Jak wyśledzić zgubiony lub skradziony system Android

Wiemy, jak okropnie jest stracić lub nagle skradzić smartfon. Oprócz utraty drogiego urządzenia, Twoje informacje i pliki są narażone na niebezpieczeństwo. Dobrą wiadomością jest to, że możesz śledzić Androida w takich sytuacjach dzięki funkcji samego Google.

Najlepsze jest to, że jest obecny na dowolnym urządzeniu z Androidem. Musisz tylko włączyć urządzenie i włączyć GPS. Aby dowiedzieć się dokładnie, jak korzystać z tej funkcji do śledzenia Androida, sprawdź nasze wskazówki w samouczku poniżej!

Korzystanie z funkcji Znajdź moje urządzenie

śledź Androida

Jak wspomnieliśmy, Google ma funkcję o nazwie Znajdź moje urządzenie, która jest dostępna dla wszystkich smartphones z zainstalowanym Androidem. Służy do śledzenia systemu Android i wykonywania pewnych działań zabezpieczających zdalnie, jeśli kiedykolwiek zgubisz urządzenie.

Aby korzystać z tej funkcji, istnieje kilka specyfikacji. Przede wszystkim należy go włączyć na smartfonie, co dzieje się domyślnie na wszystkich urządzeniach. Jest to środek, dzięki któremu nie ma problemu, aby dowiedzieć się tylko, że funkcja istnieje po utracie urządzenia.

Jeśli jednak chcesz to sprawdzić, opcja znajduje się w ustawieniach w zakładce „Bezpieczeństwo”. Oczywiście Google ma inne wymagania, aby ta funkcja działała tak, jak powinna. Możesz je sprawdzić poniżej:

  • Urządzenie musi być włączone;
  • Musisz zalogować się na konto Google;
  • Musi być podłączony do komórkowej transmisji danych lub Wi-Fi;
  • Musi być widoczny w Google Play;
  • Musi mieć włączoną lokalizację.

Są to bardzo podstawowe czynniki, które są już domyślnie włączone w większości smartphones. Mając to wszystko dobrze, powinieneś przejść do strony „Znajdź moje urządzenie”, kiedy chcesz je znaleźć. Zrób to przez poniższy link.

Jak śledzić Androida

Wcześniej trzeba było mieć własną aplikację Znajdź moje urządzenie, ale teraz jest to natywna funkcja Androida. Dlatego podczas odwiedzania witryny i logowania się na to samo konto Google, którego używasz na swoim urządzeniu, powinieneś zobaczyć podstawowe informacje.

śledź lokalizację Androida

Obejmuje to model urządzenia, do którego sieci jest podłączony, jego poziom naładowania baterii i dokładną lokalizację na mapie. Wszystko to jest cenną informacją podczas śledzenia utraconego Androida.

Jak wspomnieliśmy, jest to możliwe informacje z włączonym GPS i włączonym Internetem. Jeśli nie mają żadnej z tych funkcji, informacje będą rzadsze. To samo dotyczy sytuacji, gdy urządzenie jest wyłączone.

Aby ułatwić ten proces, możesz użyć opcji „Odtwórz dźwięk”.

śledź android emituje dźwięk

To sprawia, że ​​urządzenie odtwarza dźwięk 5 minut bez zatrzymywania się, nawet jeśli jest w trybie cichym. Jak widać, doskonale nadaje się do znalezienia urządzenia, jeśli już jesteś bardzo blisko niego.

Inne Znajdź moje opcje urządzenia

Kolejną zaletą korzystania z Google Find My Device jest to, że masz opcje, nawet jeśli nie możesz od razu śledzić Androida. Możesz zablokować urządzenie, na przykład za pomocą opcji „Chroń urządzenie”.

skradzione urządzenie

To powoduje, że urządzenie jest całkowicie zablokowane i wylogowuje się z Twojego konta Google. Nadal będziesz mógł go śledzić, ale Twoje dane będą bardziej bezpieczne, gdy będziesz próbował śledzić Androida.

Drugim najbardziej drastycznym środkiem jest skorzystanie z opcji „Wyczyść urządzenie”.

usuń dane

Spowoduje to po prostu usunięcie wszystkich danych z urządzenia i nie będzie już możliwe śledzenie Androida. Sugerujemy to, jeśli naprawdę nie możesz znaleźć urządzenia i nie chcesz tam utraconych danych i plików.

Oczywiście, ponieważ Google tworzy kopie zapasowe wszystkiego w chmurze, nadal możesz przywrócić dane na innym smartfonie. Mimo to w takiej sytuacji nie jest to zła opcja.

W każdym razie możesz zobaczyć, jak łatwo jest znaleźć Znajdź moje urządzenie w celu śledzenia Androida, prawda?

Wskazówka dotycząca artykułu: Jak zablokować WhatsApp, jeśli telefon zostanie skradziony

Czy udało Ci się śledzić Androida?

Czy możesz skorzystać z naszych wskazówek dotyczących śledzenia zgubionego lub skradzionego Androida? Nie zapomnij więc zostawić komentarza, który mówi nam, co myślisz o samouczku i jeśli są jakieś inne sugestie, które Twoim zdaniem powinny tu być.