Jak wyświetlić dzienniki zdarzeń Windows 10 szczegółów z pełnym widokiem dziennika zdarzeń

Domyślny Przeglądarka dziennika zdarzeń w Windows 10 jest bardzo skuteczny w tym, co zamierza, ale nie robi wszystkiego, czego można potrzebować z takiego narzędzia. I to jest w porządku, ponieważ podstawa jest i tak potrzebna większości ludzi, ale dla nas, którzy wymagają więcej, sprawdź Pełny widok dziennika zdarzeń? To, co lubimy w pełnym widoku dziennika zdarzeń, to fakt, że pozwala on użytkownikowi przeglądać wszystkie informacje związane z wydarzeniami w Windows 10 i pokazuje się w bardziej przyjaznym otoczeniu. Jest tak, ponieważ interfejs użytkownika jest łatwiejszy do zrozumienia, bardziej niż to, co domyślna opcja przynosi do tabeli. Narzędzie umożliwia przeglądanie zdarzeń na komputerze lokalnym, zdarzeń na komputerze zdalnym w sieci oraz zdarzeń przechowywanych w plikach .evtx.

Ludzie mogą korzystać z tego programu, aby uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o zdarzeniach na lokalnych komputerach lub zdalnych bez żadnych problemów. Nawet jeśli zdarzenia są przechowywane w plikach .evtx, to narzędzie wykonuje zadanie niezależnie od tego, i to jest całkiem niesamowite. Teraz musimy zaznaczyć, że jest to oprogramowanie przenośne, dlatego nie wymaga dodatkowych bibliotek DLL do działania. Oznacza to również, bez względu na to, gdzie jesteś i cokolwiek Windows maszyna, której używasz, dopóki pełny widok dziennika zdarzeń będzie w pobliżu, będzie działać.

Aby wyświetlić, użyj pełnego widoku dziennika zdarzeń Windows Dzienniki zdarzeń

Korzystanie z tego narzędzia do przeglądania pełnego dziennika zdarzeń do przeglądania Windows logi są bardzo proste, ale jeśli nadal nie wierzysz, czytaj dalej, gdy my je dzielimy, aby wszyscy zrozumieli:

    Otwórz po raz pierwszy Zapisz i skopiuj wybrane elementy Wyświetl opcje

Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Czytać: Jak przeglądać i usuwać zapisane zdarzenia w Podglądzie zdarzeń Windows 10

1) Otwórz po raz pierwszy

Aby wyświetlić, użyj pełnego widoku dziennika zdarzeń Windows logi

Pamiętaj, że po otwarciu narzędzia po raz pierwszy, jeśli na Twoim komputerze znajduje się już wiele dzienników zdarzeń Windows 10 systemu, ładowanie może trochę potrwać. Mieliśmy ponad 20 000 dzienników, co jest dowodem na to, że musimy zawsze czyścić nasz system z niechcianych plików, ponieważ mają one tendencję do spowalniania komputera.

Czytać: Użyj Podglądu zdarzeń, aby sprawdzić nieautoryzowane użycie Windows 10 komputerów.

2) Zapisz i skopiuj wybrane elementy

Jak wyświetlić dzienniki zdarzeń Windows 10 szczegółów z pełnym widokiem dziennika zdarzeń 1

Prosty CTRL + A jest wystarczający, aby zaznaczyć wszystkie elementy, a następnie CTRL + C, aby skopiować. Aby zapisać, po prostu kliknij CTRL + S i to wszystko. Teraz, jeśli jesteś osobą myszy, kliknij Edytuj, a następnie wybierz opcję, Wybierz wszystko i Kopiuj wybrane elementy.

Aby zapisać, wybierz Plik z górnego menu i wybierz Zapisz wybrane elementy. Z tej samej sekcji użytkownik może wybrać źródło danych, jeśli sobie tego życzy. Ewentualnie mogą nacisnąć F7 za pomocą klawiatury, aby przejść do tej sekcji.

Czytać: Jak tworzyć niestandardowe widoki w Podglądzie zdarzeń na Windows 10

3) Zobacz

Jak wyświetlić dzienniki zdarzeń Windows 10 szczegółów z pełnym widokiem dziennika zdarzeń 2

Jest wiele rzeczy, które użytkownik może zrobić z tej sekcji pełnego widoku dziennika zdarzeń. Ludzie mogą wyświetlać linię siatki, podpowiedzi, a nawet kolumny o automatycznym rozmiarze. Ponadto, jeśli chcesz utworzyć raport HTML wszystkich lub tylko wybranych elementów, jest to również możliwe.

Czytać: Monitoruj Windows Sprawdzanie plików dziennika zdarzeń za pomocą SnakeTail Windows użyteczność ogona.

4) Opcje

Jak wyświetlić dzienniki zdarzeń Windows 10 szczegółów z pełnym widokiem dziennika zdarzeń 3

W sekcji opcji użytkownik może wiele zrobić. Ludzie mogą zmienić sposób wyświetlania czasu, automatyczne odświeżanie, wybrać inną czcionkę i wiele więcej. Można również uruchomić opcje zaawansowane, w których można między innymi wybrać poziomy zdarzeń.

Ogólnie rzecz biorąc, cieszymy się z tego, co ma do zaoferowania pełny dziennik zdarzeń i jak na razie nie jest źle. Jeśli jesteś typem osoby, która zależy Ci na łatwym przeglądaniu dzienników zdarzeń, to jest to dla Ciebie.

Pobierz pełny dziennik zdarzeń Zobacz bezpośrednio z oficjalna strona internetowa.

Powiązane odczyty, które z pewnością Cię zainteresują:

    Jak wyczyścić dziennik zdarzeń Zaloguj się Windows 10 Ulepszona przeglądarka zdarzeń dla Windows z oprogramowania Technet Event Log Manager i Event Log Explorer.