknij potrzebną kartę i voila!

Czy masz pomysł, aby tak łatwo udostępnić to, co przeglądałeś w Chrome między dwoma bardzo różnymi typami maszyn i urządzeń? Jakich innych wskazówek i sztuczek chciałbyś się nauczyć?

Miłego przeglądania!