Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak wysłać uszkodzony telefon w celu uzyskania odszkodowania za ubezpieczenie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak wysłać uszkodzony telefon w celu uzyskania odszkodowania za ubezpieczenie

Jeśli złożyłeś wniosek o zwrot kosztów za uszkodzony telefon, być może zastanawiasz się, czy muszę odsyłać urządzenie? Odpowiedź: tak. Jesteś zobowiązany do zwrotu uszkodzonego urządzenia wraz z opłaconą kopertą, która została do Ciebie wysłana. I nie czekaj — jeśli nie zwrócisz starego urządzenia w terminie określonym w umowie, możesz zostać obciążony opłatą za niezwrócenie.

Przed wysłaniem uszkodzonego telefonu iPhone®, Samsung® lub innego telefonu z systemem Android™ należy najpierw wykonać kilka czynności, takich jak utworzenie kopii zapasowej danych oraz wyłączenie wszystkich blokad i kodów dostępu. Ale nie martw się — to proste. Przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Jeśli Twój telefon zostanie zgubiony lub skradziony, możesz przejść do ostatniej sekcji tego artykułu, aby uzyskać dalsze instrukcje.

Po co wysyłać uszkodzone urządzenie do AKKO po zgłoszeniu roszczenia?

Jeśli złożyłeś wniosek o zwrot kosztów za zepsute urządzenie, możesz myśleć, że to już koniec — ale nadal musisz odesłać uszkodzone urządzenie pocztą do AKKO, a oto dlaczego:

 • Jeśli nie odeślesz uszkodzonego urządzenia, zostaniesz obciążony opłatą za zwrot.
 • Jest bezpieczny — wszelkie dane pozostawione w telefonie zostaną usunięte.
 • Jest przyjazny dla Ziemi — oddamy urządzenie do recyklingu.

Czynności, które należy wykonać przed wysłaniem uszkodzonego urządzenia

Przed wysłaniem uszkodzonego urządzenia do firmy AKKO wykonaj następujące czynności:

Wykonaj kopię zapasową danych

Wysyłając do nas swoje oryginalne urządzenie, prawdopodobnie będziesz chciał zachować wszystkie swoje dane (zdjęcia, aplikacje, kontakty itp.). Możesz to zrobić, wykonując kopię zapasową oryginalnego urządzenia, a następnie przywracając dane po zakupie nowego urządzenia. Nie wiesz jak? Zobacz nasz przydatny przewodnik poniżej:

Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone i telefonu z systemem Android

Rekommenderad:  Wyszukiwanie głosowe: 10 sposobów na optymalizację witryny pod kątem przyszłego sukcesu SEO

Gdy otrzymasz nowe urządzenie, przywracanie z kopii zapasowej jest proste. Przeczytaj następujące artykuły, aby uzyskać więcej informacji:

Jak przywrócić iPhone’a z kopii zapasowej

Jak przywrócić telefon z Androidem z kopii zapasowej

Wyłącz wszystkie blokady i kody dostępu

Nasi eksperci nie mogą poddać recyklingowi części z uszkodzonego urządzenia, chyba że je odblokowałeś i wyłączyłeś wszystkie kody dostępu do ekranów blokady i innych funkcji. Jeśli korzystasz z telefonu firmowego, konieczne może być poproszenie administratora o wyłączenie wszelkich blokad korporacyjnych, takich jak Samsung Knox™ Manage.

Sprawdź nasze przewodniki, aby dowiedzieć się, jak usunąć kody dostępu, skanery linii papilarnych i rozpoznawanie twarzy w telefonach Samsung i innych, a także jak wyłączyć Touch ID® i Face ID® w iPhone’ach:

Jak wyłączyć Face ID na iPhonie

Jak wyłączyć Touch ID na iPhonie

Jak usunąć kody blokady ekranu na telefonach z Androidem

Wyłącz ochronę przywracania ustawień fabrycznych i Znajdź mój

Aby uniknąć opłaty za zwrot, musisz wyłączyć Find My™ na swoim iPhonie lub funkcję przywracania ustawień fabrycznych i Find My Device™ na swoim Androidzie. Nasz zespół nie może poddać recyklingowi uszkodzonego urządzenia, jeśli pozostanie włączone. Przeczytaj następujące artykuły, aby dowiedzieć się, co należy zrobić:

Jak wyłączyć Znajdź mój iPhone

Jak wyłączyć Znajdź moje urządzenie na Androidzie

Jak wyłączyć ochronę przywracania ustawień fabrycznych w systemie Android

Wyjmij akcesoria i karty SIM

Ostatnim krokiem przygotowania telefonu przed wysłaniem go do nas jest usunięcie wszystkich akcesoriów, takich jak etui, ładowarki i rysiki, ponieważ nie zostaną one zwrócone.

Pamiętaj również, aby usunąć wszystkie karty SIM, karty SD lub inne karty pamięci i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Nie wysyłaj karty SIM w paczce z urządzeniem — nie zostanie ona do Ciebie zwrócona.

Sprawdź nasze poradniki:

Jak wyjąć kartę SIM z iPhone’a

Rekommenderad:  Jak sprzedawać zdjęcia stóp online i zarabiać pieniądze

Jak wyjąć kartę SIM z urządzenia z systemem Android

Co się stanie, jeśli moje urządzenie zostanie zgubione lub skradzione?

Jeśli Twoje urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, musisz włączyć tryb Utracony na Apple® lub Zablokuj i wymaż dla urządzeń Samsung i innych urządzeń z systemem Android, gdy składasz wniosek o zwrot kosztów.

Jeśli Twoje urządzenie zostało zgubione lub skradzione i zostało później odnalezione, powinieneś skontaktować się z firmą AKKO i niezwłocznie zwrócić je, korzystając z koperty, która została do Ciebie wysłana.

Jak włączyć tryb Utracony dla Apple za pomocą iCloud:

 1. Iść do icloud.com/find.
 2. Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.
 3. Kliknij Wszystkie urządzenia i wybierz brakujące urządzenie z listy.
 4. Wybierać Utracony tryb.
 5. Kliknij Zrobione.

Jak włączyć blokadę i wymazywanie dla telefonów Samsung i innych telefonów z systemem Android

Aby włączyć Zablokuj i wymaż, zgubione lub skradzione urządzenie musi być włączone, zalogowane do konta Google®, widoczne w Google Play™ oraz włączone Lokalizacja i Znajdź moje urządzenie.

 1. Iść do google.com/android/find i zaloguj się na swoje konto Google.
 2. Jeśli masz więcej niż jeden telefon, kliknij zgubiony telefon u góry ekranu.
 3. Jeśli zgubiony telefon ma więcej niż jeden profil użytkownika, zaloguj się na konto Google, które znajduje się w profilu głównym.
 4. Kliknij Włącz blokadę i wymazywanie.
 5. Wybierać Bezpieczne urządzenie zamknąć lub Wymaż urządzenie aby usunąć swoje dane.

Co dalej?

Po otrzymaniu przedpłaconej koperty i wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności opisanych powyżej, w tym wyłączeniu wszystkich blokad i kodów dostępu, zanieś urządzenie do najbliższego urzędu USPS (US Postal Service), aby odesłać je do nas i uniknąć opłaty.

Table of Contents